Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 hónapom van megtanulni...

2 hónapom van megtanulni németül makogni, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Egy szót se tudok jelenleg, életemben nem tanultam. Nagyon hirtelen jött a dolog, 2 hónap múlva már jelentkezni szeretnék ausztriában dolgozni, mert kaptam kint lakhatási lehetőséget. Hogyan csináljam? Március végén mehetnék ki.

2022. febr. 12. 10:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és nem dolgozok, tehát bármennyi időt rá tudok szánni, csak nem tudom hogy kezdjek neki, és hogyan legyek hatékony, hogyan csináljam? Nem szeretnék tanárt az fix!
2022. febr. 12. 10:41
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

A mindennapi élethez kell a német, tehát vásárlás, tájékozódás, stb. vagy a munkádban is használnod kell?


Ajánlom a Pons könyveket, kész mondatokat ad, témakörök szerint.

Ez nem az az időkorlát, amikor érdemes az igeidőkkel küzdeni meg tanfolyammal.

2022. febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
89%

2 hónap nagyon rövid, ne bajlódj a nyelvtannal.

Szavakat tanulj amennyit csak lehet. Ne csak főneveket.

A leggyakrabbi 50 igével nem fogjatsz mellé. Az ilyen kis szavakat mint mit, zu, ab... se hagyd ki.

Nagyon jó applikációk vannak, nézz széjjel.

Sok sikert.

2022. febr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kutya szitter állásokra szeretnék jelentkezni, illetve Mac Donaldsba.
2022. febr. 12. 11:14
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Alap nyelvtan elég, egyszerűbb szórendet, hely ès idő határozókat ismerd meg. Utána próbáld meg mondjuk a leggyakrabban használt magyar igék német megfelelőit megtanulni illetve kész mondatokat keress olyan területre ahova igyekszel. Pl: Ìrd be a keresőbe, hogy német mondatok vendéglàtàsban.
2022. febr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

McDonalds-ban megadott kifejezesek vannak

A kityaszitter kifejezeseket nezd at, nemi minden napos szavakkal.

2022. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egyetértek az előző válaszadókkal.

Ezek segíthetnek neked:

[link]


Kérdőszavak:

[link]


Ez egy jó kis könnyű nyelvezetű youtube sorozat. "Az utam Németországba"

[link]


Alap kifejezések:

[link]

2022. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Még ez egy is jó kis youtubeos videólista:

[link]

2022. febr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

3

hülyeségeket ne mondjál! igenis bajlódjon a nyelvtannal, vagyis tanulja, csak szavakkal semmire sem megy.


nyelvtan az is, hogy tudja a legfontosabb igéket ragozni (haben, sein, werden), nyelvtan az is, hogy tudja a haben és az es gibt szerkezet akkusativot vonz, nyelvtan az is, hogy tudja, miért aus Ungarn és miért nach Österreich (elöljárók), hogy mik azok a módbeli segédigék, és még hosszan, de hosszan sorolhatnám.

2 hónap kb. arra elég, h. el tudd mondani hogy hívnak, hány éves vagy, mi a foglalkozásod, honnan származol, családodról alapinformációkat stb.


ha egyedül tanulod, talán még erre sem elég.


tankönyvek:

maklári tamás: német nyelvtani abc

erwin tschirner: német szókincs

+ szerezz be egy magyar-német zsebszótárt

2022. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
Easy German segíthet, angol felirat van hozzá a youtubon. De ez is akkor jobb, mikor már tisztában vagy pár dologgal. 2 hónap elég kevés, de nem lehetetlen eljutni egy nagyon alap szintre, ahonnan már lehet fejlődni. A nyelv olyan, hogy sose fogod megtanulni rendesen... már 12 éve tanulom, vagy több, a dolgok 98 százalékát megértem, de még mindig beleakadok új szavakba, kifejezésekbe. Komfortosan érzem magam viszonylag a nyelvben, de nem teljesen, még nekem is sokat kell fejlődnöm, pedig nekünk aztán egész suliban a németet nyomatták agyba főbe
2022. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!