Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt 20 hónapos...

Miért csinálja ezt 20 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés

!


Kisfiam pár napja nagyon furcsán viselkedik nem tudom hova tenni.


Jelzi hogy szomjas, hozok neki vizet, beleöntöm egy pohárba,  majd rámutat Random egy másik pohárra hogy ő inkább abba akar inni öntsem át.  az első pár alkalommal úgy voltam vele átöntöm, de már kezdem megunni, és mondom neki hogy itt meg ebből a pohárból. Totál kiakad és hiszti rohamot kap. Egyébként nincs állandó kedvenc pohara, csak mintha mindig szándékosan másik kellene neki mint amiből adok. 


Hozzál mesekönyvét, hogy meséljek neki, mellé ülök, erre a másik oldalra mutat a kanapén és mondja hogy oda. Ez sem egy állandó hely, hanem mindig mintha direkt ellentétet mutatná mint ahol épp ülök.


Mondja hogy enni kér mutat a hűtőre hogy ham nyamm, adok amit kér, 2 falat után másra mutat, majd azt is megunja. Van hogy bontok egy banànt eszik 2 falatot, majd egy ugyanolyan másik banánt akar hogy meghámozzak.


Más gyermeke is csinál ilyeneket?


2023. júl. 22. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 19 hónapos és igen. Ő is szokott ilyeneket csinálni néha. Főleg ha alapból rossz bugyit húzott reggel és nyűgösen kezdi a napot. 😄
2023. júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözöllek a dac-korszakban.
2023. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezed meg előtte, hogy melyik pohár kell? Hogy hova ülj? Ezekből érezné, hogy ő dönthet (ilyen számodra amúgy tök lényegtelen dolgokban), és kevesebb ilyen követelőzés lenne...
2023. júl. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Próbálgatja, meddig mehet el. Feszegeti a határokat. Van már saját akarata, de még nem tudja kifejezni. Ez ilyen, sőt.
2023. júl. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, feszegeti a határokat. Ez teljesen normális ebben a korban.
2023. júl. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat megnyugtattatok! :)


Ez hogy megkerdezzem én hogy melyik pohár stb nagyon jó ötlet nem is gondoltam rá.

2023. júl. 22. 23:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó igen, az a bizonyos dac-korszak, amikor minden kell, de csak addig, amíg meg nem kapja.


Nem vagyok szigorú, távolról sem, de nálam az vált be, hogy határozottan kifejezem, hogy ha már kérte, teljen be vele. Azt gondolom sok múlik azon, hogy a helyén tudjuk kezelni mikor lehet engedni és mikor nem.


Mikor állatkertben voltunk, szívesen szaladgáltam vele egyik ketrectól a másikig, majd vissza, mert ő éppen úgy akarta, de mikor összedobatott velem egy ételt, mert ahhoz volt étvágya, majd 2 kanál után eltolta a tányért, hogy mégis mást szeretne enni, nemet kellett mondanom.


Ki fogja nőni ne aggódj! Persze lesz néhány kihullott hajad addigra :D

2023. júl. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

21hónapos a lányom. Lassan 3 hónapja ez megy. Pintosabban ennél cifrább dolgok is.

Ha nem tetszik valami neki, egyből ordít, visít, engem ütne, belerúg valamibe, fökdhözvág valamit


Dackorszak.

2023. júl. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Dackorszak.

22 hónapos fiamnak is vannak ilyenjei, de nálunk az étkezés/ivás nem játszmatér, azt gyorsan megtanulta. De azt én is meg szoktam kérdezni tőle melyik pohárból kér inni, az nekem tökmindegy. Minden, ami nem extra fontos, abban hagyom, hogy ő dönthessen, ne legyen folyton tilos minden, de amiben szigorú szabályok vannak, abban az se érdekel, ha visítva tombol. Pl nem érdekel, ha nem akar pelenkát cserélni, mert kakis pelusban nem maradhat, de választhat melyik ruhát szeretné felvenni utána. Este mindenképp alvás van, de ő döntheti el melyik mesét kéri előtte. Ez nálunk egész jól bevált.

2023. júl. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!