Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ,,túlhallás" ha egy kisgyere...

A ,,túlhallás" ha egy kisgyereknèl fennáll mit lehet vele tenni? Ha a fülèszeten megállapitják mit tud tenni az orvos?

Figyelt kérdés

2023. aug. 28. 20:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Fülest lehet kapni erre a célra gyerek és felnőtt méretben is. Autistàk gyakran használják.
2023. aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%

Nekem a Heim Pál kórház fül orr gégészet vezető főorvosa mondta jópár évvel ezelőtt, hogy olyan, hogy túlhallas nem létezik. (végül mandula, orrmandula és tubus műtét lett a vége).


Egy magán audiologiai cég azt állapította meg az akkor 5 éves lányomrol, hogy túlhallasa van, és valami 60 ezer forintos terápiára akartak küldeni. Ekkor kerestem fel a Heim Pál kórházat. És milyen jól tettem.

2023. aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nâlunk az a helyzet hèbe hóba befogja a fülèt a gyerek nagyon idegesítő zajra pl. amikor nagyon közel vàgjàk a betont vagy a motor

nagyon erős kipufogója

2023. aug. 28. 20:53
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
egy francia orvos, Tomatis nevéhez fűződik, aki egy látványos, de furcsa elméletet állított fel. Szerinte minden rezgés a világon, a legfontosabb rezgés pedig az ember számára, amit a hallás során észlel. Úgy vélte, hogy ezek a rezgések szinkronizálják az idegrendszerünket, és ha ebben a szinkronizálásban valamilyen hiba történik, akkor számtalan hallási, idegrendszeri, viselkedési zavar következik be. Szerinte ezt úgy lehet gyógyítani, hogy újra szinkronizálni kell a hallórendszert, mégpedig frekvencia-szűrt és amplitúdó-modulált zenével. Leginkább Mozarttal, de lehet mással is.
2023. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Igen 2 es pont ezt akartam írni.

A Heim Pálba ezt mondták mikor felhívtam 1 hete.

2023. aug. 28. 20:54
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Szóval ne vedd komolyan.. Ez valami új koklerseg, ezt zenei terápiaval nem lehet gyógyítani.


Nekünk kivettek mandulát, orrmandulat, víz volt a dobhartyaja mögött, tubust kapott..


Már a műtét másnapján jelentős javulás volt.

2023. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ès a műtèt segített?
2023. aug. 28. 20:58
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem lehet vele tenni és magától fog javulni, ne menj bele a kokler terápiákba.
2023. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Értem az összes választ köszönöm.
2023. aug. 28. 21:12
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
3as kérdező, ez nem túlhallás, hanem egyszerűen megijed a nagyon hangos zajoktól, tök természetes.
2023. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!