Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közel laknak a szüleim, ám a...

Közel laknak a szüleim, ám a férjemmel egyáltalán nem tudunk kimozdulni kettesben, mert anyukám azt mondja ő sem mehetett fiatal korában és legfeljebb akkor vállalja el a gyerekeket ha mondjuk a másikkal orvoshoz megyek. Minden nagyszülő ilyen?

Figyelt kérdés

4 és 1 évesek a gyerekek.

A testvérem gyerekei nyáron hónapokig nyaralnak anyuéknál,viszont mivel mi közel lakunk és látthatja őket nap,mint nap az enyéomet 1-2 órára nem hajlandó elvállani,hogy a férjemmel elmehessünk valahová.

A múltkor keresztelőt menünk lebeszélni,nagy nehezen elválalta a gyerekeket,bár előrebocsájtotta,hogy a pap után az étteremben a megbeszéléskor reméli nem állunk neki enni is,hanem sietünk haza.

MIre hazaértem apukám azt mondta,hogy anyu már arra panaszkodott,hogy neki 200-as lesz a vérnyomása ezektől a gyerekektől,mert annyira sírt a kislányom,mert anyunak nem volt türelme hozzá :-( ,persze jól le is szúrt,hogy miért csak akkor értem haza,pedig nem ettünk az étteremben,csak a pap beszélt sokáiga keresztelőről.


2011. máj. 18. 11:25
1 2
 1/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Hajaj, szerencsére az én anyukám megérti, ha olyan hatalmas igényeim vannak, mint havi egyszer fodrász, meg egy érettségi találkozó....


Nincs valami megbízható ember a környéken (akár pl. dadus az oviből) aki legalább havonta egyszer vigyázna a gyerekekre pár órát? Esetleg környékbeli anyuka, akivel meg lehetne beszélni, hogy egyszer te vigyázol az ő gyerekeire, utána pedig ő a tieidre?

2011. máj. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én helyzetemet írtad volna le! (Anyósom még elvállalná a gyerekeket, de ő sajnos nagyon beteg.) Édesanyám viszont nem hajlandó rájuk vigyázni, hogy mondjuk el tudjunk menni egy moziba, vagy ilyesmi.

Van egy féltestvérem, érte tűzbe megy, neki ugyan még nincsenek gyerekei, de tuti, hogy vele másképp csinálná.

Én nagyon haragszom rá emiatt, mert már tiszta idegbeteg vagyok. 3 és 1 évesek a gyerekeim, és soha sehova nem tudok menni, már nagyon begubóztam. De ha szólok neki, csak az a válasz, hogy neki sem segített senki, amikor ilyen kicsik voltunk, oldjam meg. De azért állítja, hogy ő imádja az unokáit. Ja, fél évente 5 percre.

Egyébként most hívtak vissza a munkahelyemre. Jó is lenne, mert anyagilag nem állunk túl jól. De hova tegyem a kicsit? Bölcsiben nincs hely. A főnököm nagy naivan megkérdezte, hogy amíg nem lesz helye a bölcsibe, nem vigyázna rá a nagymama? Hát, ezen röhögnöm kellett, de tényleg. (Persze van olyan kolléganőm, aki így oldotta meg.) Szerintem sem ez a normális, de sajnos nekünk ez jutott.

2011. máj. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igazad van valószínű ez lenne a megoldás,mégha utánna anyukám tudomást szerezvén a dologról méltatlankodna is,hogy ez milyen dolog.


Én tavaly novemeber óta most jutottam el ismét fodrászhoz,mert a férjem szabin volt :).

2011. máj. 18. 11:39
 4/12 A kérdező kommentje:

"De ha szólok neki, csak az a válasz, hogy neki sem segített senki, amikor ilyen kicsik voltunk, oldjam meg."


