Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az őszi születésű (évvesztes)...

Az őszi születésű (évvesztes) gyerekeket most júniusban felveszik az oviba, vagy csak előjegyzik?

Figyelt kérdés

Tegnap egy tájékoztatón ugyanis eléggé elkeseredtem: azt mondták, hogy most a júniusi határozattal nem veszik fel az évvesztes gyerekeket az oviba. Előjegyzik őket, de csak akkor kerülhetnek be, ha üresedés lesz (esélye szinte semmi)

De jövőre sem jobb a helyzet, mert ha jövő tavasszal, tehát 3,5 évesen jelentkezünk az oviba, akkor is a kortárs csoportba kéne felvenni a gyereket, azaz az akkori középsőbe, pontosan abba a csoportba, ahová most sem fér be helyhány miatt. Ilyen esetben mi van az évvesztesekkel? Azért ez nem kevés gyereket érint, hiszen a június 1 és dec. 31 között születettekre mind ez áll.

Tényleg ez a gyakorlat, vagy sunyizik az igazgatónő?


2009. ápr. 7. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én úgy tudom ha az anyuka otthon van és nincsen hely akkor nem kötelesek felvenni csakis az utolsó évben tehát suli kezdés előtt,mert az utolsó év kötelező.De ha dolgozik az anyuka akkor hiába évvesztes a gyermek fel kell venniük!Lehet hogy rosszul de én igy tudom.
2009. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ahány óvoda annyi szokás, illetve attól függ igazán, hogy hely hiány van-e az oviban vagy nincs. Egy évvesztes gyereknek (főleg ha nyári) kinéz négy év ovi. Van ovi ahol a kiscsoportot van ahol a középsőt szokás ilyenkor kétszer járni illetve van ovi ahol vegyes csoportok vannak. Öt éves kortól kötelező az ovi, őket kötelező felvenni. Hely hiány esetén a kisebbeket elutasíthatják. Nálunk volt hely,így mehetett volna év közben is bármikor. Érdemes esetleg több ovival is próbálkozni, hátha valahol van hely.
2009. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A törvény azt írja elő hogy az óvodákba azokat a gyerekeket kötelesek felvenni akik a tárgy év dec. 31. ig betöltik a 3. életévüket.Akik ezután töltik a 3 at azokat csak előjegyzésbe lehet felvenni és hely függvényében nyernek felvételt. Én nem hallottam még a júniusi határozatról. Azt viszont nem értem miért nem a kiscsoporba kerülne jövőre.Ennek épp az lenne a lényege, hogy ne kelljen kétszer járni egyik csoportot sem.Egyébként szerintem nem tehetik meg mert 3 éves kortól semmi anyagi támogatás nincs hogy te otthon maradj a gyerekkel még egy évig, arra viszont nem kötelezhetnek hogy ne menj dolgozni.Ha viszont mész dolgozni akkor a gyereket valahová tenned kell. A bölcsibe 3,5 évesen biztos nem veszik fel.Szerintem érdeklődj másik óvodánál ha van rá lehetőséged. Nekem ez elég meredekül hangzik ahhoz hogy igaz legyen
2009. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ebben az oviban azt nem nézik, hogy anyuka dolgozik-e vagy otthon van a kicsivel. Ellenben előnyben részesítik azokat a gyerekeket, akiknek már oda jár a nagyobb tesó, és ez alapján a 25 helyből már élből feltöltenek 18 helyet. Marad 7 kiadó.


Engem az bosszant főleg, hogy ahogy elmondták, az évvesztes gyereknek gyakorlatilag semmi esélye bekerülni ebbe az oviba sem most, sem jövőre, pedig nekünk ez a körzetes ovi. Csak ugye az utolsó évben kötelesek felvenni létszámon felül is a körzetes gyereket, de mit csináljak vele 6 éves koráig???

2009. ápr. 7. 13:25
 5/10 A kérdező kommentje:

Bocs, megint én:

Akkor most ebben mennyi az óvodának az egyéni döntése, és mennyi a jogszabályi kötelezettség?

Májusban kell feliratkozni az ovikban, június elején van meg a döntés a felvételekről. Akkor jogszabály szerint a gyerekemet, aki majd októberben lesz 3 éves, most júniusban fel kell venniük (persze csak októberi kezdéssel), vagy csak várólistára tesznek??

2009. ápr. 7. 13:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Felénk köteles bevenni a körzeti óvoda, ha tetszik neki , ha nem! Én ilyet nem is hallottam még, hogy nem akarják bevenni! És akkor mit csinálj vele? Miből tartsd el, ha nem tudsz dolgozni! Én bemennék a helyedben az önkormányzathoz, hogy ilyenkor mi a szitu! Nálunk szeptembertől indul új csoport és folyamatosan jönnek az új gyerkőcök akik betöltik a 3évet!
2009. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

13:07 es vagyok.

Törvény kötelezi az óvodákat arra amit írtam, viszont az óvodáknak is vannak feltételei ezek változhatnak.

Pl: Szobatisztának kell lennie a gyereknek

Nem lehetsz otthon a másik gyerekkel... stb ez helyileg döntik el

Ezeknek megfelelve az óvoda köteles felvenni a gyereket.

Nálatok októberi kezdéssel nem kéne hogy elutasítsanak.

Nálunk elvileg 25 fős csoportok indultak mára már 35 en vannak egy csoportban.Szerintem egy kicsit erősködni kell. Ha meg nem akkor jobb ha keresel egy másik ovit ahol ennél normálisabb vezetés van.

(Ja és nálunk először a körzetből válogatják ki a gyerekeket és ha van hely akkor jöhet a más körzeti gyerek)

És az a 18 gyerek megfelel minden feltételnek azok nem évvesztesek? Mert ha igen akkor rájuk is hivatkozhatsz.

2009. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazság szerint most várjuk a kistesót, de ehhez az ovinak semmi köze, mert sajnos egyenlőre még az sem biztos, hogy meg fog születni (de ez egy másik történet), de ha mégis meg fog, akkor is csak ősszel, és az mosta döntést nem befolyásolhatná.

Azok alapján, amit írtatok, erősödött a gyanúm, hogy az igazgatónő (aki most került oda nemrég) susmusol valamit, főleg, mivel 2 hete a helyettes még olyankat mondott nekünk, hogy már szeptemberben nyugodtan elkezdhetjük beszoktatni a kicsit, és hogy ő még x év alatt soha körzetes gyereket nem utasított el.

2009. ápr. 7. 13:56
 9/10 anonim ***** válasza:
13:36-os vagyok! Hát akkor biztos susmol valamit tényleg, mert igen is köteles bevenni, ha szobatiszta a gyerkőc! Ahoz senkinek nincs semmi köze, hogy neked jön a másik pici! És ez nálunk is így van, hogy mielőtt betölti a hármat már lehet bevinni szoktatni! Én a helyedben bemennék tényleg az önkormányzathoz, hogy mi a teendő ilyenkor!Vagy ráijesztenék az igazgatóra, hogy utánajárok ennek a dolognak, hogy ez máshol is így megy-e!? Ne hagyd magad!:)
2009. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azon vagyok, hogy utánajárjak! Ezek után biztos, hogy be fogok menni az önkormányzathoz!
2009. ápr. 7. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!