Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rábízzátok anyósra a gyereket,...

Rábízzátok anyósra a gyereket, ha sok mindenben nem egyeznek a gyereknevelési elveitek?

Figyelt kérdés

A mi fiunk még kicsi, rá eddig 1x vigyázott, akkor is nálunk.

Most nála vannak az unokatesók, vagyis a többi unoka. És anyósom állandóan veszekszik velük valamin, amit szerinte nem csinálnak jól. Például ő az a tipikus ember, aki azt mondja, a gyerek addig nem áll fel az asztaltól, ameddig nem eszi meg az ételt. Ha ott ül egy órát, akkor ott ül.

Vagy ha nem szeretik ami ebédre van, akkor is meg kell enni, nincs más opció.

Vagy hogy csúnyán eszik a gyerek, és 10 másodpercenként rászól, hogy "ne legyél már gusztustalan, nézd már meg, hogy nézel ki". Mert a gyerek úgy eszi a vajas kenyeret, hogy a héját nem eszi, csak rágja befelé. Nyilván a füléig vajas.

Meg megrángatja őket mindenért. Valamelyik nap összevesztek egy kavicson, az egyik elvette a másiktól. Erre megrángatta, hogy miért kell elvenni tőle.

Nekem ezek a dolgok nem szimpatikusak. Borzasztóan türelmetlen.

A férjem nyilván örülne, ha anyukája gyakrabban vigyázna a kicsire. De nem tudom. Ha az én gyerekemet megrángatná, mert nem eszi meg a kenyér héját, tuti nem tudnék barátságos maradni. :/

Aki hasonló helyzetben volt, hogy alakult a dolog?


2023. aug. 1. 21:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Az én anyósom ehhez képest egy angyal, de így sem szívesen bízom rá, csak a legvégső esetben. Erre a nőre biztos nem bíznám.
2023. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

A megrángatás/megrázás nagyon kicsi gyereknél még akár maradandó nyaki sérülést is okozhat.


Amúgy azok a gyerekek hogy nem utáltak meg eddig a nagyinál lenni? Vagy a szülők viszik a "kötelező pofavizitre", ha akarják, ha nem?

2023. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
99%
Én hiszek abban hogy ha a mama vigyáz a gyerekre akkor joga van a saját otthonában saját szabályokat alkotni, és a gyerek is megtanulja hogy ott máshogy működnek a dolgok. De azt hogy megrángatja a gyereket azt nem tűrném. Biztos hogy nem bíznám így rá.
2023. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem, nekem ez a kötelező evés nem megy le a torkomon. Kisgyermek nevelő vagyok, ha a gyerek nem kéri ne egyen senkit nem fogok megtömni.

A fiam imád enni én annak örülök ha nem eszi meg, az kéne hogy muszájból még táguljon a gyomra.

Én meg azért nem szeretem, hogy vigyázzon rá, mert kb mindent sem szabad, juj vigyázz, jajj vizes leszel (40 fokban) stb,és az evés anyós etető, így kb egésznap nyomná minden szarral, és mint írtam nem kell, 4 éves 20kg felett van

2023. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

6 éves korától alszik ott mamánál (autista, korábban nem maradt). Mostmár odaadom nyugodtan. Nem egyezünk mindenben,de egyben szokta visszaadni a gyereket. Nekem ennyi elég.

Nekem is más volt mamánál,mint otthon. Jobb 😀.

2023. aug. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik nagymamám ilyen volt. Konkrétan örültem, hogy meghalt. Tudom, hogy morbid, de ezek után lehet képzelni, mekkora eséllyel engedném a gyerekem közelébe. Előbb hagynám, hogy kirúgjanak, és keresnék másik állást. Vagy bármi.

Mai napig gyűlölöm érte a szüleimet, hogy odarángattak. Pokoli volt. Pedig már rég felnőttem, de ennyire mély nyomokat hagyott.

