Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg léteznek a visszamarad...

Tényleg léteznek a visszamaradt csecsemőkori reflexek? Okoz ez gátat a fejlődésben? Hogy lehet őket kideríteni?

Figyelt kérdés
2023. jún. 27. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek, nem feltétlenül gátolják a fejlődést, de attól függ, miről van szó. Szakember ismeri fel (pl. fejlődésneurológus). Laikus szemmel max találgatni lehet.
2023. jún. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Persze


Konduktor

Fejlesztő neurológus


Tehát szakember felismeri.



Mondjuk a gyerekem vizsgàlatakor kiderült, hogy nekem is van ilyenem, és okozott is gondot, csak a kutya se tudta, hogy emiatt van

2023. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Utolso,neked mi? Nekem olyan humbukk ez az egesz. Hogy bizonyitja h ez attol van. Minden ember mas es mindenkinek vannak furcsasagai.
2023. jún. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnak visszamaradt. Laikus szemmel nem volt észrevehető egy része (csak amikor konkrétan megmutatta aki vizsgálta, ezek apró mozgás dolgok voltak, pl egyensúlyozó pallón, hogy nem oda billenti a csípőjét stb de több ilyen volt). A másik része feltűnt, amiatt mentünk. Mint pl a figylemzavar és hogy nem tud váltott lábbal biztonságosan lépcsőzni 4,5 évesen. Kifejezetten okos kislány (a vizsgáló szakemberek szerint is), mégse tudott úgy teljesíteni ahogy tőle várható lett volna (nagyrészt a figyelemzavar miatt)... Egy éve tornázunk, a nagyrésze leépült. A gyerek sokkal összetettebb, koncentrál, javult a finommotorikája, a memóriája, rengeteget javult a mozgása, hétről hétre egyre jobb volt.
2023. jún. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a búvárreflex maradt vissza. Már felnőtt voltam, mikor szakber erre rávilágított.
2023. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es. Tsmt torna?
2023. jún. 27. 23:02
 7/9 A kérdező kommentje:
Mert nálunk pont ugyanez a baj, ugyanez az életkor.
2023. jún. 27. 23:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es választ is mintha èn írtam volna.



Nekem figyelemzavar, írás, kéz-láb koordinációk ( azt hittem csak “béna” vagyok a labdajàtèkokhoz… végeredményben valóban)


2.

2023. jún. 28. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Alapozó terápiát kap. Nem tudom mi a különbség eközött meg a tsmt között. Újra "építettük" az idegrendszerét a tornával, mert átment a mozgásfejlődés szakaszain újra. A fej emeléstől a járásig, mindenen. Volt egy regressziós szakasz, ami normális (4-5hét torna után). Ilyenkor kicsit visszaesik. Nálunk ez abban jött ki, hogy ugyan rengeteget fejlődött, de újra szeparációs szorongása lett, nem tudtam mosdóba menni, mert sírt, hogy ne menjek el. Ez kb egy hét volt, aztán eltünt ahogy jött 🙂. Ez normális ennél, az idegrenszerét "piszkáltuk", hogy leépüljön a fentmaradt reflex. Nálunk a gyors mozgásfejlődés volt valószínűleg az ok, nem volt extrém gyors, nem is hagyott ki semmit, de nem volt ideje leépülnie a reflexeknek.
2023. jún. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!