Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van manapság ilyen sok...

Miért van manapság ilyen sok cumis kisgyerek?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy manapság rengeteg (szinte az összes, akivel találkozok, ismerek) 2,5-3 év körüli, de még nagyobb gyerekek is cumiznak. Nem alvásnál, hanem úgy általában szinte mindig a szájukban van a cumi. Normális, hogy egy óvodás korú gyerek ezt csinálja? Vagy ez régen is így volt, csak akkor nekem nem tűnt fel?

2023. aug. 19. 12:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Ma már megengedőbbek ezzel kapcsolatban. Sok bölcsi, ovi is megengedi, így nincs kényszer letenni.
2023. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%

Tegnap a Tesco parkolóban láttam egy 5-6!! év körüli kislányt cumival a szájában. Teljesen egészségesnek tűnt, nem tudom azt az indokot elképzelni ami miatt még valahogy nem szoktatták le róla.


(persze farmer miniszoknya és crop top volt rajta, lehet ezért is volt ennyire szürreális az összhatás)

2023. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
2-es: én is láttam már hasonlót, nekem is eléggé szürreális. 3-4 évesnek néz ki a gyerek, gyakorlatilag felnőttnek van öltöztetve, szobatiszta is, de a cumi ott a szájában. Kislányom több óvodás társa még 4 évesen is cumizott. Én nem emlékszem, hogy régen lett volna ilyen, azért furcsa. Múltkor is láttam a buszmegállóban egy kislányt az anyukájával, beszélt már (már amennyire lehetett érteni a cumitól), pelenka sem volt rajta. Egy idősebb nő viccesen meg is kérdezte tőle, minek neki az a cumi, meg az anyukától, hogy mennyi idős. 3 éves volt a kislány.
2023. aug. 19. 13:17
 4/30 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem mindenki foglalkozzon a saját dolgával és a saját gyerekével:) 30 éves vagyok, 4 éves koromig volt cumim. Teljesen egészséges felnött lett belölem.
2023. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekem is cumizott, de csak alváshoz. Szerencsére a bölcsiben és az oviban sem támogatták a nap közben cumizást, sőt, oviban pozitív megerősítéssel elég hamar el is érte az óvónő, hogy letegyék.

De pl a húgom nagy cumis volt, pedig 90es években volt gyerek. Nappal is cumizott, kb 5-6 éves koráig. Szóval régen is volt ilyen.

2023. aug. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%

A mai elv az, hogy nem szoktatjuk le a gyereket a cumiról.

Ha lejön róla egy kis segítséggel az ok, de direktbe elvenni tőle nem szabad.

Ha már egyszer megkapta, akkor had legyen nála addig, amíg igényli.

Én a kislányomat 15 hónapos kora körül szoktattam le, mert állítólag az 1 és 1,5 éves kor között a legjobb erre. Neki ment szinte simán, kereken 20 nap alatt tettük le fokozatosan.

De ha akkora mértékben ragaszkodott volna hozzá, hogy kb traumatizálja ha elveszem, akkor nem lett volna szabad.

És egy gyerek leszoktatás nélkül simán cumizik 4 éves korában is, mert minek tenné le ha jól esik neki.

Annyi h azért azt ajánlják, hogy a gyerek ne önmaga rendelkezzen a cumi felett, hanem mindig a szülő adja neki oda, ne legyenek itt-ott a lakásban elérhető cumik.

2023. aug. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Amikor a lányom oviba került, vagy a fiam bölcsibe, megkérdezték, hogy cumizik-e. Mondtam, hogy nem. Erre mindkét helyen megörültek. Akkor vhol mégsem preferálják annyira a dolgot? Egyik helyen sem (főleg az óvodában) nem igazán szeretik a cumit. Nem is lehet a szájukban, max alvásnál. Ezek szerint akkor inkább a szülő engedékenyebb? Tényleg puszta kíváncsiságból érdekel, engem nem zavar, ha egy gyerek cumizik, csak számomra érdekes jelenség egy óvodás,főleg nem kiscsoportos gyereknél.
2023. aug. 19. 14:13
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

A baráti társaságban van egy gyerek, hét évesen ment iskolába, augusztusban még cumizott, de csak alváshoz. Náluk iszonyú dráma volt mindig a cumi, akárhányszor próbálták leszoktatni, ezerszer jobban ragaszkodott hozzá. Ráadásul amikor a szülőkkel már nem kérte, nagymama vett neki újat, hogy ne sírjon.


Elől nagyon csúnyák voltak a tejfogai, most a maradandók is ívesen nőnek, főleg felül, de alul is csúnya.

2023. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
55%

Pár hónapja ugyanilyen kérdés volt,azt is te írtad ki?

Egyébként mi a franc közöd van más gyerekehez,meg ahhoz,hogy valaki cumizik -e?segítek:semmi az ég világon.olyan jó lenne ,ha mindenki a saját dolgaival törődne,sokkal jobb lenne a világ,az ilyen minden lében kanál Miss tökéletes anyukák nélkül...

2023. aug. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Ha a fiamnak valaki azt mondaná a buszmegállóban,hogy minek az a cumi,azt felelnem,hogy mond kisfiam azért,hogy a néninek legyen mit kérdeznie...semmi köze nincs hozzá egyebkent sajnos az oregasszonyok mindenbe beleutik az orrukat,abba is amihez semmi közük nincs
2023. aug. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!