Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyszülő kérdés, másnál is...

Nagyszülő kérdés, másnál is van így?

Figyelt kérdés
Egyszerűen csak ideszólnak telefonon, hogy jönnek az unokáért. Meg se beszélik velem a részleteket.Most is.Megkérdeztem, hogy mikor hozzák vissza holnap? Nem majd pénteken.Ha nem engedem, akkor tiltom tőlük.Kész vagyok.Mit tudok csinálni?Miért nem akkor segítenek amikor egyedül vagyok a két picivel a férjem nincs itthon.Ez csak az egyik probléma.Nem beszélve, hogy mindent megengednek, teletömik édességgel és csodálkoznak, hogy nem eszik.Még sorolhatnám.
2011. jún. 15. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukám elég magának való, de mindig megkérdezi, hogy esetleg nem mehetne-e le hozzá valamelyik gyerek, és ilyesmiről szó sem lehetne. Nem tudom, mit csinálj, talán a férjednek kéne, ha az ő szülei. Csoki, édesség? Kikötésem KIZÁRÓLAG kaja után kaphat!
2011. jún. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

itt csak őszinteség segíthet!

mondd el nekik,hogy téged zavar,hogy csak úgy oda szólnak és már viszik is,mert ő még is csak a te gyereked!

és azt is magyarázd el nekik,hogy nem akarod,hogy sok édességet egyen!

2011. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég.

Bocsi,egyedül ülök a laptop előtt de ez hangosan kicsúszott a számon.

Nálunk nincsen ilyen,és a környezetemben senkitől sem hallottam ilyesmit.

Bármi,ami a gyerekkel kapcsolatos abban apa és én vagyunk a főnök, és mindent megkérdeznek előtte.

Ilyen meg hogy csak úgy elvigyék???? El sem tudom képzelni.


Ez számomra azért is elképzelhetetlen,mert én pl ezt szó nélkül nem tűrném,még akkor sem ha erre azt kapnám válaszul,hogy akkor tiltom a gyereket.

Ha ez szerintük tiltás,akkor ez van.


Teljesen felidegesítettem magam ezen.

Bocsánat.

Csak tényleg elfogadhatatlan.

TE vagy az anyukája a gyermeknek,ha te úgy döntesz hogy zöldre fested a gyereket akkor az a gyerek zöld lesz. Ha te úgy döntesz nem vihetik ma el akkor nem vihetik. És teljesen mindegy hogy mit gondolnak erről.-

Szerintem neked kéne a sarkadra állni egy kicsit,amennyiben ez zavar téged - márpedig úgy tűnik zavar.

2011. jún. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer csinálták ezt, kozoltem vele mérgembe, isten bocsássa meg, hogy a gyerek lázas és nem engedem. Slussz. aztán lenyugodtam mire legkozelebb jottek, és mondtam hogy jó lenne, ha előre megbeszélnék, mert nekünk is lehet programunk.

Vagy mondd azt párszor, hogy ó, hát mi ide vagy oda megyünk, nem érünk rá mért nem hamarabb szóltak. Tán csak észbe kapnak.

2011. jún. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, mikor odaszólnak, hogy sajnos nem jó, mert mentek bábszínházba/szülinapra/jönnek hozzátok és a vendégek őt is látni szeretnék/gyereket hoznak, akivel eljátszik(nem tudom, mennyi idős a gyerkőc), de máskor szóljanak előre, és akkor megbeszélitek, ami nektek is jó.
2011. jún. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szia,


nálunk azért nem ilyen "durva" a helyzet, de voltak (és biztosan lesznek is) problémák. a Mamákkal (Édesanyám és Anyósom) rendben is van minden, mert megbeszélünk valamit, akkor az úgy is van, lefektettünk az elején alapvető nevelési útvonalat és ahhoz tartják is magukat. na de Apukám és Apósom!! hajaj!!

Apósom kijelentette, hogy Ő bizony nem neveli a gyereket, nem azért van, Ő bizony mindent megenged Neki - erre mondtuk, hogy rendben, akkor nem mehet Vele a gyerek sehová!! érdekes azóta sikerül bevetnie az általunk használt praktikákat!! ...:)

Apunak meg nincs idő érzéke... elviszi a kicsit és megfeledkezik mindenről. ez főleg akkor volt gond, amikor kisebb volt és még pelusos vagy ennie kellett volna. erre is könnyű megoldást találtunk - ha nem hozod haza akkor, amikor együtt megbeszéltük, legközelebb marad a fickó itthon.

leültettük Őket külön-külön és elmondtuk Nekik, hogy végtelenül hálásak vagyunk, mert segítenek és hogy foglalkoznak az unokájukkal, de Ő elsősorban a Mi gyermekünk és szeretnénk a mi elveink (hülyeségeink) alapján nevelni és legyenek szívesek tartsák ezt tiszteletben. azóta minden rendben, de persze csak idő kérdése :)


Ági

2011. jún. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk mi diktálunk. Mi ismerjük jobban a gyereket, és az van, amit mi mondunk. Rájuk akkor bízzuk a gyereket, ha nekünk programunk van, nem pedig akkor, amikor nekik unokázni szottyan kedvük. Különben is, legszívesebben mindig unokáznának.
2011. jún. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs így.

Pont most hétvégén anyós átugrott "segíteni". (Nekem nem segítség, ha reggel idejön, és egész nap kerülgethetem, mert én is itthon vagyok.)

Egy darabig cipelte ölben a gyereket (egy éves, tud járni) a kertben, egyszercsak eltűntek, kiderült, elmentek sétálni. Mikor hazajöttek, kedvesen megkértem, ugyan szóljon már, mielőtt elviszi a gyereket, szeretném tudni, hol van. Nekem már ez sem fér bele, hogy szó nélkül lelépjenek a gyerekemmel, nempár hogy elvigyék több napra!

Ezzel szemben pl. megkértem anyukámat, hogy pár hét múlva esküvőre mennénk a férjemmel, tudna-e vigyázni a gyerekre. Természetesen át is visszük a babát. Most hívott, hogy nem, inkább ő jön ide,mégis itthon jobban érzi magát a gyerek.

Van olyan nagyszülő, aki csak a maga érdekét nézi, és van, aki nem.

Nem ártana tisztázni a dolgokat a nagyszülőkkel. Az nem tiltás, hogy nem akkor viszik el a gyereket, amikor úgy tartja kedvük!

2011. jún. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!