Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha a 15 hónapom...

Mit csináljak ha a 15 hónapom alig eszik valamit?

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos és hát szerintem utál enni, legszívesebben még 100%-osan tápszeren élne, ha tehetné. Az elejétől nehezen megy a hozzátáplálás, és 15 hónapos korára még mindig nem állunk túl jól. A főtt kajával van a legnagyobb gond, mert azt egyáltalán nem szereti. Néha eszik egy kis levest és leveszöldséget, plusz a köretekből 1-2 kanállal és ennyi. Csak az üveges bébiételeket eszi meg, abból kap napi kettőt, a többi étkezésnél egyáltalán nem fogyaszt mennyiséget.


Csak a példa kedvéért általában így néz ki egy napunk:


Hajnalban 5-6 körül 150 ml tápszer

Reggeli 8 körül: 1 kicsi babatányér tejpép vagy 1 doboz gyümölcsjoghurt, utána pár darab zabkeksz vagy babakeksz

Tízórai: 1 üveges bébiétel

Ebéd 2 óra körül: 1-2 kanál leves és köret általában, szinte semmi

Uzsonna: pár db babakeksz, vagy zacskós gyümölcspüré, esetleg kb negyed pogácsa vagy kifli

Vacsora: 1 üveges bébiétel (mindig kínálom előtte mással, de mivel nem kéri, marad ez)

Elalvás előtt 240 ml tápszer.


Szerintetek mit csinálok rosszul? El kellene vennem a tápszert tőle, hogy éhesebb legyen? De amúgy kevés vizet iszik, kb 1,5 dl egy nap, szóval akkor félek kiszáradna. Ti mit csinálnátok máshogy?


2023. aug. 14. 18:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyébként a súlya rendben, lassan, de gyarapszik, eleve nagy baba volt mindig, szóval ilyen téren nincs gond.
2023. aug. 14. 18:53
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a lányom ennyi idős volt egyszerre egy üveges bébiétel harmadát ette meg és utána 4 órán keresztül nem fogadott el semmit. Soha nem ivott meg egyszerre 240 ml tápszert, pedig 3 éves koráig kapta (nyilván midig a korának megfelelőt). Most 11 éves, egészséges, mindig normális volt a súlya.
2023. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

NE etesd, hanem tedd elég a megfött zöldségeket (nagy darabokban), illetve ne akard etetni, ha éhes, enni fog,

Jelenleg utál enni, mert íztelen gusztustalan színü maszatokat kap, te töltöd bele, és valószínüleg mindig többet akarsz neki adni, mint amennyit szeretne.

Add elé az ételeket, engedd kézzel enni, és csak annyit, amennyit ö maga akar. Ilyen idösen a tápszer teljesen fölösleges, mert csak elveszi az étvágyát.

A tejpép, kekszfélék, pogácsa teljes elhagyása, inkább hasznosabb élelmszereket adj neki.

Ha nem kap tápszert, akkor többet fog inni, a tápszer is nagyrészt csak folyadék.


De mindenképpen engedd egyedül enni, és ne akarj egy falattal sem többet, mint amennyi neki tetszik.

2023. aug. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Örülj neki. Mindenki jó valamiben, én örülök, hogy az én gyerekem nem az evésben. Pont elég kövér gyerek van, nem kell még egy.
2023. aug. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Ez kifejezetten sok. Csak szar. Full üres szénhidrát, s 90 %-a édes. A tápszer a legkisebb gond.
2023. aug. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ebédre azért eszik olyan keveset, mert ott a szilárd tízórai és szintén szilárd uzsonna között tápszert igényelne. Még nagyon kicsi, ez a napi két tápszer nagyon a minimum. A helyedben ebéd után megkínálnám tápszerrel.
2023. aug. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha a lànyom ennyit evett volna 15 hónaposan, eszembe nem jutott volna aggódni. Feleannyit sem evett, mint a tied. Mondjuk nem paràztam rá, mert előre tàjékozódtam. A súlya hozta az elvárt fejlődési ütemet, nem volt semmi gond ezzel.

Hagyj egy kis nyugalmat neki, ne stresszeld az evéssel

2023. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azt mondjátok ez nem kevés? Engem az egész család ezzel gyilkol állandóan, hogy alig eszik a gyerek, más babák a családban már ekkor mindent ettek és rendes nagy mennyiségeket... Ráadásul ugye mindenhol ez megy, hogy 1 évesen már azt kellene ennie, mint a családnak. Egyébként ez a legnagyobb problémám, hogy nem eszik főtt ételt, csak üvegest.

Egyébként én nagyon szívesen adnék neki mást, mint a keksz és a pogácsa, de nem eszi meg. Csináltam már neki vacsira is mindent, rántottát, mini katonákat, sajttal, zöldségekkel, mindent, hagyni szoktam azt is hogy kézzel szemezgessen, de csak szétdobálja maga körül sajnos.

2023. aug. 14. 19:14
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
NE adj neki kekszet meg pogácsát, ha nem kap egy ideig, akkor felfogja, hogy nincs több, és fog enni mást is. Amíg minden kis nyafogásra mégis adsz neki, addig természetesen ne akar mást.
2023. aug. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%
Aki azt írja, hogy ne azokat add neki, amit szeret, az még nem látott válogatós, rossz evő gyereket.
2023. aug. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!