Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Reális lehet a percentillis...

Reális lehet a percentillis kalkulátor? Tényleg ilyen magas a fiam?

Figyelt kérdés
2 éves 3 hónapos volt az utolsó méréskor, 96 cm.. 97% felettinek írja a kalkulátor. Tudom, látom, hogy magas, de ennyire extrém lenne? Nem bölcsis, nincs viszonyítási alapom.
2018. febr. 14. 14:26
 1/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ez számolta:

[link]

2018. febr. 14. 14:27
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Igen az átlagos ennyi idös gyerekek kb 91-92cm-es. 5 cm már lényegesen nagyobb. A Percentillisnek a lényege, hogy a gyereket folyamatosan minden évben x-ni kell rajta, így látszik, hogy egy növekedés normális vagy nem. Ha baba kora ota kilógott felfele az átlagból akkor nincs ezzel semmi baj. Ha 1 évesen vagy 2 évesen átlagos volt, akkor mindenképpen meg kellene mutatni az orvsonak.

Ès súlyban mekkora?

2018. febr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
14,4 kg. 51 centivel született, 3 hósan volt 61 cm, 6 hósan volt 70 cm, 1 évesen 81 cm, 2 évesen 92 cm. A ruha számozásából sejtettem, hogy mintha egyre inkább eltérne az átlagtól. Oké a férjem majdnem 2 méret, én 1,70. Csak a 97% mégis meglepő.
2018. febr. 14. 14:56
 4/9 A kérdező kommentje:
*méter akart lenni
2018. febr. 14. 14:56
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha a férjed 2 Meter, te nőként 170cm akkor azért nem túl meglepő ha a gyermek is átlagon felüli magasságú. :)
2018. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Magasabb, de nem óriás.


A lányomra 75-90 percentilist ír az a kalkulátor, ennek ellenére a legkisebbek között volt most az ovis nyílt napon is (92 centi, nincs 2,5). A Who adatai, amiből ezek a kalkulátorok kiindulnak, elég elavultak.

2018. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Én is úgy látom a saját gyerekeim alapján, hogy ez a percentilis kalkulátor jól működik, védőnőnél is ugyanezek jöttek ki. Ugyanakkor valahol - azt hiszem, egy Czeizel-előadásban - hallottam, hogy a világon 10 évente egy centit nő az átlagmagasság. Bölcsit-ovit és iskolát is tapasztalva épp, arányaiban elég sok a kortársaikhoz képest is a kifejezetten magas gyerek (inkább 8-15%-ra saccolom, nem 3-ra), mint ahogy a legtöbb ismerősöm is magasabb lett a (még nem öregségtől összement:)) szüleinél. (Van persze példa az ellenkező irányba is a normál tartományban, csak én úgy látom, jóval kevesebb.)
2018. febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Na a 75-90% ennyire nem lepett volna meg. De akkor az lehet reálisabb is lenne.
2018. febr. 14. 18:33
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Istenem....mennyi mindent kitalalnak unatkozo hipochonder anyaknak...

Az enyem 17 hos es 90cm felett van. Meg sosem gondoltam, hogy baj lenne, nalunk mindenki magas.

2018. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!