Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindig átmászik az ágyamba...

Mindig átmászik az ágyamba éjjel, mióta nincsenek rácsai, hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
22 hónapos lányomnak nemrég már "nagylányos" ágya lett leesésgátlóval. Viszont azóta ha éjjel felkel(sajnos 2-3x szokott megébredni) állandóan fogja a maciját és az itatóját, és jön, kéredzkedik be mellém. Egyszemélyes heverőn alszom, mellesleg nem is vagyok kisdarab, így folyton azon parázok, hogy le ne lökjem, rá ne feküdjek vagy ő saját magától le ne essen. visszarakni az ágyába úgy bírom, ha már elaludt, mert addig nem akar ottmaradni. Mi a manót csináljak már vele, hogy maradjon a saját ágyában? így se én, se ő nem tudjuk rendesen kipihenni magunk:(
2010. okt. 16. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ébren tesszük vissza a saját ágyába, nem alva. Ha sir, maradj az ágya mellett és simogatsd, de ne a te ágyadba fektetsd. Több éjszaka kell, hogy megértse, nem akarod, hogy nálad aludjon.
2010. okt. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Este elalvás a saját ágyában van, viszont délután is az enyémben akar aludni.
2010. okt. 16. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is 22 honapos. Még rácsos ágya van.

kb 1 éves koráig teljesen le volt véve a kiságy oldalrácsa, hogy mellettem legyen, meg nem is. De már untam hogy állandoan átmászkál álmában. ezért aztán visszatettük a rácsot, de csak félig engedtük le, igy átnyujtom a kezemet ha sir. Igaz valamikor már vérkeringése sincs a karomnak... Vagyis próbáld meg csak megsimogatni, ha utra kel, "utját állni" a testeddel, hogy azt higyje már ott van melletted.

2010. okt. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ébren vidd át, és magyarázd meg neki, hogy ott a helye, ott kell aludnia. Macera, de csak így tudod rászoktatni, hogy ne jöjjön át.

Amúgy hogy alszik el? Mert ez lehet attól, hogy segítséggel alszik el.

Nálam megoldás volt mindkettőre, az "Aludj jól, gyermekem" könyv, javaslom olvasd el, és ha rászántad magad, és egyetértesz, és valóban ezt akarod, csináld!

De ha nem, akkor marad ez, ami van. Magától nem fog leszokni róla...

Ja, és jó lenne, ha nem inana éjjel. Miért van itatója éjjel? Éjjel már ne igyon...

2010. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha fel kell, akkor iszik néhány kortyot mindig, úgy alszik vissza.

Nem olvastam azt a könyvet, saját módszerem eddig bevált: beviszem, befektetem az ágyába, iszik egy kicsit, ott vagyok mellette, simogatom, adok neki jóéjt puszit, és néhány perc múlva kijövök. Párszor kijön utánam, akkor visszateszem, mondom hogy alvás, majd ezt 3-4szer eljátszuk, de van, hogy egyszer sem, egyből alszik. Mostanában viszont annyira anyás lett, hogy nem bírok vele, folyton mellettem akar lenni, éjjel-nappal követ mindenhová..

2010. okt. 16. 11:57
 6/7 anonim ***** válasza:

hozzánk is mindig odajött 21hósan.

simán megfogtam és visszatettem az ágyába.

semmi ivás semmi pisi..stb..

ezt volt olyan éjszaka mikor 8X megcsináltam, de egy hét után már nem jött át:)

most 22hós.

2010. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az öcsém 3 éves kora körül kezdett átmenni hajnalban és úgy 6 éves korára szokott le róla. Igaz, anyámék szerettek vele aludni, meg hülyére dolgozták magukat, nem volt energiájuk még mászkálni éjszaka.
2010. okt. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!