Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik, hogy egy 8 éves...

Létezik, hogy egy 8 éves kislány gonosz? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem rég ismerem, de sajnos ez is több mint szeretném. Próbáltam az elején a lehető legkedvesebben viszonyulni hozzá, elváltak a szülei, féltesója született stb. Minden lehetséges módon mentegettem még magam előtt is a viselkedése miatt, de már látom, hogy ez nem csak ennyi.

Folyamatosan azt nézi, hogy másnak hogyan okozhat kárt, fájdalmat (lelkit vagy fizikait).

Én ezzel nem tudok mit kezdeni. Az apja szerint régen is ilyen volt, az óvodában is folyamatosan baj volt vele és a suliban is, de elméletileg semmi baja nincs.

A férjemmel teljesen tanácstalanok vagyunk. Nem örülünk neki, hogy egy fedél alatt van a mi gyerekeinkkel, de mivel az apja nálunk lakik, őt is el kell viselnünk a láthatások alatt.


2023. júl. 20. 11:25
1 2
 1/19 babyboom567 ***** válasza:
93%
de most ki ő neked?Ha a férjed gyereke, akkor el kell viselni.Ha nem, akkor meg az apjával beszélni.
2023. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Az elso alkalommal amikor bantja a gyereked kalap kabat. Lesz lathatas a parkban vagy sehogy.
2023. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Ő ki neked?
2023. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Létezik sajnos.

Nekem volt ilyen osztálytársam általánosban.

Róla később kiderült hogy pszichopata. Elképesztő manipulátor volt. Intézményben lett elhelyezve mert 16 éves korában már nagyon durva dolgokat csinált.


Félre ne értsd! Nem azt mondom h nálatok is ez van.

De ha már egy gyerekről felmerül benned h gonosz, azt gondolom az nem alaptalan.

Lehet hogy nagyon visszataszító amit írok, de én az első komolyabb konfliktus után nem engedném a gyerekeimhez.

Ez már túl mutat azon h fogadjam el a párom gyerekét. Vagy máshol tartja a láthatást, vagy megy ő is.

Nem fogok behódolni egy gyereknek a saját hátamvan, illetve a gyerekeimet is megvédem

2023. júl. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
házamban
2023. júl. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
A disszociatív személyiségzavar (régebbi nevén pszichopátia) hamar megmutatkozik. Kisgyerekkorban már.
2023. júl. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet.
2023. júl. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A sógorom lánya.
2023. júl. 20. 12:49
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
A láthatások alatt nem kötelező a házatokban lenniük, mondd az apjának, hogy vigye programokra, amúgy is az lenne a normális, ha kettesben vannak láthatáson, ez nem gyerekmegőrzésre van másokkal, hanem kapcsolatépítésre a külön élő szülővel, ami kettesben működik a legjobban, csak az apák lusták erre. Megértem, hogy a gyerek gonoszkodik, ha az apja (is?) tesz rá, iszonyúan vágyhat normális kapcsolatra és borzalmas féltékeny lehet azokra, akikkel valóban törődnek. Fel sem fogom, mit keres a te gyerekeiddel, mikor abban a pár órában az apjával kellene beszélgetnie kettesben!
2023. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Úgy tudom hogy óvoda végére, kisiskolás korban megmutatkoznak a személyiségzavarok.
2023. júl. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!