Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor a nagyszülő teszi...

Amikor a nagyszülő teszi tönkre a nevelést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom másnál van e ilyen.

Engem teljesen kiborít, hogy az apukám és a felesége(a szüleim elváltak, és újra házasodtak vagy 8-9 éve)rendszerint ha vigyáznak a 22 hónapos lányomra vagy elviszik magukhoz, akkor teljesen ráhagynak mindent.

Amit eddig én nem engedtem a lányomnak, ők lazán engedik, és még meg is dicsérik érte!

Néhány példa:kiborítja a szőnyeg közepére a pufit, papáék megdicsérik(!), hogy ú, de ügyes vagy! Vagy rajzolni nem a ceruzát, hanem a tollat adják oda neki, amivel nem csak magát, hanem a bútorokat is összefirkálta! Mondtam, hogy ebéd előtt nincs édesség, erre rudit, piskótatallért meg miegymást adnak neki, és persze, hogy nem akar enni. Amikor ott alszik náluk mindig szólok, hogy könnyűt vacsorázzon, erre baconos sültvirslit(!)adnak neki, persze még csak köretet se evett hozzá, aztán éjjel összehányta a lakásukat! De még oldalakon kleresztül sorolhatnám.

Azt mondják, hogy én túl sziorú vagyok a lányommal, nem engedem, hogy gyermek legyen, holott ez nem így van, itthon is sok mindent megengedek neki, de nem mindent!

Már nagyon elegem van belőlük, mert eddig mindig, minden egyes alkalommal, amikor hazajöttem vagy visszahozták a lányom utána órákon át még kezelhetetlen, hisztis és akaratos volt, szóval teljesen kifurdult önmagából velük.

Oké, nagyszülő, de akkor is..

Ti hogy viselitek, ha a nagyszülők egyszerűen sutba vágják az eddig felállított "szabályokat" és másképp kezdik okítani az unokát?


2010. okt. 14. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

nálunk csak az édességgel volt baj én inkább bio dolgokat adok a kezdetektől és gyümölcsöket meg tejtermékeket

a mama odaadja a danoninot is meg a pudingokat és ami a baj hogy a csokimikulást meg a csokinyulat is ami bevonómasszából van.

de mivel gyakran süt inkább eltesszük- eltettük- ezeket és sütöttünk belőle aztán rájött hogy ez neki se jó és kevesebb de jobb minőségü édességet kezdett el venni.

Milka és Kinder


mindenképp le kellene ülni velük a kérdés az hogy meg tudtok-e egyezni ha meg akkor tiszta sor és elkezdhetik betartani a szabályaitokat ha meg nem akkor vagy tudomásul veszitek vagy nem viszitek oda és majd elgondolkodnak a dolgon.

2010. okt. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha engem nagyon zavarna, akkor megmondanám, hogy nem mehet, amíg nem alkalmazkodnak az én nevelési elveimhez.

Nálunk is voltak kisebb harcok, de megértette.

Nálunk nagyi mindig csokit vett a lányomnak, amit mi soha nem adunk neki, mert amúgy is nagyon rossz evő, pláne, ha rászokna az édességre.

Meghozta, mindig vita volt belőle. Most már gyümölcsöt hoz.

2010. okt. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A fontosabb dolgokban mindenképpen próbálj rájuk hatni. Hiszen az unokájuk érdeke, hogy pl. ne egyen este nehéz vacsorát. A többi (kiborítja a pufit, összefirkálja a bútoraikat) meg legyen az ő bajuk. Egy idő után úgyis megtanulja a lányod, hogy kinél mit engedhet meg magának. Otthon nem lehet (persze egy ideig próbálkozik), nagyszülők meg megengedik. De abban legyél következetes, ha nálatok vagytok és a nagyik vigyáznak rá, akkor az otthoni szabályok érvényesek.
2010. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kiborítja a pufit, összefirkálja a bútoraikat:na de ez nálunk történt, amikor legutóbb itthon vigyáztak rá..
2010. okt. 14. 09:33
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy klasszikus eset amit leírtál, nálunk is így van, és még sok száz egyéb családban is. Azt hiszem el kell fogadni, hogy a nagyszülő szerep a megengedő. Én már megbékéltem vele, hogy amikor a nagyszülőknél vagyunk, akkor pl. tömi az édességet két napon keresztül, meg a nagyi úgy ugrál neki, ahogy ő fütyül. Most már azért tudja a különbséget, hogy a mamánál mindent lehet, itthon pedig nem. 20 hónapos.
2010. okt. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

tok ugyanez. ferjem csitit, en egy darabig birom, aztan robbanok. mert MINDIG ELMONDOM, HOGY NEM JOL CSINALJAK, de persze nem hallgatnak ram

ferjem meg "ugyse lehet oket megvaltoztatni"

pff

en még egy darabig turom, aztan a jelenletem nelkul nem lesz nagyszulo

2010. okt. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez gond.

Megtanulja majd a különbséget, tudni fogja, hogy kivel mit szabad.

Az én szüleimmel nem lehet beszélni... Mostmár nem is próbálom megmagyarázni nekik...

Kérdezhettem azt, hogy nekem és az öcsémnek miért nem engedtek meg ilyesmit anno.

Egyszerűen nem tehetek semmit. Hagyom, hogy ott az legyen ami...Eltiltani tőlük a kicsit nem tudom, van, hogy ha beteg nincs más ki vigyázna a fiamra.

Lassan remélem megérti, hogy az édességtől nem nő nagyra, és megtanulja ő maga betartani a szabályokat.

A múlt héten a nagyival kirámolta a falra akaszthatós szekrényt. A vér is meghűlt bennem: magára húzhatta volna a szekrényt, ott halhatott volna meg alatta.

Amikor mondtam anyunak, azt válaszolta: én mondtam neki, hogy nem szabad, rimánkodtam, könyörögtem neki, hogy ne csinálja...

De nem vette le a szekrényről...

Mellesleg SOHA nem rámolta ki a szekrényt. Amikor kisebb volt, akkor sem.

A gyerek úgy elfáradt a nagymama felügyelete alatt, betegen, hogy délután 6-tól reggel 9-ig aludt. (4 éves)

2010. okt. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál azok abszolút nem megengedhető dolgok szerintem. Nem te vagy túl szigorú, hanem ezeket normális ember tényleg nem hagyná...

Ha nem lehet a nagyszülőkkel megértetni, hogy mik a szabályok akkor én bizony oda nem engedném a gyerekemet. Mint ahogy most nálunk pont ez van "Azért van a nagyszülő, hogy elkapassa a gyereket" és nagyokat kacagnak ezen. "Cserébe" havi 1.5 órát látják, mert nem merem/akarom otthagyni egy percre sem a felügyeletünk nélkül. Sajnos ez van, el kellett fogadnom, hogy nem lehet rájuk számítani, mert nem képesek egyetlen "játékszabályt" sem betartani.

2010. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!