Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Októberi születésű gyerek...

Októberi születésű gyerek mindig évvesztes lesz vagy van kivétel?

Figyelt kérdés
A fiam csak 1 év múlva, októberben lesz 6 éves. Beszélgettünk az óvónőkkel róla, hogy már most minden képessége adott hozzá, hogy jövőre elkezdje az iskolát, iskolaérett. Lehetséges lenne előbb elkezdeni?
2023. szept. 27. 12:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Jövő szeptemberben mehet. Vagy nem tudom mire gondolsz? Az idei tanévben már nyilván nem kezdhet.
2023. szept. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ha elviszed a nevelési tanácsadóba, és a szakértő alátámasztja, akkor kezdheti jövő szeptemberben.

#1 Régen úgy volt, hogy hiába volt valaki iskolaérett, ha nem töltötte be szeptember 1-ig a 6 évet, akkor egy évet csúszott. Így lettem én is évvesztes decemberiként, és 7 évesen kezdtem meg.

2023. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha nem érted, minek írsz? 5 éves lesz most októberben, nagycsoportos ovis. Jövő októberben lesz 6.
2023. szept. 27. 12:54
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi 2-es🙂
2023. szept. 27. 12:54
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, miért akarod megszívatni a gyerekedet?

Egy évig még játszhatna gondtalanul, egy évvel tovább élvezhetné az igazi gyerekkort. Miért akarod ezt megrövidíteni?

2023. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Miért szívatás ha megérett rá?
2023. szept. 27. 12:57
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen esetben mindenképp el kell vinned a pedagógiai szakszolgálathoz, és ha ők engedélyezik (szinte mindig szokták), kezdhet egy évvel korábban.

Én legfeljebb azért gondolnám ezt meg, mert ma inkább a visszatartás a divat, és az osztálytársai nagy része 1,5 vagy akár 2 évvel is idősebb lesz nála. A lányom márciusi, 6 év 5 hónaposan kezdett, és ő a második legfiatalabb az osztályban.

2023. szept. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%

Semmi baja nem lesz tőle, inkább túl kicsi legyen, mint túl nagy.


Szakértői bizottságot kell felkeresni, ők fogják engedélyezni. Nagyon könnyű az első osztály, semmilyen hátrányt nem szenved, ha mégis, az elsőt ismételheti és semmilyen nyoma nem fog maradni.

2023. szept. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

8:

"Nagyon könnyű az első osztály"


Ez úgy, ahogy van, hazugság!


Pont hogy az iskola éles váltás az óvoda gondtalansága után.

Nem a megtanulnivaló nehéz. Lehet, hogy olvasni, számolni lazán tud, mire iskolába megy (én is tudtam). Azt nehéz megszokni, hogy reggeltől délutánig kötött feladatok vannak, padban ülnek, csak óránként 15 percig szaladgálhatnak és játszhatnak. És még otthonra is marad gyakorolnivaló, pl. írás feladatok.

Egyszerűen más életforma iskolásnak lenni, mint óvodásnak.


Ha meg ismételnie kell az elsőt, az egyértelmű kudarcélmény, ráadásul elveszti azt a közösséget, amelyikbe egy év alatt beilleszkedett. Kit érdekel, hogy marad-e nyoma a papírokban vagy sem? A gyerek lelkében marad, és ez kéne, hogy fontos legyen!


Én nem tudom, egyesek krupliszsáknak tekintik a gyereküket, nem érző lénynek?

2023. szept. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Én vagyok a kivétel. Október 16-án születtem és nem voltam hat éves, amikor általánosba mentem. Utána nyolcoszt gimi, az egyetemen mondjuk furán néztek rám, hogy anyuval mentem beiratkozni, mert nem voltam 18.
2023. szept. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!