Úgy látszik ez tipikus,hogy ezt mondják,holott állítom a nagymamám közelebb volt gyerekkoromban hozzám mint anyu,anyu nyugodtan elmehetett dolgozni ha betegek voltunk,a mama járt velem orvoshoz,ő járt még szülőire is.

Én viszont nem számíthatok anyura,mert kijelentette,hogy őt nem érdekli hogyan oldom meg,ha betegek a gyerekek,magamnak vállaltam őket,menjek táppénzre,a munkahelyen persze hatalmas konfliktus van belőle.


Tehát a régi nagyikák mások voltak ...annyira hiányzik az enyém :,-( !!!

2011. máj. 18. 11:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia. Hát az én anyukám pedig mindent megtenne az unokájáért (utánad írtam ki kérdést, nálunk épp az a baj, hogy én nem nézem szívesen, hogy fájós lábbal is jön vigyázni az unokájára és nekem meg megszakad a szívem mindkettőjükért....) Szerintem ez a természetes. Egy anya mindig a legjobbat akarja a gyerekének, tehát az nem lehet ürügy, hogy neki sem segített annak idején senki, akkor most neked se legyen jó.... Azt jó szemmel nézné, ha esetleg az állandó stressz, leterheltség miatt tönkremenne a házasságotok? Tudom, hogy nincs erről szó, de azért a folyamatos leterheltség bizony nagyon megviseli az embereket, kapcsolatokat. Próbálj meg keresni valakit, akiben megbízol (környéken ismerős vagy babysitter) 1-2 órára alkalmanként ezt a megoldást választanám és bizony elmennék a párommal kicsit kikapcsolódni! Sok sikert!
2011. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
anyám vigyázna rá,de csak addig,amíg a mese tart,vagy ül a gyerek(2 éves)esetleg alszik.egyébként nem,mert sajna olyanok ezek a gyerekek hogy foglalkozni kell velük,és azt ő nem tud,nem is akar,nem is szeretne,nincs is hozzá türelme,pár percre ha nála hagyom biztos ordibálás lesz a dologból,mert a gyerek hangosan beszél,vagy levette az elöl lévő sótartót,vagy véletlenül kilöttyintette a pohárból az italt.szóval ilyenkor szó szerint már rossz a gyerek nála.de az én anyám sajnos orvosi eset,nagyon magas a színésznői képessége,imádja az unokáit csak ne keljen semmilyen áldozatot hozni értük.amikor jönnek hozzá a tesóm gyerekei a válasz mindig jaj már megint,és vág egy fintort.ha más kérdi ó igen,úgy imádom,hogy jönnek jöjjenek csak,nekem meg,minek jönnek megint múlt héten már voltak.emberileg nálam anyám megbukott,és sokat szomorkodom a miatt,hogy anyák napján ugyan megkapja a virágot de sajnos nem tudok meghatódni hogy ő az én anyukám,és azért még én szégyenlem magam.Nagyon fáj,hogy ilyen az anyám,igy én nem is bízom rá a gyerekem,együtt élünk,de mindig ketten vigyázunk kint a gyerekre,mert rá hagyni nem lehet,nem figyel rá,vagy kiabál,ne vedd fel azt a botot,gyere előre,ne a fűbe menj,szóval olyan dolgokért amiért egyébként normális ember nem szól,mert ezek természetes dolgok.bocs de jol kipanaszkodtam magam,úgy sem merem ezeket elmondani senkinek,magamba kell tartanom.
2011. máj. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

El sem hiszem, hogy léteznek ilyen nagymamák!!!! Bár itt már sokat olvastam hasonló nagyikról. Nekem ez nagyon furcsa. De még ha a tesód gyerekeivel is így bánna! Őket miért vállalja hetekig? Tőlük nem megy fel a vérnyomása, csak a te gyerkőceidtől egy óra alatt??? Ne haragudj, de engem ez helyetted is felháborít! Közben meg kicsit meg is könnyeztem a kommentedet, mert nekem is nagyon hiányzik a én nagyim, ugyanaz volt kb. mint nálatok :o(

Szerintem anyukád válasza nagyfokú önzőségre utal.

