Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyaralas egy 19 honapossal?

Nyaralas egy 19 honapossal?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne az en kerdesem, hogy ti hogy alltok a nyaralas babaval / kisgyerekkel temahoz.


Engem borzasztoan stresszel a tema, es bevallom nagyon nem szeretem. A ferjem nyuz mar egy jo ideje menjunk, repuljunk el valahova, utazzunk el kocsival tok mind1...de nyaraljunk.

(hozza teszem kertes hazban elunk, van egy kis medencenk, nagyobb haz .. szoval nem budapest belvaros panel lakas ahol megorul az ember nyaron)


A lanyom most lep a "nehez 2 eves korszakba" elkezd a sajat feje szerint elni, minden hiszti, földhöz vagja magat, ordit, a fejet csapkodja... tudom ez normalis a gyerekorvos is mondta (illetve a szuleim is gyerekorvosok) most tapasztalja ki a hatarokat ... DE en nekem igy semmi turelmem, erom elmenni valami idegen helyre.


Hozza jön, hogy a kisasszony napközben CSAKIS babakocsiban tud elaludni, elringatom a kertben leallitom a fa ala es alszik 2-3 orat igy gyönyörüen. Ezt egy idegen helyen max ugy tudnam megoldani hogy napi 3 orat setalnom kell vele...hat az nekem nem pihenes.


Aztan eleve a kornyezet valtas tema, nehezen aludna el este mashol, tudom mert a nagyszuloknel is nagy a harc este ha latogatjuk oket. Otthon lefektetem es 5 perc mulva alszik az agyikojaban ha sötet van.


Na, es hogyha mar az esti alvasnal vagyunk...babam 19.00 fekszik le aludni. Ez azt jelentene hogy nyaralaskor 19.00tol kuksolunk a szobaban halkan hogy aludjon es ne ebresszuk fel... otthon pedig ilyenkor meg enyem a vilag tudok csinalni amit akarok.


Csak en nezem ilyen stresszesen...vagy van mas anyuka is aki igy latja?



2023. jún. 21. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 17 hónapos, szintén elég nehéz eset, de nyaralni megyünk 5 napra a Balatonra. Nem mondom, nekem is vannak aggodalmaim, de voltunk most nemrég egy rövidebb hétvégi kiránduláson, ami elég jól sikerült. Persze ez más nyaralás lesz, mint a gyerek előtt, de ha arra akarunk várni, mikor lesz könnyebb, kb. sosem jutunk el sehova 😂

Ami a konkret problémákat illeti, olyan szállást keresnék, ami megfelel az elvárásoknak. Keressetek apartmant, ahol van kert, illetve ahol másik szobában lehettek, amikor a gyerek elalszik.

2023. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 2 éves a kivsi pedig 2hónapos lesz úgy megyünk Balatonhot egy hétre..

Nem kikapcsolódáslesz...még nehezebb is de sok élménnyel teli hét elé nézünk.

Ő is dacos hisztis

2023. jún. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem artana ebből a feszes rutinbolkicsit kirantani titeket. 2 eves, jövőre óvoda. El kell tudnia aludni mashol. Az en fiam is haklis, de a kibillentés, jellemzően nyaralaskor, működött. Jól lefáradt napközben, nem jutott eszébe azon problémázni, hogy nem otthon vagyunk.

Ami meg a lefekvést illeti, vegyetek ki jó nagy erkélyes szobát vagy apartmant. Lefekszik a gyerek, ti meg kiülhettek borozni, dumálni.

Be vagy feszülve. Próbálj kicsit lazulni. Szerintem a férjed is erre próbál ravezetni.

2023. jún. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3 vagyok. Azt azért beszeld meg a ferjeddel, hogy ne csak te szívj a gyerekkel. Délutáni altatást ne neked kelljen egyedül. Ringassa ő is. Vagy itt az ideje megtanítani, hogy lefekszik és úgy aludjon el. Ha elég faradt, el fog aludni.

Másik, hogy ne mindjárt repülővel a világ masik végére. Keressetek valami gyerekbarát szállást max 1 óra útra tőletek, ha ilyen gyakorlatlanok vagytok meg.

2023. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs kedved ne menjetek, vagy kompromisszumkent beleférhet egy hosszú hétvége, apartmanban. Ha joban vagytok valamelyik mamával papaval akkor őt/őket is lehet vinni, így pár órára ketten is el tudtok menni külön étterembe, fürdeni stb.
2023. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
Hihetetlen, hogy felnőtt emberek nem tudnak kommunikálni és idegenekre szorulnak, annyira nincs kivel beszélgetni. :(
2023. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15 hónapos a kisfiunk, 8 volt, amikor először hármasban elmentünk 3 napra egy bababarát wellnessbe, azóta voltunk már Cipruson is 1 hetet. Szerintem hármunk közül ő viselte a legjobban, körvonalakban próbáltuk tartani a napirendet, de persze nem mindig sikerült, a lényeg, hogy ti (is) legyetek rugalmasak, és ha csak hármasban mentek, akkor ne számíts egy ugyanolyan, pihentető nyaraláshoz, mint gyerek előtt. Teljesen más, de ugyanúgy élvezhető és szerethető, viszont ehhez neked is engedni kell a kényelmi faktorokból.
2023. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Most voltunk a 20 hónaposunkkal Balatonon 5 napot.

Nem mondom hogy kipihenten magam, de elképesztő felüdülés volt kimozdulni, máshol lenni, élményeket szerezni. Én nagyon ajánlom hogy menjetek, a gyereknek is jót tesz. Ha felborul a napirend, nem úgy alakulnak a dolgok az sem gond. Simán lehet hogy a sok ingertől úgy lefárad hogy könnyen elalszik (bár nálunk pont az ellenkezője volt, a jó alvó fiam hirtelen elkezdte igényelni hogy együtt aludjunk. De nem volt gond jól esett nekem is egy kis délutáni szundi :D).

Hiába fárasztó, hiába nehezebb mint a gyerekmentes nyaralás, nekem egy csoda volt látni ahogy a fiam rácsodálkozott a hattyúkra, a balatonra, megkóstolta élete első fagyiját, stb.

2023. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi simán


20hónapos a lányunk, mi jövőhéten megyünk.

Repülőre nem szállnék, az fix. Nem a gyerek, hanem magam miatt.

De egy nyaralas simán.


Pedig egy dacos, örökmozgó hisztigépről van szó.


(Mellette van egy 4 évesünk is)

2023. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül stresszeled túl. Most gondolom égre földre esküdöznöm kellene hogy semmi gond ha ki van zokkentve a gyerek, de nálunk a hároméves lányom extrém rosszul viseli, és nála ez szívás.


Mi csak családhoz megyünk nyaralni, minden alkalommal egy katasztrófa a délután, éjszaka ötször kel az idegen hely miatt. Másnap délelőtt még istenes, de a délután ugye jön a nyuglodes... Két nap, mire egy kiruccanás után visszazokken és képesek vagyunk újra stabilan lenni.


Most nem is nyaralunk, csak anyósom beköltözött pár napra. Ma délután már nem aludt, mert be van porogve. Már megy a nyafi, a semmi sem jó nyavikolas, az állva elalvás, stb... estére túlfárad, ide látom.


Vele nem megyünk csak úgy nyaralni, elég a csaladlatogatas. Majd ha ennél pár fokkal kevésbé stresszes a dolog.

2023. jún. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!