Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél, ha kiderülne a...

Mit tennél, ha kiderülne a másfél-két éves gyerekedről, hogy allergiás a kutyákra?

Figyelt kérdés

Ha lenne kutyátok.

Még egyáltalán nem biztos, egyenlőre most kezdjük az orvosról-orvosra járást.

Felmerült a gyanú,hogy esetleg kutyaszőr allergia is lehet. (mégcsak laikusként, orvos nem mondott ilyesmit, csak annyit, hogy lehet allergia is -van a családban is mindenféle).


Eszembe jutott, hogy mi lesz a 9 éves kutyusunkkal, ha kiderül esetleg az, hogy allergiás rá a kislányunk. (Egyenlőre még csak elméleti szinten)


Ti mit tennétek?

Ha van saját tapasztalat az is nagyon érdekel!


Köszönöm 🤗



2023. szept. 13. 16:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
32%

Ez lehet kérdés?

Megválnék a kutyától.

A gyerek egészsége minden és mindenki felett.

2023. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
42%

Hát fájó szívvel válnék el a kutyustól, de a gyerekem egészsége az első! Ha neki emiatt gyógyszeren kéne élnie, akkor szó sem lehet róla, hogy szegény kutyus maradjon.

Szerintem nem is kérdés...

2023. szept. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
71%

Ha tényleg allergia, akkor a kutyának keresnék megfelelö másik helyet, mert akkor a gyerek meg a kutya nem lehet egymás közelében, a gyereket meg csak nem adod oda más valakinek...

Ilyen esetben hiába ragaszkodtok a kutyához, megtartani nem tudjátok (vagy a gyerek folyamatosan rosszul van, aminek komoly egyéb hatásiai is lesznek késöbb), ezért töle kell megválni.

2023. szept. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam én is, hogy ez egy ilyen jellegű probléma, csak (hát nem néztem utána, mert ez teljesen új elmélet), hogy egyáltalán ki hol hova tudna befogadni egy még nem öreg, de nem is fiatal kutyust 😳

Rokonnál, ismerősnél sajnos nem lenne hely.

2023. szept. 13. 16:47
 5/29 anonim ***** válasza:
55%

Most komolyan aki szerint nem kell egy allergia miatt megválni az állattól, annak mi a megoldás?

Nyilván nem az utcára kitevést jelenti a fogalom.

2023. szept. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
81%

Pl. facebookon is van olyan oldal/csoport, ahol ilyen állatokat tudnak megfelelö valakik kezébe adni, de feltehetöen állatvédök is tudnak segíteni.

Ha pozitív lenne a diagnózis, akkor sem kell máról holnapra elvinni a kutyát, van pár hét arra, hogy megfelelö újy gazdát keressetek.

Egyébként idösebb emberek sokkal inkább keresnek idösebb, nyugodtabb kutyát, mint egy fiatal, hebrencset, akivel nehezebben tudnak boldogulni

2023. szept. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
25%

Nézd...a kutyáért felelősséget vállaltál, ő volt ott előbb.

Gyereket meg...csináltok másikat.

2023. szept. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
#7 😆
2023. szept. 13. 17:07
 9/29 anonim ***** válasza:
74%

7es jogos

Nálunk a macska derült ki és azt mondtam a macska marad a gyerek mehet. Valaki elöbb befogadja mint a macskát!🤣

Szerencsére a saját macskát birta csak az idegeneket nem,így maradt mind a kettő!

2023. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
51%
Értem amúgy a poént, de ettől független nagyon kifordult sajnos magából a világ. Soha nem lenne olyan helyzet, mikor a saját gyerekemet hátrébb sorolnám az állathoz képest. De van, aki inkább szenvedteti a gyereket az állat kedvéért.
2023. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!