Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ijesztő dolgokat beszél a...

Ijesztő dolgokat beszél a majdnem 3 éves lányom. Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

Először is mostanában össze-vissza beszél. Egy eseményre elmond kb 9 fajta forgatókönyvet és így nem tudjuk mi történt vele. Pl hogyan ütötte meg magát, amikor kerestem a kulcsot (kb 1 perc). Azt mondta tegnap gomb van a szájában és nyomta ki az ujjával a szájfalát. (Egyszer már csinálta ezt, akkor azt mondta gombóc van a szájában, de semmi nem volt benne.) Azóta sem tudom pontosan mi történt (már minden szörnyűség megfordult a fejemben, hogy mi van, ha egy elkeveredett gombelemet talált meg vagy hasonló, de azt pénznek hívta amikor megmutattam neki meg utána a levegővel felfújta a száját is nyomkodta, hogy az egy nagy gomb...), mellette álltam csak éppen takarítottam fel a levest amit kiöntött. Nem tudom kiszedni belőle mi történt.


A legújabb, hogy este az ágyban, félhomályban azt mondta, hogy egy "mümsz"-öt lát az ajtóban, aminek lába van. (Nincs ott semmi, bogár sem.) Azóta már mindenhol azt mondja ott a mümsz, ami elmondása szerint fehér színű és repül, de néha narancssárga, meg is csípte már őt, 2 lába van, kezei is vannak, mosolyogni szokott. A játékát is elvette a mümsz. A mümszet látta már a széken, a fán, a függöny mögött. Én persze semmit nem látok.


Másnak is beszél ilyesmiket a gyereke? Mikorra növik ki?



2023. jún. 6. 17:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%
Nem ezzel akar több figyelmet kapni tőled?
2023. jún. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

Szar dolog mikor a gyerek nem tudja kifejezni magát rendesen..

Mondjuk az én gyermekem beszédértési zavaros és 5 éves. De nála is néha barkópázunk 🙄

2023. jún. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Barátnőm kislánya a kokobácsit látta.Elég ijesztő történetek voltak.3éves korában kezdte...kb 6volt mire abbahagyta..Félelmetes volt
2023. jún. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
24%

És honnan szed egy gyerek kokobacsit? A hülye felnőtt mondta neki. Nem kell olyat beszélni előtte meg nézetni vele.

Egyébként 3 évesen nagyon osszevissza beszél és ezek szerint megnevezni se tudja a dolgokat, kitalált szavai vannak, nem tudja kifejezni magát. Nem emlitetted még a gyerekorvosnak, védőnőnek?

2023. jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Ezt most kezdte egy hete, ezelőtt 100%-osan valós dolgokat állított, teljesen érthetően. Sokszor mond tisztán, ésszerűen, valós, összetett mondatokat. Ismeri a színeket, számokat, formákat angolul és magyarul is. Olyan logikája van, hogy megdöbbenünk rajta sokszor. 1 éve megtörtént dolgokat idéz fel sokszor, hogy ő pl köveket gyűjtött az Aero parkban. 3 kitalált szava van csak, egyik ez a mümsz (senkitől nem hallotta). A másik kettőt csak nevetve szokta mondogatni néha, mert viccesnek látja, hogy gondolkodunk rajta mit jelenthet.
2023. jún. 6. 17:49
 6/27 A kérdező kommentje:
Sok figyelmet kap, túl sokat is "egészségügyi" téren, mert a "Mi van a szádban?" és a "Mit ütöttél már be megint?" Elég gyakran elhangzik, nagyon eleven gyerek. Lehet rájátszik, hogy az idegrendszerem próbára tegye, de ez a képzeletbeli mümsz nem tudom hogyan jön.
2023. jún. 6. 17:51
 7/27 anonim ***** válasza:
49%

3.vagyok

Soha senki nem emlitette neki a kokobácsit...és tegyuk fel oké hogy egy 3éves összevissza beszél,na de 5-6éves?

2023. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem első lépésnek kérdezd meg az óvónőjét, hogy nekik is mond-e ilyet, vagy hogy tartsa rajta a szemét egy kicsit, mindenhol így viselkedik-e, vagy csak Veled.

Azután lehet, hogy felhívhatnál egy szakembert, vagy az ovi pszcihológusát (biztos van).

Kitartást!

2023. jún. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Fejlodeslelektan konyvben olvastam az okrol, nem biztos h pontosan vissza tudom adni a leirtakat, de vmi olyasmi ennek az oka, hogy a kb 3 eves korban kezd az agy “fantaziaert” felelos resze kialakulni, de a realistasert felelos még nem eleg fejlett, ezert a gyermek nem mindig tudja megkulonboztetni a képzeletet a valosagtol. Egyszoval tok normalis eletkori sajatossag. Es ugy remlik, kb 6 eves korra lesz eleg fejlett a realitasert felelos agyterulet.
2023. jún. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
Mondjátok, ezekben mi a félelmetes? A gyerekek mindenfélét "látnak", mert élénk a fantáziájuk, de mi már felnőttünk...
2023. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!