Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 4,5 éves. Sajnos napi...

Kisfiam 4,5 éves. Sajnos napi többször előfordul, hogy szopja a hüvelykujját. Olvastam, hogy lehet ez egy visszamaradt csecsemőkori reflex, ami gátolja a feljődésben. Igaz ez? Igen, tényleg kissé el van maradva, de nem gáz.

Figyelt kérdés
Ki hogy tudta leszoktatni a gyerekét erről és meddig elfogadható ez a szokás?
2023. jún. 25. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Én 8, az öcsém 10 éves koráig szopta a hüvelykujját. Egyikünk se volt semmiben elmaradva (sőt). Mindketten azért szoktunk le róla, mert már túl ciki lett volna, ha lebukunk (pl ottalvós iskolai taborban). A szüleinket nem zavarta, és nem erőltették a leszokást.
2023. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Édesapám 14 éves koráig szopta az ujját, a fiamat 7 évesen szoktattunk le nagy nehézségek árán.
2023. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
7 évesen a kislányom egyik nap közölte, hogy az ujjszopás "gáz" és mostantól nem fogja csinálni. Nem ismerem az előzményeket, hogy honnan jutott erre a következtetésre de tényleg leszokott róla.
2023. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
6.as koromban egyik pillanatról a másikra, amikor egy másik gyereket kicikiztek emiatt a suliban és nem akartam erre a sorsra jutni. 😅
2023. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem tanácsos leszoktatni erről a gyermeket. Iskolás korban, látva, a többség nem szopja az ujját, egy idő után ő se fogja mások előtt, csak lefekvéskor otthon, ami viszont semmiféle elmaradást nem jelent, sem pedig szorongásra önmagában nem utal. Ahhoz, hogy szorongást lehessen feltételezni, több más tényezőnek is kell együttállnia.


(A cumi hasonló folyamat, már oviban alig vanak cumisok, ezt látva a három éves hónapokon belül magától elhagyja a cumit, persze léteznek egyéb praktikák is.)

2023. jún. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom honnan van az információd, de én nem hiszek benne.

Öcsém 6 éves koráig szopta az ujját, most csinálja a doktorit.

A fogai kifelé állnak az ujjszopas miatt, de a fejlődésben nem gátolta az ujjszopas, fogszabályzó viszont lehet, hogy kelleni fog a fiadnak.

2023. jún. 26. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az oviban jópár nagyobb gyerek is szopja az ujját, azon kívül hogy a foguk jellegzetesel áll ugyanolyan értelmes és fejlett gyerekek mint a többi, nem lehet könnyű abbahagyni az ujjszopast, de biztos vagyok benne hogy iskolás korig elmarad.
2023. jún. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 3 hetesen kapta be először a hüvelykujját, írtó cuki volt, imádtuk, hagytuk. Évekig ezzel nyugtatta magát. Mivel a fogai elkezdtek kiállni ezért egyre többször beszélgettünk róla, hogy lassan le kell szoknia de soha nem erőltettük mert a háziorvos azt mondta, hogy nem szabad, ha erőszakkal szoktatjuk le akkor felvehet helyette tikkeket vagy más rossz szokást. 6 évesen már az óvonők is csesztették hiába kértem, hogy hagyják békén, csak alváskor cumikázta az ujját. 7 évesen már a fogorvos is szólt neki óvatosan, hogy lassan majd abba kell hagynia, így elértünk oda most, 8 évesen, hogy magától leszokott egyik napról a másikra. Én rábíztam, soha nem bántottam vele, sőt, mindenkinek a környezetünkben (óvónő, mama-papa) szóltam, hogy ők se bírálgassák, ha én az anyja azt mondom, hogy nekem ez oké akkor más ebbe ne szóljon bele. A fogszabályzást már így sem úsztuk meg, kell is majd neki. Büszke vagyok rá, hogy így magától letudta rakni. Én dohányzom, tudom milyen a függőség, talán ezért is éreztem át a helyzetét.
2023. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. Az lemaradt, hogy a lányom teljesen fejlett, értelmes-okos gyerek, év végén szin 5-ös bizonyítvánnyal. Nem gondolnám, hogy az ujjszopás visszamaradottságot jelezne. Ez egy "rossz" szokás amihez nyúlnak ha bánatosak, fáradtak, félnek.
2023. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!