Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ijesztő dolgokat beszél a...

Ijesztő dolgokat beszél a majdnem 3 éves lányom. Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

Először is mostanában össze-vissza beszél. Egy eseményre elmond kb 9 fajta forgatókönyvet és így nem tudjuk mi történt vele. Pl hogyan ütötte meg magát, amikor kerestem a kulcsot (kb 1 perc). Azt mondta tegnap gomb van a szájában és nyomta ki az ujjával a szájfalát. (Egyszer már csinálta ezt, akkor azt mondta gombóc van a szájában, de semmi nem volt benne.) Azóta sem tudom pontosan mi történt (már minden szörnyűség megfordult a fejemben, hogy mi van, ha egy elkeveredett gombelemet talált meg vagy hasonló, de azt pénznek hívta amikor megmutattam neki meg utána a levegővel felfújta a száját is nyomkodta, hogy az egy nagy gomb...), mellette álltam csak éppen takarítottam fel a levest amit kiöntött. Nem tudom kiszedni belőle mi történt.


A legújabb, hogy este az ágyban, félhomályban azt mondta, hogy egy "mümsz"-öt lát az ajtóban, aminek lába van. (Nincs ott semmi, bogár sem.) Azóta már mindenhol azt mondja ott a mümsz, ami elmondása szerint fehér színű és repül, de néha narancssárga, meg is csípte már őt, 2 lába van, kezei is vannak, mosolyogni szokott. A játékát is elvette a mümsz. A mümszet látta már a széken, a fán, a függöny mögött. Én persze semmit nem látok.


Másnak is beszél ilyesmiket a gyereke? Mikorra növik ki?



2023. jún. 6. 17:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem sem félelmetes... Ez nekik játék, az én 2,5 évesem is kitalál dolgokat, én is kitaláltam dolgokat gyerekként.
2023. jún. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
84%
Én se értem miért kell ettől megijedni, ez tök normális dolog.
2023. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a korábbiakhoz, ez normális életkori viselkedés, nem értem mi ezen az ijesztő. 3 éves, nem 30, még kicsi, nem tudja elkülöníteni a képzeletet a valóságtól és egyébként is még nagyon aktív a fantáziája. Az ún. mintha-játék időszaka ez, amikor fejlődik a képzelete. Az én 3 évesem folyton "a cápával" vitatkozik (nyilván nincs cápa mellettünk a szobában), rendszeresen elvarázsol mindenkit kakivá, és a takaróval kell beszélgetni, pedig nincs is szája (ezt is mindig kibeszéljük). A múltkor azt mondta, hogy a bölcsiben csokipuding volt az ebéd és nem volt egyáltalán gondozó. Nyilván egyik sem volt igaz. Még kicsi, helyén kell kezelni ezeket.
2023. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7#


A beszédmegértési zavar azt jelenti, hogy a gyermek beszédértése annak ellenére elmarad az életkorának megfelelő fejlődési szinttől, hogy érzékszervei egészségesek, és a hallása sem sérült.


A beszédmegértés rendszerint együtt jár a beszédészlelés zavarával. Mindkét probléma meghatározott agyi területekhez kapcsolódik, ahol azok a speciális feldolgozási folyamatok zajlanak, melyek során észleljük a beszédhangokat, illetve értelmes nyelvi kifejezésként értelmezzük azokat. A beszédmegértés zavara esetén tehát a beszédfeldolgozás folyamata sérül.



Nekem 3/2 gyermekem érintett.

Ez nem azt jelenti,hogy a gyerek össze vissza beszél. Hanem nehezen fejezi ki magát, annak ellenére, hogy meg van a szókincse. Ergo barkópázunk, hogy mire gondol. Vagy a másik, hogy nem megfelelően ragoz, a napszakokat, az időrendet sem tudja belőli.

Vagy pl a nem azt mondja :alszik.

Helyette azt mondja : aluszik. Tehát új szavakat kreál.

Emellett echolál ,mint a visszhang elismétli a mondatát.

2023. jún. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
90%
Az aluszik létező szó. :D
2023. jún. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%

Bocsánat kijavította a telefonom 🤭

Aluszdik lett volna.

2023. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
92%
Sztem az ovis korosztály egy része ilyen, egész komplikált fantázia sztorikat tudnak kitalálni, szerintem osszerakjak a valóság, plusz fantáziajuk, mesekbol és azokból amit a többi gyerektől hallanak az oviban.
2023. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
92%

Én sem értem, mit ijesztgetnek itt össze. Ez alapján semmi baja a gyereknek, életkori sajátosság.

Attól, hogy Julika gyereke nem csinálta, még tök normális.

2023. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem tök normális, nem értem, miért aggódsz. Kisfiam három hét múlva lesz 3 éves, olyan sztorikat mond, hogy nagyon nehéz megállni röhögés nélkül - nagyon szereti a mókusos pizzát, amit Mallorcán ettünk, csigaporos túró rudit reggelizett, stb. Ezek még a visszafogottabbak! :D Én nagyon élvezem ezeket a "meséket", partner vagyok benne, visszakérdezek, hogy még több mindent megtudjak az adott dologról, és a vége általában nagy közös nevetés, mert ő is tudja, hogy vicc. Csodálom a fantáziáját, mert nekem (már?) egyáltalán nincs, és örülök, hogy ki is tudja fejezni, ami a fejében van. Akkor aggódnék, ha nem beszélne.
2023. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a 3 éves tud hajmeresztő dolgokat mondani. Legutóbb vacsinál azt találta mondani, hogy szomorú, mert mire megszületik a kisöccse (júliusra várjuk), addigra ő meg fog halni. Megállt bennem az ütő, alig aludtam éjjel. Aztán végiggondoltam, hogy előző este egy Disney könyvből olvastam neki és az egyik szereplő bátyja meghalt benne (nem is olyastam végig, csak ezt a kis részletet, aztán úgy döntöttem ez mégse neki való, csak nem ismertem előtte a történetet), kicsit az ő szintjén átbeszéltük a halál témakört, aztán olvastunk mást… valószínűleg benne dolgozott tovább a téma és ezért találta ezt mondani.

Lassan egy éve van képzeletbeli barátja is, aki hol 5, hol 7 éves, de felnőtt és autót vezet, mindig változik, hogy épp hol lakik… egy egész kis háttértörténete van hozzá.

Szerintem ne aggódj, csak szárnyal a fantázia. Nyilván ettől még ijesztő, ha azt kell kitalálnod valóban van-e valami a szájában és ha igen, akkor mi.

2023. jún. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!