Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hasmenéses vírus esetén ki...

Hasmenéses vírus esetén ki lehet mosni az összefosott nadrágot/bugyit? Vagy feltétlenül ki kell dobni?

Figyelt kérdés
Még szerencsére nem volt fosós vírusunk a gyerekkel. De kérdezem, ha a gyerek elkap esetleg egy hasmenést, és nem ér ki időben a WC-re, és megtörténik a baj... Ki lehet mosni a bugyit meg a nadrágot, vagy tényleg ki kell dobni? Csak mert más kérdésnél azt láttam, hogy kidobálják a bugyit / alsógatyákat ilyenkor. Tényleg nem mosható ki? Vagy csak nincs kedvük foglalkozni vele?

2023. szept. 12. 19:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
32%

Bírom amikor valaki azt hiszi, hogy a víz pazarlással jobban óvja a környezetet, mintha nem mosna, sikálna ki vegyszerekkel egy 100 ft-os valamit.


Ez olyan kb, mint mikor valaki minden nap elmossa a kulacsát, amiben vizet hord magával, mert hogy ne pazaroljuk a flakonokat, meg az ásványvizet stb, és mindehhez elfolyat a csapból 3 liter vizet, hogy elmossa. :D

2023. szept. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

11, azt felejted ki a képletecskédből, hogy egy pet palack előállítása ~10 liter vizet igényel, plusz ~1,5 kg kőolajat. Mindezt 1 db egyszerhasználatos flakonért.

Ha ő 3 liter vízzel mossa ki a kulacsát, háromszor több vizet spórol, mint ti.

Ugyanez a textilgyártás. A pamut a legvízigényesebb áru. Egy sima póló előállítása ~3000 liter vízbe kerül.

2023. szept. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
12, ezt honnan szedted? Csak mert a pamutos részen kívül eléggé eltúloztad az adatokat. :D
2023. szept. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
33%
En is kidobtam. Pedig nekem nem pepcos,hanem c&a es h&m bugyit hordanak. Tudod ki nyulkal bele. Ha meg sikerult is leobliteni, sima mosas nem hozza ki, sikalni kell,tiszta ekcemas a kezem ugyhogy felejtos.
2023. szept. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Sokszor hajtom magam hashajtóval és volt már nem is egy kellemetlen helyzetem. A bugyim mindig kimostam meg akkor is ha telefostam vizes fossal :)
2023. szept. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Áztasd be őket külön lavórba. Tegyél bele Vanisht, másnap mehet 60 fokon a mosógépbe. Semmit nem fogtok elkapni! Csak jó alaposan moss kezet, vagy használj gumikesztyűt az áztatási folyamatnàl.
2023. szept. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ilyenkor azokat a fehérneműket add a gyerekre amit nem sajnálsz kidobni ha úgy adódik. Persze mosd ki fertőtlenítsd ki és csak végső esetben dobd ki
2023. szept. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!