Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy ne ő legyen...

Mit tegyek, hogy ne ő legyen a "rosszfiú" az osztályban? Nem tudom, mi van vele?

Figyelt kérdés

Az őszi szünet óta van ez a probléma. Most szeptemberben kezdte az iskolát a 7 éves kisfiam. Előtte sem az oviban, sem az edzésen, sem semmilyen közösségben nem merült fel, hogy verekedős lenne vagy agresszív. Sőt: mindig kiemelték, milyen segítőkész és kedves gyerek, aki a kisebbekkel is szépen bánik.


Az iskola is így indult. Szeretett járni, lettek hamar barátai, nem vettem rajta észre semmit, ami zavarná.


2-3 hete azonban hirtelen minden megváltozott: jöttek sorra a fekete pontok rossz viselkedésért, beírás, hogy bántotta a társait, és ma egy másik anyuka is megkeresett, hogy állandóan bántja a kislányát.

Ha rákérdezek, mi történt, látom rajta, hogy terel, nem mondja el az igazat. Próbálok vele normálisa beszélgetni erről, nem fenyegetőzve vagy büntetve. A múltkor eset után is megmondtam: nem kap büntetést, csak mondja el őszintén, hogy mi történt, mert ha mástól tudom meg, akkor nagyobb büntetés jön, és nagyon szomorú vagyok miatta.

Most az a legújabb, hogy mások piszkálják, ezért ütött oda, de attól félek, ez is már csak "magyarázat". Beszéltem a tanárral, ő azt mondta, nem olyan súlyos a dolog, de szeretné az elejét venni az ilyeneknek, tény, hogy sokszor ingerült másokkal, és 1-1 kisebb ütéssel, lökéssel oldja meg a konfliktusokat.


Mit tudnék tenni? Tényleg sosem volt ilyen, nem néz agresszív meséket, nem tabletezik, minden este mesélek neki könyvből, edzeni jár meg úszniés regnegetet beszélgettünk mindig. Elégé el vagyok keseredve, nem szeretném, ha így elsőben elkönyvelnék, hogy ő a "rosszfiú", vagy ne legyenek barátai.


Köszönöm, ha megosztja velem a tapasztalatát olyan, aki volt már ilyen helyzetben!



2019. nov. 21. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Olvasd el a Bradley, az osztály réme című könyvet, nagyon pontosan leírja a regény a mozgatórugókat és egy megoldási módot is mutat. Regény, nem pszicho könyv, de fájdalmasan pontosan érti az író a dolgokat.
2019. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene keresni, mi történt, amikor beállt ez a változás. Próbáld beszéltetni, valami feldolgozatlan dolog válthatja ki ezt a viselkedést, ha ilyen éles a váltás.
2019. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy fáradt? Kimerült? Esetleg éhes az iskolában és attól lesz ingerült?
2019. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig nem volt a magatartásával gond, akkor a suliban valami nincs rendben. Hogy megy a tanulás? Van sikerélménye?

A lányom is ilyen volt, nem akartam elhinni, és kiderült, hogy nem megy a tanulás, s ez őt nagyon frusztrálta.

2019. nov. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Próbálok vele beszélni, de nem mond semmit. Amikor délután megyek érte, mindig szépen játszik az udvaron az osztálytársaival, többekkel összejárunk iskolán kívül is.


A tanulás is jól megy neki. Tele van csillagokkal, matricákkal, minden anyámkínyjával…

2019. nov. 21. 21:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajna gondolom az osztálytársai közt van néhány verekedös gyerek tölük tanulta ha eddig jól viselkedett.
2019. nov. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!