Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viselkedik így a 15...

Miért viselkedik így a 15 hónapos totyogó? (Agresszív.)

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmmel sokat összejárunk. Két gyermekünk van, az én kislányom 4 hónappal idősebb.


Az ő kislánya 15 hónapos múlt (lassan 16) és az elmúlt egy honapban elkezdett agresszív lenne. Állandóan a grabancánál megragadja a kislányom, ellöki, akkor is ha csak “útban van” ha kislányom megfogja a széket/ asztalt leveszi a kezèt róla hogy csak ő foghatja meg. Ha kislányom csúszdára mászik, odamegy hozzá, grabancon fogja és le akarja rángatni. Órákig tudnèk mèg példákat mesélni. Szegény kislányom meg mindig csak pislog mi történik. Ha találkozunk 7-8* simán megcsinálja a kislány. Barátnőm mindent megtesz, rászól, mondja hogy nem szabad, de egyenlőre hiába. Múltkor a játszótéren is ellökött a kislány mindenkit.


Ennek ellenére kislányom mindig örül nekik, ha meglátja Őket. A családja szeretetben neveli. Azért kérdezem miért lehet ez, mert az én kislányom ilyet nem csinált.


2023. júl. 2. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez ez a korosztály
2023. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet hogy életkori dolog csak az én kislányom nem csinálta ő békésebb természet ezért nem tudtam.
2023. júl. 2. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek okosabb, öntudatosabb, vagy csak gyengébb a stressztűrése, ami idegrendszeri születési dolog.


Figyeld meg, hogy más stresszel járó dolognál milyen, pl ha nem azt kap enni, amit szeretne, akkor üvöltve hisztizik-e/bánt e mást. Ha igen, utóbbi, ha nem, csak okosabb és ezért öntudatosabb, rájött, hogy erőszakkal elérheti, amit szeretne.


Általában gyenge stressztűrés áll mögötte, az erőszakosabb, akaratosabb gyerekek hisztisebbek is, illetve pont ami kiváltja a hisztit, az váltja ki az erőszakot is, gyenge idegrendszer..


Alapvetően hisztis a gyerek?

2023. júl. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Idegen helyen rendszeresen sír, sokáig csak Anyukája kezében jó, sok tárgytól fél (pl zuhanyzó, kád, porszívó stb stb.)
2023. júl. 2. 23:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, válaszom nincs, de érdekelnek a válaszok, mert az én 2 évesem is ilyen sajnos más gyerekekkel.
2023. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Idegrendszeri eretlenseg. Lanyomnal igy volt es adhd lett belöle. Sok baratnömmel meg is szakadt e miatt a kapcsolatom
2023. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!