Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj lehet az 1 évesemmel,...

Baj lehet az 1 évesemmel, hogy így csinál?

Figyelt kérdés

Most tölti az 1 évet.

Van hogy hamar kiborul. Már megkaptam a családtól h mégis mi baja van ennek a gyereknek?! Meg hogy lehet hogy van valami baja?! Már kezdek elbizonytalanodni, szerintem nincs baja, csak akaratos, a család meg el van szokva a kisgyerekektől. Pl kiborul h nem hagyom hogy letépje a függönyt akkor sikít. Nem hagyom hogy a hosszabbítóhoz nyúljon sikít. Kézben van leteszem a földre sikít. Csinálunk valamit és elkezd visítani hisztizni.

Szó szerint sikítva ordítva sír, elképesztő hangszínen, az ember dobhártyáját szinte szúrja.

Egyébként mindent úgy csinál ahogy kell, mutogat mindenre, pápázik, kapaszkodva áll és sétál, éjszaka alszik rendesen, stb. A védőnő volt fent 2 hete, még meg is jegyezte, hogy "látom nagyon jól érzed magad", a babám barátkozott vele szokás szerint.

Csak ez a szörnyű visítós hisztérikázás. Nem tudom mi lehet. Akaratos? Vagy súlyosabb a dolog? A család megjegyzései miatt érzem ezt a furcsa érzést.



2023. aug. 24. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Temperamentum.

Én életemben nem sivítottam földön fekve a bolt közepén.

Kislányom (1,5 éves) azonnal földre vágja magát a tescoban ha valami nem tetszik.

Most jön a foga, fáradt is a nyaralás után, minden baja van, így extra hisztis.

Tegnap nem voltam hajlandó 10 percre elengedni a kertben anyósoméknál, mert már nem akartam futni utána. Hát végig ordított kis szünetekkel.

Mi 3 hetes kora óta járunk szülő-csecsemő konzulenshez (nehezen viselem az anyaságot és a kisasszony is több emberes baba), és megmondták h nincsen vele semmi baj, csak ilyen a temperamentuma.

Vele keményebben kell bánni, mint más gyerekekkel és még fontosabb a következetesség.

Pelenkázásnál pl képes fejen pörögni, és azt mondta a pszichológus, h fogjam le egy kézzel. Ezt magamtól nem akartam, mert olyan erőszakosnak tűnik a lefogás, de nála csak ez működik.

Öltözésnél is visít, én nyugtatgattam, együtt éreztem vele, erre mondja a pszichológus, hogy határozottan kell, nem empatikusan.

Nem szabad mások véleményével foglalkozni (tudom, nehéz) és el kell fogadni, h ő ilyen.

Érdemes elmenni szakemberhez, mert utána lehet mindenkinek mondani, hogy a "pszichológus is megmondta".

Nálam nyilván mindneki jobban tudja, de amikor említem a szakembert, arra már nem nagyon van mondandójuk.

2023. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem semmi baj nincs Vele. Valahogy ki kell mutatnia a nemtetszését. Ha védőnő nem lát bajt, nem hiszem hogy van.

Könnyebb lesz, ha már tud beszélni, bár akkor jön majd a dackorszak. A család jó lesz, ha felkészül... 😃❤️

2023. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Én bébiszittert vettem fel mert nem bírom a hisztit. Azóta nyugodtabb vagyok , várom h meg nőjön
2023. aug. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, gondoltam már rá, hogy esetleg egy szakemberhez elmegyek, hogy mutogassam h egészséges a gyerekem 🤣

Egyébként én is temperamentumra gondoltam, meg az akarat kibontakozására.

2023. aug. 24. 12:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm gyereke is ilyen, elvileg a tesóm is ilyen volt szóval lehet tőle örökölte. Nem hiszem amúgy, de anyám kicsit lelke mélyén örül hogy most visszakapja. De a lényeg, hogy ez ilyen, vannak sikítós gyerekek meg sikítósabbak. Ne érezd magad rosszul emiatt, nem a te hibád, viszont amit írt az egyik válaszoló hogy érdemes szakemberhez elmenni, mert sokszor az embernek jön zsigerből hogy mit csinálna és az épp nem jó, szóval egy kört érdemes lehet megfutni ezzel.
2023. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
A fiam most lett 2 éves, és most indult be ez a sikítós korszak. Ha nem tetszik valami, pl. nem adom oda a kulcsom játszani csak az övét, sikít. Ha valamit akar, azt nagyon akarja és kiborul, ha nem engedem. Szerintem az3rt enyhülni fog ez. De örömében is szokott sikongatni.
2023. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Az unokahúgaim ilyen temperamentumosak. Ők is már 1 éves koruk óta. Brutál ahogy sírni tudnak, egyébként meg nagyon értelmes, életrevaló kislányok. :)


Nekem fiam van, 1,5 éves múlt. Eddig, mint a kisangyal, olyan szófogadó (volt:D). Most meg pár napja úgy földhöz veri magát, hogy csak nézek. Most nekem kell ebbe belerázódni :)


Még nem gondolnám, hogy ezzel szakemberhez kéne menni. Egyszerűen kezdi a dacosságot. Ha könnyen megnyugtatható, elterelhető akkor szerintem ez teljesen normális életkori reakció.

2023. aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A fiam is visít, de ő csak pár másodpercig. Neki brutál könnyű elterelni a figyelmét. És már el is felejtette, mi volt a baja.

Barátnőm lánya egyidős a fiammal. Na ő helyből seggre veri magát a nyílt utcán is, ha nem úgy alakul, ahogy ő elképzeli. :D

A lányomnak 1-2 alkalommal volt annak idején földön fetrengős hisztije. Aztán nem foglalkoztam vele, el is felejtette gyorsan. Azóta se egy ideges természet.

2023. aug. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyem 8 honapos, de mar most ezt csinalja. Eszembe sem jutott emiatt elvinni barhova.
2023. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fiam 1,5 éves, ugyanez. Ő is valahogy 1 évesen kezdte el, most sokkal rosszabb. Dackorszak. Nagyon akaratos, nyafog, hisztizik, dobálózik, toporzékol, ha nem az van, amit akar.
2023. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!