Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segíthetnèm hogy 2...

Hogyan segíthetnèm hogy 2 szavas mondatokban beszéljen?

Figyelt kérdés

Novemberben lesz 2 éves a kisfiam. Folyamatosan új szavai vannak, jelenleg kb 70 szava van, mégsem teszi őket egymás melle mondatokba.


Valahogy tudom segíteni, vagy hirtelen “be fog kattanni neki?”


2023. aug. 19. 12:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
2 éves státusz kérdezi már.
2023. aug. 19. 12:36
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Addig még van 3 hónap, addigra magától menni fog neki (és a szókincse is rohamosan fog bővülni, olyan szavakkal, hogy majd csak nézel, hogy ez honnan jött :))
2023. aug. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj hozzá, beszélj a jelenlètèben màs felnőttekkel sokat. Mozogjon sokat szabadon. A mozgas fejleszti a beszedhez ès kèsőbb az ìràshoz, olvasàshoz szüksèges területeket az agyban.
2023. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
A fiam még most 2,5 évesen sem tud 2 szavas mondatokban beszélni. Illetve csak pár napja mondja olykor. Semmi gond evvel, majd kialakul, van bőven ideje, a fiúknál a beszéd amúgy is lassabb általában, mint a lányoknál. Lehet, hogy most inkább a mozgás fejlődés van nála folyamatban.
2023. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Az az érdekes hogy ha valamit szeretne pl. ha menjek a konyhába oda mutat, és mondja “anya” kis 2 mp szünet “oda” szó fel a helyes szavakat egymás után mondja, de valahogy szerintem nem tudatosult benne hogy ezt egy mondatban is el lehet mondani, inkább mondja a szavakat egymás után. Na ez nem tudom mennyire érthető :) tehát a szavak meglennének már hozzá mondatokhoz, csak rá kellene jönnie.
2023. aug. 19. 13:12
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A státuszvizsgálat nem vizsga. Semmi nem történik, ha nem teljesít egy-két pontot. Az én fiam se beszélt 2 szavas mondatokban még ekkor, behúzták, hogy "nem", és ennyi. Beszélt 2 hónap múlva.

De a tied még el is kezdhetk addigra.

2023. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj a kilányom most 18 hónapos, azon kívül h "apa" konkrétan nem mond semmit, nemhogy fél év múlva 70 szót :D

Az is teljesen normális ha nem mond semmit 2,5 éves koráig.

Mi voltunk pszichológusnál más miatt és mondta h semmi esetre se aggódjunk, 0 jele van annak h ne beszélne előbb utóbb.

2023. aug. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, ha ez megnyugtat, az én kisfiam is 18 hónaposan kezdte a beszédet akkor volt három szava :) Úgyhogy simán a tied is mondhat ennyit
2023. aug. 19. 13:57
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam szeptemberben lesz kettő, kb 50 szót mond, semmi jelét nem látom annak, hogy elkezdené összepakolni őket. Láttam én is a két éves státuszt, de egy percig nem aggódtam miatta, hogy ez a pont nem fog teljesülni, ez van. Van olyan pont amit meg már másfél évesen lazán csinált. A családban van olyan kisfiú, aki 2,5 évesen kezdett szavakat mondani, mindjárt iskolás, semmi baja. Ne aggódj ilyeneken, nem kell erőltetni.
2023. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, tényleg az az érdekes számomra, hogy egymás után mondd olyan szavakat amiket simán össze lehetne pakolni (pl anya, oda) Mégsem kattant át a kis fejében hogy ezt egy mondatban is el lehetne mondani, inkább csak egymás után. Tehát már úgymond mindene meglenne hogy rövid mondatokat mondjon, a szókincs, a tudás de valahogy mégsem jön át neki még.
2023. aug. 19. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!