Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet higgadtan kezelni...

Hogy lehet higgadtan kezelni a gyerekek hisztiét?

Figyelt kérdés
Már kifogytam az ötletekből meg a türelemből is és a gyerekeim rettentő hisztisek, főleg a két éves. Csak annyiért képes szét kapcsolni ha pl rollerezés közben megfogom a kormányt hogy épp ne hajtson a járdáról az útra. Minden nap többször is előfordul apró cseplő dolgok miatt, de mostanság nagyon gyakran. Már nincs ötletem hogy lehetne ezt el kerülni és energiám se türelmem sem.

2023. júl. 23. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

Nezd meg Novák Ferenc videóit facebookon vagy tik-tokon, sok dackorszakos is van.

A lényeg hogy vezesd rá dolgokra, hogy csinálja, ahelyett hogy kieroszakolod vagy megcsinálod helyette.

N.Ferenc szerint ezt tévesen hivják dackorszaknak. Inkább önállósodási korszaknak kéne hívni, ha így álldz hozza Te is, lehet máris mas színben látod ezeket a kitöréseket, nekem bevált a 2 évesemmel.

2023. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Legyél következetes! Egy 2 éves màr ért mindent, ha egyszerűen, a korának megfelelően fogalmazol. Mondd el neki, miért nem szabad lehajtani az útra a rollerrel. Mondd el neki azt is, hogy ha nem tud a járdán rollerezni vagy túl gyorsan hajtja, akkor elveszed tőle és jöhet tovább gyalog. Ha nem tartja be a szabályokat, akkor legyél következetes és vedd el a rollert.

Az pedig evidens, hogy veszélyes helyen nem rollereztetjük a gyereket! Persze meg kell tanítani közlekedni, de 2 évesen még eléggé kiszàmíthatatlanok...

2023. júl. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Az én kislányom 2 évesen rengeteget visított, visítva hisztizett. Nálunk az működött, hogy lehajoltam hozzá, szorosan átöleltem és úgy magyaráztam neki, hogy miért nem lesz az, amit szeretne. Lehet, hogy nem tankönyvi módszer, de hatott.
2023. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

Három xanaxszal, más ötletem már sokszor nincs.


Másfél éves kora óta megyünk bele a dackorszakba. Most három, és én belefáradtam a napi 1 nagy, és 6-8 mini cirkuszba, pláne hogy rettentő kitartó. Már sajnálom a leendő férjét. Már ha lesz idióta aki tartósan megtűri. Akkora marhaságokon képes kiborulni, hogy elképesztő.


Ami nálunk talán néha bejön, az amit mások már írták, hogy eleve rizikós helyzetekbe nem megyek bele. Tehát a helyi tóra csak beleülős, általam irányított triciklivel mentünk, amíg nem volt beszámítható. Ha simán gyalog, tuti kiverte a balhét hogy ő bele óhajt fulladni a tóba bármi áron.


A másik a következetesség, de nagyon szigorúan. Egy másodpercig sem szabad mutatni bizonytalanságot, mert olyanok mint a kutyák, érzik a gyengeséget és azonnal visszaélnek vele. A nem az nem! Akkor is ha a bolt közepén dobja el magát, akkor is ha éjszaka a szomszédoknak megy a fesztivál. Sajnos az enyém nagyon gyorsan megtanulta hogy a hangja és a közönség előtti műsor hatalom... A mai napig fegyverként használja.

2023. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
4-es: ez totálisan így van, a bizonytalansággal parádésan visszaélnek minden korban :-)
2023. júl. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

4es, hogy vagy képes a saját háromévesedről így írni? SEMMI empátia vagy kisgyerekkorról való tájékozódás vagy EQ?...

"Már sajnálom a leendő férjét. Már ha lesz idióta aki tartósan megtűri. Akkora marhaságokon képes kiborulni, hogy elképesztő."

2023. júl. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
6-os. A négyesnek van humora. Én bírom a szarkazmust :-)
2023. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

A szarkazmust én is, nagyon is, de a teljesen normális fejlődési mérföldköveken (és úgy általában a gyerekeken) való gúnyolódást viszont nagyon nem.

#6

2023. júl. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez nem káros gúnyolódás, csak így ereszti ki a gőzt. Ha a gyerekének ezt nem kommunikálja, akkor szerintem nem árt vele neki.
2023. júl. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Őszintén? SEHOGY. Néha igenis ráordítok. Értem én, hogy életkori sajátosság meg fejlődési mérföldkő, de azért a lófütyinek is van vége. Igenis meg kell húzni a határokat, és jelezni, ha azokat átlépte a gyerek. Egyszerűen van olyan viselkedès, ami tolerálhatatlan.

A bizonytalanság kiszimatolásához csatlakozom, ez tényleg így van. Nem konfliktusmentes, de határozottan ķönnyebb végigvinni az akaratodat, ha sziklaszilárdan hiszel az igazadban.

2023. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!