Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan fegyelmezzem a gyerekek...

Hogyan fegyelmezzem a gyerekeket a boltban?

Figyelt kérdés
Kaptam az ívet, hogy miért nem szólok már rájuk (szóltam), miért nem csapok közéjük (nem fogok), miért nem nevelem meg őket (nagyon igyekszem), a kedvencem a miért nem veszem meg neki amiért így sír. Hogyan fegyelmezzem, hogy normálisan be tudjunk együtt gyorsan vásárolni? Igyekszem őket legtöbbször nem magammal vinni, de néha úgy jön ki, hogy velem jönnek (4 és 1,5 évesek). A naggyal el lehetett menni boltba, de mióta ovis, azóta minden bevásárlásnál hisztizik valamiért, ami naaaaaagyon kell, a kicsi meg azért nyafog, mert ki akar szállni, menni, pakolni. És megállás kiabál, hogy szia, alma, husi stb, amit meglát és felismer. Nem rohangálnak, csak nagyon hangosak.
2023. júl. 17. 06:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Előtte mond el hogy pl vagy csokit vagy gyümölcsöt választhat, se többet se kevesebbet. Ha elkezdené csinálni a műsort akkor mond el neki hogy "én is szeretnék csokit, de ha sokszor eszek megfájdul tőle

a poci", ha ez sem hát, akkor ne vedd figyelembe a hisztit hanem menj el nézelődni. (Persze úgy hogy a szemed sarkából látod és megközelíthető távolságban vagy)

2023. júl. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, mindig előre megbeszéljük, hogy mit veszünk és mit választhatnak maguknak.
2023. júl. 17. 06:37
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Épp az a baj h inkább nem viszed őket. Így sosem tanulják meg. Igenis vidd el mindig és legyenek szabályok, legyél következetes. Kap 1 dolgot. Ha hisztizik hogy még ez meg az is kell akkor az az 1 is megy szépen vissza a polcra. Az meg hogy hangosak...... Minek törődsz másokkal?
2023. júl. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Le lehetne rajzolni otthon a listát és odaadni nekik, segíthetnek keresni, meg lehet rá hivatkozni hogy most nincs a listán amit szeretne a nagy. Azhogy hangosak az meg életkori dolog, minden gyerek ilyen
2023. júl. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Én nem viszem őket, ha nem fogadnak szót. Nekik ez elég büntetés, mert szeretnek boltba járni. Van autónk, ha napközben nem lehet velük értelmesen bevásárolni, akkor elmegyek én vagy férjem este zárás előtt 2 órával.

A bolt nálam nem az a hely, ahova visító gyerekkel akarok menni, függetlenül attól, hogy másokat is idegesítenének. Ha szót fogadnak jöhetnek, ha nem nem. Ennyi.

Ha meg nem tudtok egyedül vásárolni, akkor online rendelsz. Hacsak nem bivalybasznád alsó után kettővel laktok, akkor elég sok élelmiszerlánc van, akik közül választhattok.

2023. júl. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Nákunk 2 kicsi és 2 nagy gyerek van. Megbeszélem a nagyokkal mindig vásárlás előtt kb. milyen értékben választhatnak valamit. A kisebbek pedig általában egy csokit választanak. Megmondon őszintén, ha sokáig tart a vásárlás, akkor van a telefonom gyerek youtube és azt szokták nézni. Rendszeresen viszem őket, hogy megszokják a vásárlást és így nagyon ritkán van hiszti.
2023. júl. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Jajj, nehogy fegyelmezni merd őket, mert akkor megkapod majd, hogy csokos, babavárós gyerekeid vannak, akiket utálsz!
2023. júl. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte tök ügyesen lehetett vele menni, meg amúgy már most is. De párszor bejátszotta, hogy követelőzik meg műsorozik. Aztán megmondtam neki kétszer, hogy fejezze be, vagy szépen vissza fogunk pakolni mindent, amit ő választott, vagy neki szántunk. És úgy is lett. És hiába üvöltött, akkor is. Ez nem nagyon érdekelt, hogy zavar másokat. Engem is zavart amúgy. De hamar rá is jött, hogy nem viselkedünk így. Persze beszéltünk is róla, hogy ez így nincs rendben és nagyon csúnya. És azt is többször elmondtam, hogy én nem engedek ebben. Ugyanúgy, ahogy ki sem bontunk semmit, ami még nincs kifizetve.

Mondjuk az nem zavart sosem, hogy sorolta a dolgokat, amiket felismert. Csak csitítottam, ha hangos volt.

2023. júl. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősek az én gyerekeim is.

Velük nincsenek ilyen bajok. Én születésük óta velük vásárolok be. Igy folyamatosan nevelve/szoktatva voltak, nem csak néha-néha.


A 4 évesnek el van mondva, 1pici. Ennyi. Ha nem tetszik, hiszti van, akkor az sem. Felajánlok pl 3 lehetőséget, teszem azt kindertojás, csoki, cukor, ő választhatja azok közül ki amit szeretne.


A kicsi ül a kocsiban. Ha ki akar szállni, visszaültetem. Nem engedem. Akár 20x. Megunja.


Az hogy hangosak. És?! Engem pont hidegen hagy.


Nehéz így is, mert hiába a lista, tuti elfelejtek valamit mert rájuk is figyelek, nem 100%ra a bevásárlásra összpontosítok. De nem annyira tragikus megoldani velük.

2023. júl. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Olyan 4 éves korig csak akkor vittem, ha muszáj volt, ez kb havi egyszer 2 órás vásárlás, majdnem mindig pokol, igyekeztem ezt is halasztani. Utána javult a viselkedése annak ellenére, hogy szinte sosem volt boltban, nem azért, mert megszokta, hanem már képes lett valamennyi önfegyelmet tanusítani, szabályozni magát, amire 2 évvel korábban még nem volt képes. Nem szivatnak, még nem megy nekik annyira az önfegyelem, a 1,5 évesnek fixen nem, a 4 éves kis késésben van, de majd behozza. A nyugis gyerekek nem azért olyan nyugisak, mert sokat járnak, hanem mert alapvetően olyanok. Ha elvinnéd a nyugis 2 évest vidámparkba, akkor is nyugis lenne, hiába először van ott. A nem nyugis gyerek meg hiába jár születése óta, akkor is izgő mozgó hangos akaratos lesz. Otthon is azok gondolom, pedig ott születésüktől fogva élnek:D
2023. júl. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!