Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi okozhatja, hogy az agresszi...

Mi okozhatja, hogy az agresszió (pl. kézre csapás) agressziót generál?

Figyelt kérdés

"Egy friss vizsgálat azt mutatta, hogy nemcsak a szülök türelmetlenek, hanem a verés után a rossz viselkedés általában gyakoribbá válik"


Tapasztaltam, hogy amikor a kicsi kezére csapós fegyelmezés történt, sokkal agresszívebbé vált, és hogy nem járható út még a kézre csapás sem. (Amikor nyúl a vezetékhez, az ember bármit megtesz hirtelen.. :) )



2023. szept. 5. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Hát ez tök egyértelmű. A gyereket nem azzal neveled, amit papolsz neki, hanem ahogyan te viselkedsz előtte ill. vele.
2023. szept. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Igazából gondolj arra, hogy belőled mit váltana ki, ha ütnének... Hát, belőlem semmi jót.


Én túlzás nélkül soha nem ütöttem még csak a kezére sem a lányomnak, és sosem volt agresszív. Tud huncut lenni, rákiáltás már előfordult, de az se gyakran. Mindig keresek más megoldást. Egyáltalán nincs kirívó viselkedése, átlagosan huncut, de semmi probléma nincs vele.

2023. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Talán mert az a természetes reakció?


Ha valaki nekedugrik az utcán s elkezd pofozni, csak állsz mint a cövek, véletlenül se vágnád pofán már csakreflexből se?

2023. szept. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%
Azt teszi, amit lát, tapasztal. Ha megütöd, akkor azt mutatod Neki, hogy ez a helyes.
2023. szept. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!