Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet hogy ettől nem beszél a...

Lehet hogy ettől nem beszél a 2 éves gyerekem?

Figyelt kérdés

2 éves kislányom 6-7 hónapos kora óta sajnos tvt néz. Volt elég sok olyan nap hogy 5 órát is nézte. Tudom én vagyok a hibás. Már 4 hónapja próbálom korlátozni úgy hogy napi egy mese(1ora). De emellett momdokazunk beszélek neki. Március óta tesója is megszuletett vele is játszunk közösen is. Május vége óta pedig bölcsődes. Nagyon hibás vagyok hogy hagytam nézni. 20szot használ vmit már hónapok óta mond valamit most kezdett el mondjuk egy hete. És két mondatot is mond. Próbál utánozni is próbálja mondani a szavakat. Baba nyelven pedig egész nap beszél.


Szerintetek vigyem valahova vagy még várjak vele?


Tudom hogy nem kellett volna ennyi tv. Ilyen hozzászolást légyszi ne írjatok hogy milyen szar vagyok mert tudom.



2023. júl. 25. 19:03
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
74%

Atyaég..a napi 1 óra rengeteg egy 2 évesnek, azt enm kommentálom,hogy 2 éves kor előtt abszolút nem ajánlott a kepernyő előtt úlnie a gyereknek..ezen az oldalon az a divat,hogy az szuperanyu aki nem ülteti a tv elé a babáját, inkább felelőssegteljesnek modnanám, nem szuperanyának, és nem csak a beszédfejlődest hátráltatja, de nagyon nem tesz jót se az idegrenszernek sem a szemnek..

Kicsit megkésett a beszédfejlődese, de ez nem csak a tv miatt lehet, bölcsi kistesó ezek mind új dolgok az életében.

2023. júl. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
34%
Régen a rádióra is azt mondták,hogy káros mert akkor az volt az újdonság. Én is tv-n nőttem fel és tudok beszélni...
2023. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 andika1113 válasza:
Kedves kérdező! Mi a helyzet azóta veletek? Az én lányom is 2 éves és csak pár szót mond
márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!