Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet hogy adhd-s a lányom?

Lehet hogy adhd-s a lányom?

Figyelt kérdés

4,5 éves, most lesz középsős az oviban. Ott nincs vele semmi probléma, szereti az ovit, az oviban is szeretik őt. Óvónője szerint nincs semmi gond vele.

De amit én látok rajta az teljesen más.

Brutálisan sokat beszél, ha nem beszél akkor dúdol, énekel

Állandóan izeg-mozog, nem tud ülve maradni

Gyakran feledékeny, szétszórt

Amikor beszélünk hozzá csak egy ideig tud figyelni, aztán már ott sincs fejben

Ha nem sikerül neki valami, akkor hisztis dührohama van

Babaként nagyon gyorsan végigment magától a mozgásfejlődés fokozatain, nagyon korán elkezdett beszélni is

Állandóan forgott álmában is, ez már nincs

Mindig tolakszik, neki kell lennie az elsőnek

Mindig következetesen neveltük, nincs elkényeztetve, vannak a korának megfelelő feladatai itthon. Van még egy gyerekem, őt is így neveltük, ő nem viselkedik így. Nem értek hozzá ez tény, meg se oviban, se bölcsiben, se a védőnő, orvos nem mondta, hogy bármi gond lenne vele, de nekem akkor is furcsa. Tegnap este azt mondta nekem, hogy "anya, én esténként sokat beszélgetek magammal is"😔


2023. aug. 31. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van. Ennyi idősen pont ilyenek voltak.


Semmi bajuk. Kitünő tanulók.

Igaz hogy suliba csak 7 évesen mentek (2, a 3. még ovis)

2023. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy igen lehet, hogy nem. Az iskolában derül ki majd. Nem mindig lehet tudni óvodás korban, mert ott még nem kell leülnie és tanulnia.
2023. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Középső lányom kb ugyan ez csak "rosszabb" kiadásban.

Ő extrém hisztis, van kalapja, nincs kalapja effektus. Kerül mindent amiben a legkisebb kudarc élmény is érheti. 5 éves.

Mi voltunk adhd kivizsgáláson, f9880 kódot kapott. Egyéb, rendszerint gyermekkorban vagy serdülőkorban kezdődő meghatározott viselkedés és emocionális zavar. Figyelemhiány, hiperaktivítás nélkül.

Bár mutatja a tipikus adhd tüneteket, néha nagyon be tud pörögni is, de közel sem olyan intenzíven és hosszan, hogy rásüssék teljesen az adhd-t.

Valószínűleg nálatok ugyan ez a helyzet.

2023. aug. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!