Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ijesztő dolgokat beszél a...

Ijesztő dolgokat beszél a majdnem 3 éves lányom. Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

Először is mostanában össze-vissza beszél. Egy eseményre elmond kb 9 fajta forgatókönyvet és így nem tudjuk mi történt vele. Pl hogyan ütötte meg magát, amikor kerestem a kulcsot (kb 1 perc). Azt mondta tegnap gomb van a szájában és nyomta ki az ujjával a szájfalát. (Egyszer már csinálta ezt, akkor azt mondta gombóc van a szájában, de semmi nem volt benne.) Azóta sem tudom pontosan mi történt (már minden szörnyűség megfordult a fejemben, hogy mi van, ha egy elkeveredett gombelemet talált meg vagy hasonló, de azt pénznek hívta amikor megmutattam neki meg utána a levegővel felfújta a száját is nyomkodta, hogy az egy nagy gomb...), mellette álltam csak éppen takarítottam fel a levest amit kiöntött. Nem tudom kiszedni belőle mi történt.


A legújabb, hogy este az ágyban, félhomályban azt mondta, hogy egy "mümsz"-öt lát az ajtóban, aminek lába van. (Nincs ott semmi, bogár sem.) Azóta már mindenhol azt mondja ott a mümsz, ami elmondása szerint fehér színű és repül, de néha narancssárga, meg is csípte már őt, 2 lába van, kezei is vannak, mosolyogni szokott. A játékát is elvette a mümsz. A mümszet látta már a széken, a fán, a függöny mögött. Én persze semmit nem látok.


Másnak is beszél ilyesmiket a gyereke? Mikorra növik ki?



2023. jún. 6. 17:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
55%
A gyerekek mondanak ilyeneket.
2023. jún. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
75%

Én ennyi idősen folyton szines, hulló, rám eső üvegszilánkokat láttam éjszaka. Mondtam anyának, hogy érzem, hogy rámesnek.

Rendesen féltem. Emlékszem. Én sem tudtam néha különbséget tenni valóság és realitás között.

Aztán elmúlt. Ez egy természetes korszak, ne aggódj. :)

2023. jún. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
31%
Igazad van félelmetes. Két fiam van. Az egyik már másfél évesen folyékonyan beszélt, ráadásul olyan értelmes volt hogy a bölcsiben csodájára jártak. Viszont ijesztő dolgokat mondott. Nem ide akart születni,de a dédipapa lelökte őt a felhőről, hogy jó lesz neki itt. És volt egy barátja Faktika aki hol így hol úgy nézett ki. Az ágya alatt lakott, de elvitte időnként magához valami fa odvába. A dédnagyapját nem ismerte, mert jóval korábban meghalt. A faktika szót soha nem mondtuk, mesében sem volt. Realista ember vagyok, utána kezdtem járni a témának, de semmi megnyugtatót nem találtam. A jelenség meg folytatódott. A végén a legjobb, de abszolút nem megnyugtató választ egy oldótól kaptam. Lehet fújjolni stb. Ő azt mondta, hogy a gyerekek esetén még nem zárul be az ajtó így sokkal több mindent látnak, éreznek mint mi. Vannak olyanok akiknél ez mire el tudnák mondani bezárul, néhányuknál késöbb, ők már mesélnek róla és nagyon kevés esetben soha nem zárul be. Tenni sok mindent nem lehet. Azt javasolta, hogy maradjak nyugodt ha ilyenekről mesél, ne faggassam, de próbáljam beszéltetni róla. Figyeljem, ha nem változik a viselkedése, nem fél vagy lesz depressziós akkor nincs baj. Sajnos azt nem tudta, hogy ha igen hova tudnánk fordulni segítségért. Szerencsére nálunk jól alakult minden. A második gyereknek nem voltak ilyen megnyilvánulásai. Azóta már az ő ajtaja is bezárult. Most már csak nosztalgiázunk rajta, de nem volt egy egyszerű időszak.
2023. jún. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
2%

Egy kisgyerek sokkal érzékenyebb a szellemvilágra. Ö lathat dolgokat amit mi nem, mert másképp érzékeli a külvilágot. Nagyon nagyon érzékenyen, mivel ö frissen jött ebbe az érzéki világba, az ö szelleme még sokmindent érzékel amit később már nem fog.

Ezt mai nyelven ugy mondják kinövi, valójában csak erzeketlenek lesz/ leszünk a szellemi világra.



Alapból 12es 03 ora között a szellemi aktivitás a legaktívabb éjszaka, ha olyankor vigaszthatatlanul ordit akkor ez is ennek a jele.

2023. jún. 13. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
30%

23as kihez fordulj?

Sztem egyértelmű a válasz, csodalkozom hogy az embereknek hogx nem jut eszébe.

Mondjuk az én nagymamám sokat tanított erre, ezért az egyértelmű ésszerű válasz a jó Isten. Ki más segíthetne vagy oldozhatna fel

2023. jún. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
70%
Bírom mikor megjelennek a hittérítő hülyék 😂
2023. jún. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
100%

Kedves 25-ös

A hit valóban sokat és sokszor segít, de a hit nagyon sokrétű, és az hogy ki miben hisz az a magánügye. Amikor a saját gyerekedről van szó nem elég hinni, ott tenni is kell valamit, és senki nem fog helyetted tenni, max a hiteddel útmutatást kérhetsz. Aztán vagy kapsz vagy nem. Nem vagyok semmilyen hívő, de a vallások érdekelnek. Az összes érdekel. A hitet becsülöm amíg nem fordul fanatizmusba. A hithez kapcsolódó szervezeteket hagyjuk. A hithez senkinek nincs szüksége intézményes rendszerre. Az valami teljesen másról szól. De a 26-os hozzászólónak igaza van a hittérítésnek nem most, és nem itt van a helye és ideje.

2023. jún. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!