Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az nagyon megnehezíti a...

Az nagyon megnehezíti a gyereknevelést/anyaságot, ha a gyereknek rossz a személyisége?

Figyelt kérdés
Nektek milyen gyermeketek van? Nagyon hisztis, akaratos, vagy épp az ellenkezője?
2023. márc. 20. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megnehezíti. Volt már olyan munkatársad, akinek rossz a személyisége, de együtt kellett müködnötök?
2023. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves a nagyobbik lányom, még úgy is nehéz vele néha, hogy alapból elég jól rezonálunk és nagyon hasonlít rám, könnyen megtalálom vele a közös hangot. El tudom képzelni, hogy ha tőlem nagyon idegen lenne a személyisége, vagy (még) nehezebb lenne a természete, akkor ez erősen megnehezítené a dolgom, és ehhez még csak nem is kell az, hogy valami spéci eset legyen, auti vagy szenzoros vagy bármi betegség vagy fogyatékosság vagy tudomisén, mik szoktak kihatni a gyerekek viselkedésére. Egyszerűen ha nem "klappoltok" emberileg, akkor irdatlan nehéz lehet ez a feladat, mert míg ha ez a helyzet fennáll kb bármelyik másik emberi kapcsolatodban, a másik felet elkerülheted, a gyerekeddel ezt nem tudod megtenni. Sőt, még érezd is rosszul magad, mert nem kedveled a saját gyereked.
2023. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

3 gyerekem van, a harmadik 20 év szünet után érkezett, minden vágyam volt a 3.,a férjemnek nem igazán.

Sokszor a sírás kerülget, merz cuki és imádni való, de olyan undok tud lenni hogy borzasztó, a fő szórakozása, hogy tud idegesíteni.

Nem egy kedves természet, nem lehet puszilgatni csíp, üt 4 éves

2023. márc. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Kislányom eléggé hisztis, akaratos, de soha nem mondanám rá, hogy rossz a személyisége. Rokonok, óvónők, logopédus (akihez jár) egytől egyig imádják. Szerintem is egy kis szeretetgombóc minden hisztijével együtt.

Rossz személyiségű gyerek nincs. Ezt csak az mondja rá, aki nem tud vele mit kezdeni.

2023. márc. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Hogyne.

Babaklubban mondta a csajszi a 4 hónapos babájára, hogy már most rosszul érzi magát, ha majd oviba kell adni a kislányát.

Hazamentem és folytatódott a műsor nálunk, letettem a babám azonnal ordított, pisiltem ordított, felvettem lökte el magát, letettem ordított...

Na gondoltam, hogy egész biztos nem csinálja ezt annak a lánynak a kisbabája, mert épeszű embernek ezen nincs mit élveznie.

2023. márc. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

#5 vagyok

én sem mondanám a kislányomra, hogy rossz a természete!

Tündéri kislány, nagyon imádnivaló, iszonyú kedves természete van (1 éves).

Csak babaként volt hatalmas igényű kisded, az brutál nehéz volt, egy percig se élveztem az anyaságot.

2023. márc. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem irtó nehéz természetű gyerek, sokszor éreztem, hogy nem fog változni, de mégis folyamatosan változik, csiszolódik és már az esetek 80%ában úgy érzem hogy kellemes társaság, megfelelő gondolatai vannak, a maradékban meg undok, önző, erőszakos, kegyetlen kis.. De ez tényleg ritkán van, és magasak az elvárásaim, pl ha kifejti a buszon, hogy a csak gagyogó 1,5 éves gyerek minek él és előre vetít minden negatívat, amit egy kisgyerek tehet, és már most az alapján kezeli, mikor szerencsétlennek egy hangos hangja nem volt még, ő meg grimaszol, elhúzódik, utálkozik.. Na szóval az én gyerekemnek NAGYON nehéz természete tud lenni, de máskor meg felpattan és nyitja az ajtót magától észrevéve a babakocsis anyukának, vagy felvidítja a síró babát. És minden csak hangulat kérdése, van-e épp valami idióta gondolata, vagy nincs. Régen pl ez nem volt, akkor csak imádta a kicsiket, ez kb egy éve jött ki nála, mióta egyik barátjának kistesója lett és sokat vagyunk együtt hármasban. És most mondja valaki, hogy nincs rossz természetű gyerek, mikor mindenki őt bámulja, ha épp szélsőségesen undok a semmire..
2023. márc. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván megneheziti. Nem mindegy hogy egy szobanövény kisanygal típusú gyereket nevelsz, vagy Lucifer utódját.
2023. márc. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!