2023. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem bíznám. Nálunk anyósom nyugtatókon-altatókon él,de már olyan szinten,hogy napközben is imbolyog,délbe kel fel de még akkor is ko.,furcsán viselkedik,eljön hozzánk és csak úgy elbambul. Ijesztő esküszöm. Ő is szeretne vigyázni rá,de sajnos látom rajta,hogy nincs képbe,biztos nem merném ráhagyni.

A megeszed mert azt mondom témára meg. Nálunk mindkettőnknek van ilyen sztori. Mamámnál voltunk 9 körül voltam akkor,és ők szedtek nekem ki a töltött káposztából,amit már nem bírtam megenni,de mamám hajtotta,hogy addig márpedig nem állok fel. Hajnalokig a wc-n voltam,hánytam és irdatlan rosszul voltam. Mit ért el vele? Mai napig ha megérzem az illatát szó szerint öklendezés jön rám,pedig már 30+ vagyok. Férjemnek az apja csinálta ezt gyerekkorába,hiába mondta,hogy rosszul van,nem megy,akkor is. A vége az lett,hogy belehányt a tányérba szó szerint. Gusztustalan emberek vannak mit ne mondjak,na ezt próbálnák meg a lányommal,nem tennék zsebre amit kapnak. De én ezeket már leszögeztem előre.

2# Nálunk is annak idején az egyik oldalt borzasztó nagyszülők voltak. Anya ennek ellenére hurcolt a kötelező pofavizitre,mert hogy "ez így illik". Utáltunk ott lenni,rengeteget sírtam,mert kénytelenek voltunk ott is aludni,mert ez így illik. Mióta felnőtt vagyok pedig a minimumot találkozok velük,amikor éppen úgy esik. De ezek nincsenek elfelejtve.

2023. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Egy aranyhalat sem bíznék rá a fentiek fényében.
2023. aug. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
98%

A részletes leírás alapján nem, még véletlenül sem. A kajaerőltetéssel életre szóló evészavart lehet kialakítani. Sajnos ebben nekem is van tapasztalatom, egy nagyszülői nyaralás alkalmával sikerült egy életre megutáltatni velem a paradicsomot... A rángatás meg nekem nem fér bele.


Ugyanakkor ha más téren lennének különbségek, akkor sok minden nem zavarna. Nem hiszek abban hogy a nagyszülőknél ugyanannak a szabályrendszernek kéne lennie, sőt. Jó ha a gyerek tud alkalmazkodni. Ez alól nálunk kivétel anyukám, ugyanis ő napi szinten van velük míg én dolgozom, és itt muszáj hogy az elvek azonosak legyenek. De ha anyósomnál lehet csokit enni ebéd előtt, hát lelke rajta, egészségükre. :-)

2023. aug. 2. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Most az, ha csokit ad reggelire, vagy este 10-kor még fent van a gyerek, és nasiznak, az nem zavar.

Úgy gondolom, hogy a nagyszülőnél nyilván más a helyzet, mások a szabályok. Nálunk is így volt. De pozitív értelemben.

Mamáéknál levágták a kenyér héját, otthon nem. Mamáéknál lehetett mézet rakni a cukros teába, otthon nem. Ilyesmi. Szóval nálunk pont a mamáék voltak engedékenyebbek.

Viszont anyósom nagyon türelmetlen a gyerekekkel. Mindenért azonnal csattan, folyamatosan veszekszik velük mindenért.

Az ételt nálunk nem kell megenni, ha nem kéri. Ha nem ízlik, kérhet mást. Nyilván értelmes keretek között. Szóval ha nem eszi meg az ebédet, nem főzök mást, hanem eszik mondjuk szendvicset. De ez az erőltetés nekem nem tetszik. Nem örülnék, ha beleerőszakolná az én gyerekembe az ételt. Főleg, hogy nem egy jó evő gyerek.

2023. aug. 2. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!