Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik ilyen nyugodt baba...

Létezik ilyen nyugodt baba vagy valami gond lehet?

Figyelt kérdés

A kislányom hétfőn lesz 1 hónapos.


Csak eszik és alszik. Ahova leteszem, ott elalszik, legyen az pihenőszék vagy kiságy. Pontosan 3 óránként kel és 10 perc alatt megeszi az adagját ciciből, utána visszaalszik.

Ha éhes, akkor nem sír, inkább nyögdécsel. Sírni nem is igazán hallottam még, talán 2-3x amikor nehezen tudott kakilni.


Tudom ez jól hangzik, de aggódom. Nem kéne ilyenkor már többet ébren lennie? Meg esetleg néha sírnia? Minden ismerősöm babája ilyen korában azért sirdogált stb...Ugye nem lehet valami idegrendszeri gond?

Paramami vagyok...



2021. ápr. 1. 20:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom van-e köze hozzá, de a pocakomban is ilyen volt. Alig éreztem a mozgását, kb.sose rúgott, inkább néha fészkelődést éreztem.

NST-n nem hitték el, hogy nem érzem mozogni a babát, mert a gép jelezte.

2021. ápr. 1. 20:04
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van.



Majd változik.

Ha szerencséd van, akkor mégsem.


13 hónaposan egyik sem aludt, és volt minden is velük..

3-4 hónapps korig aludtak.. semmi nem zavarta őket.


Aztán jött a fogzás

Forgás, mászás

Fiam frontérzékeny lett

2021. ápr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a"régi" gyerekeim votak ilyenek ettek aludtak kb 3-4 hónapig, 2és 3 hósan az éjszakát is átaludták.

Semmi bajuk 21, 23 évesek örülj neki. A pici 6 hósan aludta át az éjszakát, hasfájós volt, a kaki is nehezen jött. Most 2 éves és alvás után üvölt 30 perceket mert semmi sem jó.

2021. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hangokra sem reagál. Úgy kiporszívóztam a nóziját, hogy fel sem kelt rá. Zörgésekre se rezzen össze. Pedig volt hallásvizsgálata a kórházban és minden rendben volt.


Álmában ad ki hangokat, morgás, hörgés...de úgy tudom ez meg normális.

2021. ápr. 1. 20:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Fiam is ilyen volt. Éjszaka már újszülötten 7 órat aludt kaja nélkül.

Most 10 éves lesz. Egy leüthetetlen energiabomba.

2021. ápr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A lányom is ilyen volt eleinte. Éjszaka is öröm volt vele aludni, max 3x ébredt szopizni. Én még olyan kipihent és békés nem voltam, mint az első 3 hónapjában, a lakás is mindig tiszta, fincsi sütiket sütöttem, már nem tudtam magammal mit kezdeni kínomban, nyelvórára kezdtem járni, beíratkoztam mindenféle tanfolyamokra. Nem értettem, mit sír itt mindenki, hogy milyen nehéz a babázás, gondoltam csak túloznak meg mártírkodnak.

Jajj, azóta is ezt nyögöm :D Olyan 4 hónapos kora környékén "elromlott". Az alvása is (azóta az egy jó éjszakának számít, ha van egy összefüggő 2-órás alvós időszak), napközben meg már csak 2x alszik 30-40 perceket, egyébként meg mint a hurrikán. 8 hónapos most, tesz-vesz, ismerkedik a világgal, megkóstol mindent, lever mindent, megcibál mindent, már bútorok mellett feláll és lépeget, magára akarja rántani a bármit, amit elér. Nagyon tündér, imádom, hogy ennyire aktívan interakcióba lép a környezetével, de baaaaaaaazzz, néha azért visszasírom az első hónapok békés nyugalmát :D Az éjszakákat viszont nagyon utálom, de tudom, hogy nagyon gyors a mozgásfejlődése (ma már megfogta a kezem és lépéseket tett, hogy csak belém kapaszkodott O.O Ha így haladunk, jövő héten kb már járni fog. Még csak múlt héten töltötte a kerek 8. hónapját), meg most jön az első fogacskája, meg egyébként is front meg tavasz meg minden összejött most és azért (sem) alszik. De hogy az elmúlt 4 hónapban mindig volt valami... Szóval kérdező, élvezd ki :D Nem garancia, hogy változni fog, örülj neki, ha ilyen habitusú marad, de azért számítani se számíts rá.

2021. ápr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapos státuszon konkrétan rákérdeztem, hogy normális, hogy a fiam még mindig csak eszik-alszik? De megnyugtattak, hogy igen. Most 15 hónapos, még mindig könnyen elalszik bárhol.
2021. ápr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Korai meg ezt megitelni.
2021. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Abszolút semmi baja,pici baba.Alig van méhen kívül életben 30 napja,persze hogy sokat alszik.Amelyik baba nem hasfájós,nincs semmi aktuális baja ami miatt sírnia kellene nem sír.Eszik-alszik felváltva.Pihenj ameddig lehet,amennyit lehet! Az enyém is így kezdte és most egy banánt sem adhatok oda neki nyugodt szívvel mert attól a kevés gyümölcs cukortól is éjfélig fent vihorászik.egy éves,kis túl pörgős.+ Majd ki tudja hogy kezeli a fog fájást.:D


Ha meg még is ilyen marad az sem baj,vannak passzívabb és nyugodtabb babák ez tőletek is függ.Én ugyan olyan sajtkukac voltam babaként mint a fiam.Legalábbis anyám szerint.

2021. ápr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez enyém most töltötte a 3 hónapot és pont ilyen a kislányom, mint amit leírtál. Már védőnőt, orvost is kérdeztem, hogy ez normális-e, mind azt mondták, hogy igen.

Talán mostanában van fent többet.

Szegénykém lebetegedett a napokban, fiam is beteg volt, nem tudott enni, mert tele volt az orra, na akkor volt üvöltés rendesen. Meg is lepődtünk a férjemmel.

2021. ápr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!