Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves a kisfiam, még nem...

2 éves a kisfiam, még nem beszél semmit. Mindent megmutat, mindent ért, de aggodom, mert más gyerekek ebben a korban beszélnek sokmindent. Kislányom aki most 1o éves,2 évesen kis verseket is mondott. Meddig várjak? Mikor kell szakemberhez fordulni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 11. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azt mondják a fiúk lustábbak. Egy ismerősöm 3 évesen vitte a fiát logopédushoz. Orvos küldte, így gondolom azt a határ.


Judy

2008. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam 2és fél éves volt mikor elkezdet beszélni a szomszéduk fia pedig 3 évesen ugyhogy szerintem még várj türelmesem
2008. okt. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam 1 éves alig múlt már kezdett beszélni,nem volt még kettő már perfekt magyar volt.A keresztfiam 3 évesen alig bírta megértetni magát.Ma 15 évesek,és szerintem semmi hátránya nincs a keresztgyerekemnek,hogy ő később kezdett beszélni.

Ne aggódj,beszél még eleget:)))

2008. okt. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, légy türelmes! Az én kisfiam is 2.5 évesen kezdett el beszélni, ma 5 éves, minden betűt tisztán kimond, választékosan fogalmaz, rengeteg verset, mondókát, éneket tud kívülről, igazi kis szövegláda.
2008. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű semmi baja, az én környezetemben is volt olyan gyerek, aki későn kezdett beszélni.

A hallása rendben van?

2008. okt. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetesen a hallásával nincs baj,irtam,h mindent ért.
2008. okt. 12. 10:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne aggódj, a fiúk lustábbak!

A fiam 2,5 évesen nem beszélt, volt egy 10-15 szavas "szókincse", de ez inkább hangutánzó szavakból állt. Én ekkor már nagyon aggódtam, elvittem őt a "KORAI FEJLESZTŐ"-be, ahol 1,5 órán keresztül vizsgálták és feladatokat kellett megoldania, jó néhány téren 4-5 évesnek feleltek meg a képességei( A vizsgálat alatt mi is bent voltunk!!!). Minket akkor rögtön ki is értékeltek, mondták, hogy minden rendben van, de egy hallásvizsgálatot célszerűnek tartanának, címet is kaptunk, hogy hová kell menni. Itt is minden rendben volt. Majd eltelt 1,5 hónap és a fiam elkazdett beszélni, az akkor 1,5 éves hugával egyetemben. Lehet, hogy a fiamat a kistestvére érkezése zavarta meg a beszédfejlődésben? Ki tudja? Lehet, bár ezt már soha sem fogjuk tudni kideríteni.

Ma már a fiam 5 éves és választékosan beszél, bár néhány betű kimondásával még nehézségei vannak (pl: r, Ty...), de hamarosan megkeresek egy logopédust, hogy segítsen. Eddig azért nem tettem, mert az óvónéni nem javasolta 5 éves kor alatt.

A doktornénink szerint a szakamberhezfordulást egy kicsit beszélő gyereknél elég 3 éves kora utánra tervezni. Én nem tudtam addig várni!

A legjobbakaat!

2008. okt. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!