Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Októberi születésű gyerek...

Októberi születésű gyerek mindig évvesztes lesz vagy van kivétel?

Figyelt kérdés
A fiam csak 1 év múlva, októberben lesz 6 éves. Beszélgettünk az óvónőkkel róla, hogy már most minden képessége adott hozzá, hogy jövőre elkezdje az iskolát, iskolaérett. Lehetséges lenne előbb elkezdeni?
2023. szept. 27. 12:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
8%

ŐŐŐŐ, tessék?


A gyerekeknek 4-5 órájuk van, legjobb esetben is 12:40kor eljönnek a suliból, oviban többet kellett feladatozni kézművesben meg csapatjátékban, ülni ugyanúgy kell étkezéskor, sőt, nekik 2 órát feküdni is kell, ha már nem alszanak nagycsoportban:) Csendben a helyükön.


Egyáltalán nem vészes, amelyik gyerek sokat rajzol és alkot, origami, gyurma, annak a keze is bírja az írást. A tananyag meg ugye rettenetesen könnyű. Teljesen megszokott az évismétlés, az én gyerekem osztályában 4-en is ismételtek(mondjuk mind részképességzavaros). Semmilyen problémát nem okoz, hogy xy elsős megint, ugyanúgy játszanak az udvaron osztályok közt is, ha épp egyszerre vannak kint. A gyerek lelkében akkor okoz törést, ha úgy adod elő neki, hogy megbukott. Nem bukott meg, ő későn érő, korábban vitték suliba, ettől még semmi baja nincs.

2023. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kérvényezni a korábbi kezdést.

Ugyanúgy és ugyanakkor kell, mint a halasztást. 2024. január elején az OH-hoz kell benyújtani.

2023. szept. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%
Én is ismerek több olyat, aki korábban kezdett. Kapaszkodjatok meg: olyat is ismerek, aki februári, és előző évben megkezdte már az iskolát. Tehát alig 5 és fél évesen. Semmi hátránya nem lett, de ettől függetlenül nem lett géniusz a csaj..😀
2023. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

"

Ilyen esetben mindenképp el kell vinned a pedagógiai szakszolgálathoz, és ha ők engedélyezik (szinte mindig szokták), kezdhet egy évvel korábban."


hát ezt cáfolom, nálunk az elmúlt 3 évben senkinek sem engedélyezték, a lányom volt az egyetlen, ahol külön leültek beszélni mert egyedül nem merte azt mondani aki vizsgálta, hogy nem, és végül őt sem engedték el. Számolt, 20ig összeadott. A vizsgálat 40. percében állt fel az asztaltól, és nem tudott 10től visszafelé számolni, emiatt már nem engedték el. Ez a vizsgálat 2022 januárjában volt, 2022 szeptember első hetében lett 6, és maradnia kellett az oviban, most kezdett. A tanár meg panaszkodik, hogy unatkozik órán...


decemberben kell kérvényezni amúgy az Oktatási Hivatalnál, van erre egy link, ahol ki lehet tölteni, de lehet postán is.

Amúgy nekem szakszolgálatos kollega mondta, hogy ezek a tesztek úgy vannak megcsinálva, hogy az oviban maradást segítsék, mert általában visszafogni akarják őket, mert "hadd legyen még gyerek"... emiatt pl nálunk az osztály fele 8 éves... és van olyan aki aug 30-án lett 6.. nem jó ez így...

100pontot lehet elérni a tesztet és 90 felett nyilvánítják iskolaérettnek...

2023. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Viccelsz? A gyerekem mesélte mi volt, formákat kellett rajzolni meg ilyesmi..


Vagy ez a difer teszt? Azon többen is el lehet érni, mint 100 pont(az az átlag), azt hiszem 130at ért el a gyerekem, de már rég volt.

2023. szept. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

én kint ültem és hallottam végig a vizsgálatot, kérdezték 10-től visszafelé (utána 2x elmondtam neki és tudta)

bocsi, nem pont, %, rosszul írtam


(de miért is érdemel 0%-ot a tapasztalatom? )

2023. szept. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!