Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az autista gyerekek tényleg...

Az autista gyerekek tényleg nem szerepjátékoznak?

Figyelt kérdés
2023. szept. 17. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

De igen. Pl a lányom állandóan valamilyen szerepben van, és a babáival is rendeltetésszerűen játszik. Barbie-zik, beöltözik ennek-annak, sok jelmeze is van. Ő Elza Anna, királynő, hercegnő stb stb.

Szinte az jelent nehézséget,hogy kizökkentsem.

Nagyon ritkán önmaga.

7.5 éves Asperger szindrómás kislány. Most kezdte az elsőt normál iskolában.

2023. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én aspergeres vagyok, és gyerekként szinte folyamatosan valamilyen szerepbe képzeltem magam, állandóan szerepjátékoztam. Szinte nem is játszottam mást. Nagyon korán megtanultam olvasni, hogy ezáltal még több karaktert megismerjek, akiknek a bőrébe bújhatok. A mai napig imádom elképzelni hogy valaki más vagyok, valahol máshol. Órákat tudok ezzel elszórakozni.

30/N

2023. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom ugyan nem autista, de SNI-s, enyhe autista tünetekkel. Ő nagyon sokszor játszik szerepjátékokat.
2023. szept. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

2!

1es válaszoló vagyok. A lányom ugyanez...


Ez miért jó egy Asperger szindrómás embernek? Meg tudnád fogalmazni? Kíváncsi vagyok..

Miért jó másvalakinek lenni? A lányomnak is hatalmas fantáziája van.

5-6 éves korától ír-olvas.

2023. szept. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha Aspergeres, akkor simán. Az unokaöcsém sokat szerepjátékozott. Egyébként normál suliba jár, már felsős, nincs vele komolyabb gond, de nehéz volt jó tanítót találni.

#1: Sok sikert a sulihoz a lányodnak!

2023. szept. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5! Köszi! Eddig minden rendben, reménykedem, hogy így is marad!
2023. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2.

Mindig is ezt csináltam, és sosem értettem, hogy miért. Azt hittem, hogy elégedetlen vagyok a saját életemmel, hogy így nem kell vele foglalkoznom. Le is neveltem magam róla. Most kezdek rájönni 30 évesen, hogy mit miért csináltam. Hát nem azért, mert hülye vagyok.

2023. szept. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Autista vagyok. A rólunk szóló szakirodalom egy része elavult baromság
2023. szept. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!