Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segíthetnèm hogy 2...

Hogyan segíthetnèm hogy 2 szavas mondatokban beszéljen?

Figyelt kérdés

Novemberben lesz 2 éves a kisfiam. Folyamatosan új szavai vannak, jelenleg kb 70 szava van, mégsem teszi őket egymás melle mondatokba.


Valahogy tudom segíteni, vagy hirtelen “be fog kattanni neki?”


2023. aug. 19. 12:36
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Szóval számomra csak ez az érdekes, mert ha még nem beszélne, vagyis nem lennének szavai, azt mondanám érthető, miért is várok mást. De az a furcsa hogy minden eszköze megvan hogy ebből mondat legyen, és mégsem.
2023. aug. 19. 14:05
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, bőven van ideje, hogy tudatossá váljon számára, hogy mondatokban beszél. Szerintem, hogy már két szót egyszerre használ, bőven jó ennyi idős korban. Ki fog ez alakulni előbb-utóbb.
2023. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hosszú és nehéz folyamat, nem azonnal követik egymást a fázisok. Amikor valami "sikerül", utána azt gyakorolja hosszan, és közben belül már tanulja, gyűjtögeti az infót a következő lépéshez, csak ugye ez nem hallatszik ki. Akkor fog mondatokban fogalmazni, amikor sikerült megértenie, hogy ez hogy működik. Ne lepődj meg egyébként, ha nem 2, hanem rögtön 3-4 szavas mondatokat fog mondani - minél több ideje van megemészteni az új infót, annál biztosabban fogja saját maga is alkalmazni.
2023. aug. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom szeptemberben lesz 2 éves.

Neki talán ha 20 szava van és ennyi.


Fiam pl a 2.szülinapján mondta ki az első szavát. Torta.

Addig szó szerint semmi.

Rá 3 hónapra nem hogy 2 szavas, hanem összetett mondatokban beszélt.


A statusz csak egy iranymutatás. Ha valami nem megy, skkor sincs semmi baj.

2023. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%
Mért sürgeted azt a szerencsétlen gyereket? Fű, de szorongó vagy! Eszembe nem jutott volna azt analizálni, hogy most egyszavasan vagy kétszavasan fejezi-e ki magát a gyerekem! Meg fog tanulni beszélni, garantáltan nem marad úgy! Egy totyogót nem kell tanítani! Élni kell vele, és majd ő elintézi a tanulást saját hatáskörében! Mert ha a státuszvizsgálaton nem felel meg a leírtaknak, akkor mi van, elveszik állami gondozásba?
2023. aug. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A fiam a 2éves státuszon kb 10szót tudott. Most 2,5éves és több szavas mondatokat mondd de bem ragoz még. Pl anya hoz tej én. Nyílván azt akarja hogy hozzak neki tejet. Szerintem ez haladás. Majd megindul magától.
2023. aug. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen a más kerdeseknel túl könnyű státusz kérdez egy túl nehezet is. 2 évesen 20 szó az elvárt. És abban a 20-ban lehet halandzsa, általa kitalált szó, állathang is. Úgyhogy a fiad jobban teljesít mint az átlag. A szavakból mondatot alkotni nem egyszerű és nem fogod tudni segíteni. Azzal segited, hogy hall téged beszélni. Az én lányomnak vannak nehézségei a beszéddel és mondokazhattam neki naphosszat nem beszélt tőle. És nagyon nehezen rakott össze mondatot, 3 éves kora után. A fiadnak semmi baja, az én lányomnak 6 szava volt ennyi idősen.
2023. aug. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%

Az èn fiam 3 èvesen ès 2 honaposan december 18 -àn kèrdezte elöször,hogy ,,mi az"?.

Most màr nincs olyan nyelvtani szerkezet amit ne hasznàlna, nyelvtanilag màr nem hibazik.

Hovà lett a versenyauto?

Mi vâltotta pirosra a vizet?(pezsgotabletta)

Apa ha nagy leszek szabad ràgoznom?

Nem kellett volna leharapnod belöle anya!

Azt megtudod mondani az a zöld milyen autò apa?

A logopedus azt mondta átugrotta a mièrt korszakot ,olyanokat kèrdez.

Türelem de azèrt figyeld ès vedd èszre hol tart , sokszor kicsit kèsobb esik le azta mit mondott,kèrdezett.

Viszont ami mèg nàlunk van, hianyzik a laza vàlaszadâs az aha,ühü meg igent keveset hasznâlja.Ugy valaszol ahogy kèrdezzük:Szeretnèl jatszani?Szeretnèk, Menjünk? Menjünk,Kèrsz?Kèrek

A logopedus azt mondta ez is jön majd,ki kell vàrni.

2023. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Elözö vagyok:mese,mondòka szabad levegö ,mindig mindent kommentàlni neki utcân ,jàtèk közben

Tàrolodik neki mèg ja nem is ûgy tünik ès egyszer csak berobban

2023. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!