Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerek beütötte a fejét a...

A gyerek beütötte a fejét a falba, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Felugrott az ágyra és valahogy aztán előre lendült és homlokkal a falat találta.

8 éves, nem szokott sírni, de ekkor sírt.

Azonnal hideget tettem rá.

Nem látszik semmi pukli, azt mondja nem is fáj. Játszik, elvan a gyerek. Ez egy órája történt.

A neten annyi ijesztő dolgot olvasni, hogy inkább felhívtam a gyermekambulanciát, ahol azt mondták vigyem be, viszont lesz kb 3 órás várakozás, mert sokan vannak.

Így, hogy nincs semmi tünete szerintetek kell aggódni, vigyem be? Vagy hagyjam pihenni?

Az ütés elég nagynak tűnt, amott izgulok. Hányinger, szédülés, fejfájás, rossz közérzet, duzzanat nincs.



2023. jún. 15. 20:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem vinném be ennyi miatt.
2023. jún. 16. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%
Azért mondták hogy vidd be, hogy őket ne terhelje felelősség, ha azt mondják ne vidd be és mégis baj lesz. De nem kell ennyire túlparázni. 8 évesről van szó, aki képes elmondani, ha baja van.
2023. jún. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%

Én sokszor felnött nőként verem be a fejem úgy hogy pup nő fejemre de nem rég csuklómat vertembe úgy hogy dudor nőt rá mégsem rohantam vele orvoshoz.

8 éves simán beverheti fejét ha szédülne hányna ezek után akkor írány az ügyelet de ha mosolyog játszik ezek.után is akkor nincs gond.

2023. jún. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Derjaderja ***** válasza:
100%

CT-t szerintem gyereknek még egy típusos agyrázkódasra se végeznek rutinszerű ha nincs tudattalan vagy neurológiai kórjel.

Szóval ezen ne aggódjatok.

2023. jún. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Délután rendel a háziorvosa, oda mindenesetre elviszem hadd nézzen rá. Ott nem szokott sor lenni szinte sosem.

Ez a véres orrváladék nyugtalanít.

Amúgy nincs pukli és be sem kékült, viszont érintésre fáj neki.

2023. jún. 16. 10:55
 16/17 anonim ***** válasza:
72%

Te verted már be a fejed???

Megsúgom, napokig tud még fájni érintésre.

2023. jún. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Gyerekként csak. Azóta valahogy elkerült, orrom sérült felnőttként, fogam tört, ilyesmi.
2023. jún. 16. 15:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!