Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám elősegíteni...

Hogyan tudnám elősegíteni azt, hogy a testvérem többet járjon közösségekbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kistestvérem (10 éves, 3. Osztályba jár) koraszülött, gyenge immunrendszerű gyerek, aki sokat betegeskedik. Volt olyan időszak, amikor úgy járt iskolába, hogy járt egy hetet, majd lebetegedett 2 hétre. Ezt úgy oldottuk meg, hogy egyéni tanrend lett neki kiszabva, így heti 2 alkalommal megy be az iskolába, illetve jár fejlesztésre, ahol csak minden második héten van interakciója egy vele egykorúval. Sajnos van már tapasztalatom abban, hogy mi lesz ha egy fiatal gyerek még serdülő kora előtt nem alakít ki társas kapcsolatokat, barátságokat, így nem akarom, hogy vele is ez történjen. Sajnos az a 2 nap iskola nem elég arra, hogy szocializálódjon. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e esetleg ajánlani olyan (akár nyári) szabadidős programokat, családi napokat, közösségi tereket, ahova el tudnám őt vinni és ahol tudna gyerekkel játszani, barátkozni?

2023. ápr. 19. 07:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Ezekkel, amiket írsz, mind az a baj, hogy nem állandó a közösség. Ha a két nap suli nem elég, egy nyári tábor pláne nem lesz az.

Írassátok be valami szakkörbe, klubba, sportegyesületbe, ha tud sportolni. Ahol mindig ugyanazok járnak, és van összetartó közös cél , hobbi.

2023. ápr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szakkör, klub szerintem is jó, ott tudna barátkozni hasonló érdeklődésűekkel, illetve helyben a környékbeli hasonló korú gyerekek szüleivel összebarátkozni, és velük összejárni.
2023. ápr. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Illetve Budapesti vagyok, lehet, hogy ezt érdemes lett volna leírni
2023. ápr. 19. 08:04
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A középsőm gyermekvasutas. Nemsoká megy a kicsi is. Ha érdekli, jelentkezzetek! Havi 3 nap programmal lehet számolni kb, de szuper a közösség, keresik egymást rendszeresen, ha máshogy nem, cseten, mi nagyon szeretjük.
2023. ápr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább olyan szakköri jellegű foglalkozást javasolnék, ahol szükségképpen egymással is foglalkoznak a résztvevők. Pl. színjátszó kör, sakk kör, népi tánc stb.

De azzal a gyenge immunrendszerrel is csinálni kéne valamit. Sok koraszülött gyereket ismerek, aki 10 éves korában már rég ugyanolyan volt mindenben, mint a többiek.

Lehet, hogy ha egy csapatsportot művelne, akkor az mindkét problémán segítene.

2023. ápr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 babyboom567 ***** válasza:
100%

A tesód akar barátkozni?Mert ez elég fontos kérdés.Én gyerek és fiatal koromba azért szenvedtem, mert mindenki nyomta ezt a barátkozós témát,és azt hittem ,hogy úgy kell,hogy én vagyok a csodabogár,hogy nincsenek barátaim.Felnőttként jöttem rá,hogy én extrém módon introvertált vagyok(és az is voltam),én elmatatok magamba, sőt igénylem ,hogy egyedül tudjak lenni.Nekem pont elég,ha beszélek 2 mondatot bárkivel,arra a napra én simán letudtam az egész napi interakcióimat.Azt meg kifejezetten utálnám, ha átjáróház lenne a lakásom.

Hidd el, hogyha a tesód introvertált, akkor a nyomulástól, ráerőszakolt barátoktól szenved,és a "magányt" élvezi.

2023. ápr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg cserkészkedés?
2023. ápr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 babyboom567 ***** válasza:
29%
Jah, és mikor én voltam gyerek/tinédzser, nem volt internet.Voltak, könyvek, magazinok,filmek,lehetett biciklizni,moziba menni,meg könyvtárba járni.Imádtam a könyvtárat,mert ott még azoknak is csendbe kellett lenni, akiknek különben állandóan szómenése volt.
2023. ápr. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#6 Szia! Nekem az a meglátásom vele kapcsolatban, hogy élvezi/élvezné a társaságot, de nincs rá lehetősége. Amikor még rendszeresebben járt be és voltak barátai, akkor nagyob befogadták boldogan mesélte, hogy az egyik gyerekkel együtt rajzolgatott, társasozott, stb. Sajnos a család egyik oldaláról nagyon jön a társaság és a barátság, ismerkedés démonizálása, így úgy érzem kéne egy ellenpólus, hogy egyáltalán megtapasztalja, hogy milyen egy ilyen közösségben lenni. Természetesen ha nem jönne be neki, akkor nem erőtetnénk, de a hangsúly itt inkább a kipróbáláson van, mert ha tetszik neki akkor az nagyon jó lenne, mert az sem a legjobb, ha egyáltalán nincsen kapcsolata vele egykorúakkal.
2023. ápr. 19. 09:02
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!
2023. ápr. 19. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!