Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy kisgyereknek mennyire...

Egy kisgyereknek mennyire reális születésnapra 200.000Ft értékű ajándékot vásárolni?

Figyelt kérdés

Ha a gyerek már most ilyen értékbe kap ajándékot később mi lesz?

Hogyan fogja értékelni a kevesebbet?

Fog egyáltalán bárminek is örülni?


Keresztlányomról lenne szó kit a szülei már csecsemőként is túlkényeztettek,jelenleg még 2 éves sincs !


2023. jún. 30. 12:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
81%

Van akinek több pénze van mint esze....

Mivel nem a te pénzed, nem a te gyereked, nagyon közöd sincs hozzá.


Na meg az sem mindegy, hogy 200ér egy uj babakocsi, vagy esetleg egy új szekrenysor avagy egy haszontalan akármi. De mondjuk ez sem valtoztat azon, hogy semmi közöd hozzá.

2023. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Kérlek ismererlenül ne ítélkezz!

Ha valakinek pénze van akkor egyenlő azzal hogy h*lye?


Igazad van,sok közöm nincs hozzá! De a jó szándék vezérel,én még úgy nőttem fel hogy ha kaptam 2 gombóc fagyit csillogott a szemem a boldogságtól! Értékelek mindent,es mindig is örültem bármit is kaptam,mindig a szándekot es a szeretetet néztem amivel azt az ajándékot átadták.

Szeretném ha a keresztgyerekem is tudna mindent értékelni


De félő ez nem így lesz,a túlzott kényeztetés miatt


Játékot kapna.

2023. jún. 30. 12:11
 3/35 A kérdező kommentje:
Kedves 2 es ha nem érdekel. Miért nyitottad meg a kérdést,de azt meg már végképp nem értem hogy akkor miért voltál hajlandó még írni is?
2023. jún. 30. 12:12
 4/35 anonim ***** válasza:
27%

Az a probléma ezzel, hogy tényleg később már a csillagos ég sem lesz elég.

Aki ésszel neveli a gyerekét, az nem halmoz.

Nem csak amiatt káros ez, hogy utána még többet kell költeni, de egyre kevesebb dolognak fog örülni a gyerek, ezzel kvázi ti fosztjátok meg a boldogság érzésétől.

Mert egy átlag gyerek majd ki fog ugrani a bőréből ha elviszik mondjuk a Balatonra vagy Horvátországba, ő meg majd Hawaii-ra is húzni fogja a száját, és nem fog neki örülni, nem fogja tudni milyen érzés megkapni vagy elérni egy vágyott dolgot.

Az ilyen emberek égnek ki sajnos nagyon korán.

Én személy szerint nem irigylem azokat, akik mondjuk egy szép napsütéses napnak sem tudnak már szívből örülni.

Erre mondják, hogy a pénz nem feltétlenül boldogít.

2023. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
40%
Mert az a normális,ha nem háborodsz fel ilyeneken,ajánlom neked is figyelmedbe. Ráadásul a pár évvel ezelőtti helyzethez képest kb 30%os infláció van,szóval 200 ezer már nem is olyan hihetetlenül sok.
2023. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
96%

2 évesen fogalma sincs arról, hogy mennyibe került az ajándék.

Teljesen mindegy, hogy 2000 vagy 200.000 forintért veszed-e.

Később számít inkább, amikor már zsebpénze van és a kortársaihoz tudja hasonlítani magát.

Ha nekem lenne 200ezer forintom babacuccra, én is vennék az én alig másfél éves kislányomnak névnapjára elektromos távirányítású autót (amibe beleülhet), mert imádja.

De nekem nincs erre pénzem, a barátaidnak van, ők szerencsések.

2023. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
95%

Mi vettünk nagy kerti házat 1 evesnek, elektromos autó,motor. De ugyan ugy örül egy műanyag kacatnak. Nem érzi még hogy mi mennyibe kerűl.

Most 6 évesen 10000ftert kapott olyat amit szeretett volna!

2023. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
8%

Egyátalan nem reális,ha ennyi pénzért kap ajandékot néhány év múlva házat vesznek Neki?? Plane amikor már tisztában van azzal mennyibe kerül, most 22ezerért aztán több millióért, mert az jár?

Szerintem az ilyen nem gondolkodik.

2023. jún. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
0%
*200ezerért
2023. jún. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is tök mindegy, az én gyerekem volt, hogy 5. szülinapjára drágábban kapott, mint 9. szülinapjára, teljesen lényegtelen.


Ilyenek, hogy akart egy horgászmágnest 15 ezerért nemrég, többéve meg tabletet 50ezerért kapott, teljesen mindegy, egy ajándék nem befolyásolja a többit.

2023. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!