Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alkalikus foszfatáz magas 4...

Alkalikus foszfatáz magas 4 éves gyereknel?

Figyelt kérdés

535 a gyerek értéke a megengedett 100 és 448ig tart. Ez az egy értéke ami szerintem jóval magasabb.

Orvossal hétfőn beszélek de addig szeretnék tapasztalt anyukákat is meghallgatni akik értenek hozzá. A segítséget előre is köszönöm



2023. aug. 6. 00:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Ezalatt az 1 nap alatt ugyan mi fog változni? Nem egy SOS dolog hogy nem várhat hétfőig. Másfelől mégis milyen tapasztalatokra vagy kíváncsi? Alkalikus foszfatázra rákeresve 2 másodperc alatt kidobja a google hogy mi miatt lehet magas és mik lehetnek a szövődményei. Egyébként meg azt csináld amit az orvos mond, nem véletlenül ő a szakember a témában!
2023. aug. 6. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem felnőttként volt magas, és teljesen magától elmúlt.

Gyógyszert az utóbbi időben nem kapott? Nekem akkor volt ez amikor sok gyógyszert beszedtem, mert állandóan volt valami bajom.

Ez az érték meg ha jól értettem a májfunkcióra utal. És amikor kitisztult, magától rendeződött.

2023. aug. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így semmit nem mond. Miért lett mérve? Van valami tünet? Az alkalikus foszfatáz nem specifikus szervekre, utalhat májfunkcióra, epe, csontok állapotára, kalcium háztartás zavarára, de néha még szívbetegségre vagy fertőzésre...
2023. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2es vagyok! Akkor bocsánat, valamit nem értettem meg pontosan. De az biztos, hogy semmit nem kellett szednem és teljesen rendeződött.
2023. aug. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Négyes, hármas vagyok, remélem nem értetted félre, nem neked írtam, hanem a kérdezőre :-) leggyakrabban tényleg a máj miatt nézik, szóval nem mondtál butaságot egyáltalán. Csak így önmagában a kérdező leírása alapján semmit nem mond, a többi értéket is látni kéne. Illetve legfőbb infó, hogy pontosan miért mérték... És igen, még gyógyszer is csinálhatja (a máj miatt).
2023. aug. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi 1es a semmit kedves vagy igazán tovább lapozhattal volna!!!! :D

A többieknek szívből köszönöm a normális választ, egy nagyrutin vérvizsgálat volt csak ahol nézték ezt is.. Én paramami vagyok félek a nagyobb betegségektol, es minden évben szeretem ha mindekit a családban tudom hogy jól van. Nagyon ügyes volt egyébként kedves 1es, mielőtt ebbe is belekötnél, nem sírt nem fájt neki ügyesen tartotta és állta, úgyhogy nem kínzás volt számára :) és a többieknek pedig a válasz hogy nem rég volt beteg 1napos láz amire nyilván gyógyszert (antibiotikumot) nem kapott viszont cataflam cseppet igen, ezen kívül c vitamint. A webbeteg.hu oldalon azt olvastam hogy a gyerekeknel előfordul a gyors növekedés miatt a magasabb érték ( ő is sokat nyúlt az elmúlt időben) viszont kíváncsi lettem volna hogy másoknak akiknek látta mar orvos és adott választ nekik hogy pontosabban mitől lehet.

Az eltérései pedig

Kreatinin 38 (50-88)

Neutrophil% 22.9 (25-60)%

Lymphocyta% 66,8 (25-50)%

Neutrophil 1,40 (2.03-7)

Haematocrit 0.347 (0. 370-0.450)

MCV (vvt-k atl.terf) 71.4 (81-100)

MCHC (vvt atl. Hb konc.) 352 (270-330)

RDW-SD (Vvt.terf.szor.) 34.5 (37-54)

Retikulocyta 24.3 (30-90)

RET-HE (ret.atlg.hb.tart) 23.6 (23.9-33.6)

2023. aug. 6. 22:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Hmmmmmm.

Kiváncsi vagyok, mit mond majd a doki, mert alapvetően minden érték alacsony, kivéve a limfocitákat (és az alkalikus foszfatázt).

Megírod, hogy mit mondott a doki?

2023. aug. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen persze, délután 1kor kell vinnem.

Miert ez mire utal hogy minden alacsony csak azok nem?

2023. aug. 7. 09:20
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta teljesen rendbe van minden, nem reg volt ugye beteg a limfocita azért magasabb nyilván az alkalikus foszfatázt pedig nem is nagyon nézik gyerekeknel mert folyamatosan növesbe vannak a gyerekek es az azt is jelzi, ez egy fizetős vérvétel volt egyébként lehet azert is nézték azt is
2023. aug. 7. 14:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Hála Istennek, semmi baj!

Igen, az, hogy nemrég volt beteg, az okozhat ilyen eltéréseket a normál értéktől. Végülis nem abnormálisan rosszak, bőven belefér a betegség utáni lábadozásba.

Örülök, hogy minden rendben van❤️

2023. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!