Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy bírjátok anyagilag a...

Hogy bírjátok anyagilag a gyereknevelést? Okoz nehézséget megvenni mindent, amit szeretnétek?

Figyelt kérdés

Két kisgyerekünk van, 3 és 1 évesek. Azt gondolom, teljesen átlagos család vagyunk anyagilag, két átlagos fizetés (nekem most gyed), átlagos családi ház kevés hitellel, egy autó.


Szóval, nem vagyunk szegények, de gazdagok sem, az alapvető dolgok nem okoznak problémát, mindig spórolósak voltunk.


De most az utóbbi hónapokban, 1 évben, mióta nagyon beindult ez az infláció, egyre nehezebbnek találom a normális megélhetést...

A két gyereknek szeretnék szép, boldog gyerekkort biztosítani, egészséges étkezés, sok gyümölcs, minőségi cipő, normális játékok, néha 1-1 program, csak, ugye közben a házunk sincs teljesen kész, az autót is le kellene cserélni pár év múlva, nem is tudom, miből és honnan vegyek el, hogy osszam fel a havi bevételünket.


Szerencsére minden hónapban tudunk félretenni, de egyre kevesebbet :/


Ti hogy élitek meg ezt a szintet, amikor azért nem éheztek még, de sokat tanultatok, dolgoztatok már az életetekben, és így is csak nyögvenyelősen haladtok előre?



2023. aug. 1. 13:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%

Hasonlóak a körülményeink, mint nektek, bár nálunk még csak egy gyerkőc van. (remélhetőleg a 2.már a pocakban :))

A férjem aránylag jól keres, de a fizetése az elmúlt években nem emelkedett szinte semmit, sőt...Nekem átlagos fizetésem van, néha bónuszokkal. (Ezeket általában félretesszük)

Van egy nagy családi házunk valamennyi hitellel, de nem is a hitel okoz problémát, hanem a rezsi. A gáznál képtelenség kijönni a kedvezményes m3-ből, pedig szigetelt a ház, új tetővel, és új kondi kazánnal.

A kaján próbálunk spórolni. Eddig megvettük a márkás gyümölcsleveket, durum tészta, drágább sajtok stb, most mindenből inkább az olcsóbbat keressük.

Eddig telt évente 2szer is nyaralásra, igaz sosem a flancolós all-inclusive, hanem szerényebben, apartmannban, magunknak főztem stb. Idén még nem voltunk nyaralni, ősszel akarunk menni, de már hónapok óta spórolunk rá.

Igaz, a házunkat is tavaly vettük, és van még mit újítani rajta, így a tartalékaink igencsak kimerültek, de az mindettől független, hogy a pénzünk egyre kevesebbet ér.

De még ígyis próbálom a jó oldalát nézni, saját házban vagyunk, nem albérletben, mindkettőnknek jó munkahelye van, biztos fizetéssel, van valamennyi tartalékunk és azért csak jut kikapcsolódásra is. De őszintén mondom, ebből már nem szeretnék lejjebb adni...

2023. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
52%
#1! Pedig kénytelen leszel, ha jön a 2.gyerek. Miből gondolod, hogy ő nem kerül semmibe?
2023. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
39%
Jól. Nem.
2023. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

A gyed és az infláció együtt azért már érződik. Félre már nagyon rég nem tettem. Most felújítunk éppen. Nyaralás szerintem nem lesz. De több gyerek se.

Korábban nem gondolkoztam hogy mit vegyek le a polcról. Mostmár azért igen.

2023. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%
2esnek: Nem gondolom, hogy nem kerül semmibe, bár nyilván babakocsi, kiságy, ruhák, cipők vannak amiket már nem kell megvenni. A másik hogy most a ház felújítása miatt mindenre kevesebb jut, mert az összes pénzt kb abba fordítjuk, de lassan kész leszünk. (Oké, egy családi házon mindig van mit csinálni, de most konkrétan a felújításra gondolok)
2023. aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
57%

Mi annyira lecsúsztunk, hogy valami borzasztó. Ferjem dolgozik, alberletben elunk, elusztunk a fizetnivalokkal. 10. napja nincsen pénzem. Anyukám főz, egyébként 0 forinntal vagyunk itthon. 3 gyerek van.

