Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak vagy csináljak,...

Mit mondjak vagy csináljak, amikor ilyen történik a 4 éves lányommal?

Figyelt kérdés
A lányom eléggé érzékeny típus, de nagyon barátkozós. Van a szomszédságban 2 vele egykorú kislány, együtt szoktak játszani hétvégente, néha hétköznap is. Ennek a 2 lánynak az anyukái nagyon összenőttek, így a gyerekek együtt nőttek fel, mi ennél ritkábban találkozunk velük. Az egyik lány azt mondta az enyémnek, hogy nem vagy a barátom és a másik lány sem játszhat vele, aztán nagy lendülettel hátat fordítottak neki és elvonultak. Nagyon sírt emiatt, alig bírtam megnyugtatni. Legtöbbször szépen játszanak együtt, akkor meg főleg ha csak az egyikük jön ki játszani.
2023. júl. 9. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos a kicsik között gyakori az ilyen undokoskodás. Legyél ott neki, fogalmazd meg az érzéseit, de lekicsinlés nélkül (igen, most a Juli mega Kriszti nagyon undok volt veled és szomorú vagy). Szerintem nagyjából ezt lehet tenni. Bosszúra nem bujtanám fel. Ha akarja, később segítenék nekik megbeszélni, hogy mi történt, kibékülni. Ettől még simán megismétlődhet a dolog.
2023. júl. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez ekkora gyerekeknél kezdődik és mindennapos dolog. Óvónő vagyok, még a nagycsoportos lányok is ezt csinálják, sőt a lányom 14 éves, még náluk is ez megy, csak már durvábban. Hozzá kell szoknia az érzéshez, te pedig nem tehetsz mást, mint meghallgatod, és biztosítod felőle, hogy szereted. Meg kell erősödnie, gonoszak tudnak lenni a gyerekek egymással. Mondd el neki, hogy ez nem szép tőlük, tudod, hogy neki ez milyen rosszul esik,de ilyen előfordul. Nem kell, hogy még nagyobb feneket keríts neki, viszont lenézni sem szabad a problémáját, hiszen neki ez valóban hatalmas probléma. Szeretgesd, ölelgesd, vigasztald.
2023. júl. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

2: ez hány éves korban jön egyébként elő? Az én lányom 3 éves, oviba jár, de talán ott még ez nincs, vagy legalábbis ő még egyelőre nem így fogja fel.


Várható, hogy jövőre már ilyen esetek lesznek?

2023. júl. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy előfordult már vele,csak őt nem érintette meg annyira. Óvodás korban már jellemző, 3 éves kor felett, amikor már kialakul az együtt játszás, a "barátnőzés". Ő a barátom, csak vele játszom...
2023. júl. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első ovis évben simán van már ilyen….


Mondjuk az én lányomat nem érintette, de elkövető volt.



Megpróbáltam megbeszélni vele, hogy miért gondolja így, és miért mondja.


Neki az éppen aktuàlisan azt jelenti, hogy mással szîvesebben játszik mostanában..

Ilyen véglegesen fejezi ki magát..”most xy a varázom.. z màr nem”

4 èves korától vannak ilyesmik.

2023. júl. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as: Kozepsőben kezdődött nálunk, nagycsoportban durvul. 3 lány mindig veszekszik és valamelyiket mindig kiközösítik, de legalább felváltva. Amikor én voltam kicsi akkor is ez volt, emlékszem rá.
2023. júl. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Ja és, hogy mit csinálj. Én nem csinálok semmit, de könnyebb, mert az oviban történik és nem látom. Ez egy normális dolog, bár rosszul esik az embernek, szerintem rendezzék le egymás között.
2023. júl. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ilyenek a gyerekek, az enyéneknél is egyik órában nem vagy a barátom, másikban de, szokjon hozzá! (pláne mivel ez évekig így megy majd)
2023. júl. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van olyan emlékem, hogy azzal jött egyik kislány az oviban, hogy ma azért nem leszek a barátod, mert érted jönnek délben.🤣


Másnap már jó voltam, hiszen ott aludtam.


Amúgy én úgy kezeltem aztán, mikor mondták, hogy nem leszek a barátod, hogy hát annyi baj legyen, akkor majd holnap.🤣🤣

2023. júl. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz, de szerintem azon túl, hogy fél órára lefoglalod, sokat nem érdemes. Nincs értelme lelkizni, mert holnap úgyis ő lesz a barát, és egy másikat zavarnak el. Biztos lehetsz benne, hogy amikor nem vagy ott, a tiéd is mond és csinál hasonlót :)
2023. júl. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!