Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerek beütötte a fejét a...

A gyerek beütötte a fejét a falba, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Felugrott az ágyra és valahogy aztán előre lendült és homlokkal a falat találta.

8 éves, nem szokott sírni, de ekkor sírt.

Azonnal hideget tettem rá.

Nem látszik semmi pukli, azt mondja nem is fáj. Játszik, elvan a gyerek. Ez egy órája történt.

A neten annyi ijesztő dolgot olvasni, hogy inkább felhívtam a gyermekambulanciát, ahol azt mondták vigyem be, viszont lesz kb 3 órás várakozás, mert sokan vannak.

Így, hogy nincs semmi tünete szerintetek kell aggódni, vigyem be? Vagy hagyjam pihenni?

Az ütés elég nagynak tűnt, amott izgulok. Hányinger, szédülés, fejfájás, rossz közérzet, duzzanat nincs.



2023. jún. 15. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Mivel feji sérülés, én bevinném. Nagyon ritkán, de 72 órán belül akár komoly következményei is lehetnek.
2023. jún. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Derjaderja ***** válasza:
81%

Az én fiam naponta csinál ilyet, ennél gázabbat is, amióta csak tipeg. Még sose vittük sehová.

8 éves tudatát, panaszait könnyű megfigyelni.

De lebeszélni nem foglak.

2023. jún. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ő azt mondja jól van, ahol beütötte alapból nem fáj, csak tapintásra. De duzzanat abszolút nincs.

Most épp eszik meg mesét néz.

Csak amiatt megijedtem hogy tényleg rosszul nézett ki a jelenet ahogy beverte. Meg sírni nem szokott.

2023. jún. 15. 21:35
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem véletlenül mondták, hogy vidd be... Gondolom ők sem szeretik saját maguknak csinálni a munkát, mégis ezt mondták.
2023. jún. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Folyton bevagja a fejét,figyelek mqx a tünetekre és ennyi. Annyiszor esik hogy nem vihetem folyton orvoshoz.
2023. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Én egyszer úgy beütöttem púp is lett, jegeltük ennyi, élek
2023. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Az èn kisfiam tegnap az fèm ajtòfèlfába bxta be a fejèt, nem nagy sunkkal, de koppant, az apja karjábòl lendült neki. Sìrt, de nem vittük sehová, nem volt semmi panasza. Sokszor koppant már a feje, sosem vittem, de tudom mikre kell figyelni, sosem volt bajra utalò jel, illetve nagy távolsagròl valò ütès sem..
2023. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Már alszik. Nem volt egyetértés a párommal, szerinte felesleges terhelni a szervezetét egy esetleges CT-vel meg több órás sorbanállással betegek között.

Én ma nem tervezek aludni, figyelni fogom. Lefekvőre meg is ijesztett, mert véres volt az orra, aztán láttuk hogy az ujjai is mert elpiszkálta a körmével.

2023. jún. 15. 23:40
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
CT-t biztos nem fognak csinálni ennyi előzmènyre, tudom, mert ott dolgozom, oda komolyabb dolgok kellenek nem egy kis fejkopp a falba :) Röntgent szoktak, az is kb. 10-ből 7 nem indokolt, csak a szülő megnyugtatására...Ne aggòdj, ha baj lenne, feltűnne, az orvos is csak megmondaná, hogy a röntgen okès, figyeld a gyereked, bármi van, menni kell.
2023. jún. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Koszonom hogy írtál.

Figyelem most is, direkt fent vagyok

2023. jún. 16. 02:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!