Anyukám is közel lakik, ő vállalja mindig az unokáját, meg látná minden nap, csak nekünk nem akar állandóan kellemetlenkedni, meg vele is csak akkor tudnánk találkozni, mikor már a párom is itthon van, és azt mondja, inkább akkor apázzon a fiam.

Anyósomról meg ne is beszéljünk, mert ő már tavaly nyáron azt kérdezte, mikor hagyjuk nála egy hétre a most 1,5 éves fiamat... Szóval ő meg bármikor dob el mindent, ha egy fél mondattal is utalunk rá, hogy tudna e rá vigyázni, csak ők 150 km-re laknak, így ez ritkább. Bár próbálunk egyensúlyt tartani a két nagyi között, hogy nehogy féltkenység legyen belőle a végén. (bár ez inkább anyukám részéről, mert benne is van egy nagyfokú önzőség. Anyósom teljesen önzleten és megértő, elfogadó)

Nekem és a páromnak is van tesója, ahol még nincs gyerek, de egy percig sem gondolom, hogy bármely részről favorit lenne az első unoka. Ugyanúgy fognak bánni a többivel is, sőt, figyelni is fognak rá, hogy ne érezze egyik sem magát rosszabbul.

2011. máj. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
NÁlunk ugyanez a helyzet.:S Nem tudom miért szinte anyu is mindig avval jön,hogy ő már ezt nem bírja.(44 éves)Nekem is lenne munkalehetőségem,de a kicsit hova tegyem???Azt mondta ahova akarom.Szereti nagyon,de az enyém a kicsi.Ami tény.De az én mamám nem ilyen volt.:(Várta a kisfiamat,de nem élte meg.3 hónappal születése előtt meghalt:'(Ti merre laktok?Hátha tudnánk segíteni egymásnak.Mi is szeretnénk,csak néha vhova elmenni kettesbe.22 vagyok a párom 27.De mint akik megkövesedtek:)Encsi
2011. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog jutott eszembe. Egyrészt szerintem a gyermekeidnek is rossz, ha ilyen nagyszülő vigyáz rájuk, vagyis ha így vigyáz rájuk a nagyszülő, nyilván ők sem szívesen vannak vele, ezért is sírt annyira a kicsi lányod. Úgyhogy talán nem is érdemes erőltetni, fogadd el, hogy ez a helyzet, ebből kell főzni.

De mit lehet ebből főzni? Ha a bébiszitter drága vagy idegenkedsz tőle (mint én), próbálj barátkozni a környékbeli anyukákkal, és akit megbízhatónak találsz, annak pendítsd meg, hogy alkalmanként szívesen vigyázol a gyerekére, ha orvoshz kell mennie vagy bármi. Biztos, hogy viszonozni fogják a felajánlást. Nálunk így működik (nagyik messze vannak). A gyerekek is élvezik így, hiszen úgy élik meg, hogy a barátaikkal vannak, egymáshoz átmennek játszani.

2011. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fura szüleid vannak, más nagyik örülnének, ha rábíznák az unokákat. Amikor egyébként látja az unokákat, akkor ő megy hozzátok, vagy ti hozzájuk?

Esetleg lehetne ritkítani a találkozást heti 1 alkalomra, akkor még hiányoznának is nekik. Ez biztos galádul hangzik, de nálunk alapból ennyiszer találkoznak, és ha füttyentünk neki, akkor rögtön ugranak, ha egyébként vigyázni kell az unokájukra. Szóval legyen benned egy kis tartás, érd el valahogy, hogy ő akarjon az unokákra vigyázni, ne pedig te próbáld "lepasszolni" (tudom, ez csúnya kifejezés) őket. Irigyelje, hogy te bármikor velük lehetsz, ő meg nem.

2011. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!