Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Manapság mit kapna egy óvónő/d...

Manapság mit kapna egy óvónő/dadus azért ha beragasztaná egy kisgyerek száját ragasztószalaggal?

Figyelt kérdés

Itthon fényképnézegetés közben mutattam meg anyukáméknak azt az ovistársamat, akinek az óvónők annó beragasztották a száját mert sokat beszélt. Tisztán emlékszem a lányra, még a nevére is, és hogy mi se beszéljünk sokat, az óvónők fogták azt a régi típusú ragasztószalagot (az átlátszót) és beragasztották a száját.

Ilyet szabad csinálni? Nekem még nincs gyerekem, szóval nem is tudom mi zajlik egy oviban már jó pár éve (és ez az eset is 20 éve történt) de számomra akkor is ijesztő volt most meg bizarr rá visszaemlékezni.


2014. febr. 27. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
kirúgnák az óvodából az biztos úgy hogy a lába sem érné a földet, az ilyen azt érdemli de én még jól meggyepálnám ha az én gyerekemmel tenné ezt.
2014. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
54%
Sajnos manapság éppen az ellenkező pólus felé tolódnak a nevelési szabályok. A "gyerek érdeke mindenek felett" elvet látom érvényesülni. Pl.: egy bölcsődei gondozónőnek még az is elő van írva, hogy nem húzhatja le a gyerek után a wc-t, mert azzal korlátozza a gyermek önállósodását, szabad cselekvéseit. Egy általad leírt vagy csak hasonló eset nagy port kavarna itt Magyarországon, minimum kirúgással járna.
2014. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem nagyon tudom, és hogy őszinte legyek, nem is érdekel, hogy a jog mit tenne vele. Ha a fiammal teszi, tudom mit kapna érte, és tojok a jogra.
2014. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
hát én bölcsiben dolgozom, de a büntetés nálunk a "bünti székre"-re ültetés pár percre... azért mert sokat beszél beragasztani a száját??? imádom hogy annyit dumálnak, mert olyan szövegeket lenyomnak sokszor, hogy a kolléganőmmel alig bírjuk visszafogni magunkat, hogy ne nevessünk "rajtuk" :)) viszont kb. 2 évvel ezelőtt volt egy olyan nap, hogy sikítoztak megállás nélkül, és semmivel nem lehetett őket lecsillapítani és akkor elővettem a vékony celluxot, hogy na akkor kinek ragasszam ezzel be a száját ?:) néztek rám nagy szemekkel... erre beragasztottam a saját számat, és mutattam nekik, hogy hát látjátok nem tudok így beszélni... jót nevettek rajtam és ezután felsorakoztak előttem hogy ragasszam nekik is be a szájukat :D megtettem... játékból... jót nevettünk rajta a gyerekekkel együtt, ahogy bohóckodtak vele, hogy nem tudnak beszélni :) büntetésként soha nem tennék ilyet...
2014. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

szerintem elintéznék a szülők, hogy repüljön az oviból. de egy lincselést is kaphatna :)

ha valaki a gyermekemmel ezt tenné, az megbánná egy életre, mert a párom, mint egy oroszlán úgy védelmezi a fiunkat, nem kenyere az erőszak, de szerintem felpofozná az ilyen szadista ovónénit... :) én szerintem csak üvöltenék egy ilyen némberrel, meg elintézném egy életre, hogy ne lehessen óvónő...


régebben más világ volt. ma már szerintem ilyen nem történhet meg... (vagy naív vagyok?) :)

2014. febr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tuti botrány, kirúgás lenne belőle. Egyszer még Ranschburg válaszolós oldalán kérdezett hasonlót egy szülő, ott a szájleragasztás rendszerjellegű volt az óvodában, nemcsak egy óvónő egyszeri hibája. Ranschburg megadta a szülőnek a minisztérium megfelelő osztályának és az illetékes ombudsmannak az elérhetőségét...


Nekünk meg a tanító néni egyébként vonalzóval verte a fejünket, vagy ha nem volt kéznél, akkor ököllel (!), kiküldött minket bevásároltatni magának a közértbe, felügyelet nélkül, harmadikban, illetve masszíroztatta a kezét meg a hátát egy-egy gyerekkel minden egyes olvasásórán, és ez ráadásul kiváltságnak számított... Osztálytársaim szerint a tenyerünkbe is hamuzott az udvaron, de szerintem nekem nem, mert én ilyenre nem emlékszem. Egyik szülő se emelt hangot... Ma ilyenért halálbüntetés járna kábé.

2014. febr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Emlékszem, a csoportomban az egyik idióta óvónő, akit majdnem mindenki utált "karpereceket" osztogatott, de nem akárhogy!Fogta a csuklónkat, és megharapta.Az öcsém fejéhez (!) kemény papucsot vágott, de púpos is lett, bár az öcsém sem volt mintagyerek...

Na, aztán, egyszer festettünk, és tényleg véletlen meglöktem a vizes tálat és egy kicsit, és tényleg kicsit, de ráborult a másik gyerek lapjára.Felrángatott az asztaltól,megszorította a csuklómat, rántott rajtam egy két nagyot, és majd' odavágott a szekrényhez.Na, kezdjük az elejénél: egy 6 éves gyereknél hogy lehet ekkora "traumát" okozni?!Tisztára utál utána oviba menni, és aztán meg még a hülye óvónő is leordítja a fejét h ne bőgjön már!szóval ilyen sza* nőt fogtunk ki.

2014. aug. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!