Nem tudom hova tenni őket, hogy dolgozni tudjak. 1 kereset semmire sem elég. Nem eltunk sosem nagylábon, de amire kellett, arra mindig futotta. Kb 1 éve csúsztunk le, és már teljesen magam alatt vagyok emiatt. Nem birom idegekkel. Depressziós lettem az anyagiak miatt, mar nem vagyok onmagam.

Nyar elejen vettem nekik szandált, azóta már kellett volna még, mert mindjart lelóg a labujjuk. Mosószerem nincs 1 hete, kádban kezdtem el mosni. A lakas 180 ezer rezsivel havonta. Ez a legolcsóbb. Van hitel, amit fizetünk, havi 30E

300 ezer havonta.

Par eve még mindenunk megvolt, aztan ferjem rossz dontesei miatt idaig csusztunk. Borzalmas.

2023. aug. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
64%

Saját házunk van, hitel nélkül.


Nagyon olcsón vettük szülők segítségével, fullosan felújítottuk kívül-belül, az összes akkori fizetésünk ráment erre (kb netto 500 volt akkor kettőnknek)


Visszafizettük a szülőknek is, amit adtak.


Aztán amint lett spórolt pénzünk is, belefogtunk a babatervezésbe. (Kb netto 750ezret kerestünk ketten) Mire megszületett, vettünk egy használt autót is.


Én már három és fél éve itthon vagyok, ugye gyest már nem kapok, csak a férjem fizetéséből élünk hárman (kb netto 800) Mindent meg tudunk venni, de persze nem költünk fölöslegesen. Kb 4 millió van kettőnk számláján összesen.

Férjem szoftverfejlesztő, azért keres ennyit. Én is egyetemet végeztem, de jelenleg nincs munkám. Mindenképpen akarok dolgozni, mert hiába élünk meg így is, nekem ez rossz érzés, hogy nem dolgozok, nincs saját keresetem.

De szerencsére mindent meg tudunk venni.

2023. aug. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%
Egy gyerekunk van, sajat lakas, hitellel (120 ezer Ft a torlesztonk, ugyhogy nem mondanam, hogy minimalis). GYED-en vagyok, autonk nincs. Nem okoz problemat minden napra friss zoldseget, gyumolcsot venni, a gyerekunk minden valaszthato vedooltast megkap, tapszeres, annak az ara is az egekben, emellett felre is teszunk, es meg lakast is ujitunk fel, mert meg nincs teljesen kesz. Egyebkent teljesen atlagos fizetesunk van, evi 1-2 bonusszal, amiket szinten felreteszunk. Nem okoz problemat semmit megvenni, eszszeru keretek kozott.
2023. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
64%

Hasonló helyzetben vagyunk mi is.

Őszintén? Szerintem pont a ruhán és a játékon lehet a legtöbbet spórolni. Használtan tök jó csomagokat lehet kifogni és semmivel nem rosszabb, mint az új!

Cipőből kell az új, arra én is azt mondom.

A gyümölcs/zöldség kérdés pedig még fog oldódni, amint oviba kerülnek a gyerekek. Szinte minden oviban van "gyümölcsnaptár", ami azt jelenti, hogy be van osztva, mikor melyik gyerek viszi be a gyümit. Így minden nap hozzájutnak a gyerekek a megfelelő mennyiségű természetes vitaminokhoz.

A programokról pedig annyit, hogy nem attól lesz jó valami, ha sok pénzbe kerül. A gyerekek semmi másra nem vágynak, csak együtt töltött minőségi időre.

Egy társasjátékozás, piknikezés a parkban vagy az udvaron bunker építés, sátrazás legalább olyan izgalmas és örömteli, mintha a játszóházba fizetnéd be.

Szóval a boldog gyerekkor nem pénztárca függő!

2023. aug. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
73%
Nem, nem okoz nehézséget semmi, de ésszel élünk. Ami zavar, hogy 2-3 éve olyan perspektívánk volt, hogy 4 gyereket is kényelmesen felneveltünk volna, most kettőnél megállunk. Nem mintha az idegrendszerem többet bírná, de azért ijesztő, hogy pár év alatt a gazdasági helyzet mekkorát tud fordulni.
2023. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!