Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden dackorszakos kisgyerek...

Minden dackorszakos kisgyerek ennyire ordít?

Figyelt kérdés

Az előbb, amikor vártam a buszra az autóbusz állomáson és ültem a padon, elhaladt előttem a járdán egy anyuka meg a 2 kisfia, az egyik olyan 6-7 éves lehetett, a másik meg kb. 1 éves, és a kisebb gyerek elkezdett úgy ordítani, (igazából fogalmam sincs, mi lehetett a baj, mi nem tetszett neki, de éppen készültek felszállni a buszra) és abba sem hagyta, az anyuka meg csak fogta a kezét és állt, a nagyobb gyerek meg nézte, és nevetett a kicsin.

Szegény kisgyerek meg vergődött ide-oda, kikapta az anyukája kezéből a kezét, és folyamatosan torkaszakadtából ordított.

Azon gondolkodtam, hogy minden dackorszakos kisgyerek ilyen?


2023. szept. 28. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem biztos, hogy dackorszak. Egy egyéves gyerek a napnak ebben a részében aludni szokott, vszleg nagyon fáradt volt.
2023. szept. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem lehet, hogy fél a busztól? Ez szerintem nem dackorszak lesz...

Torka szakadtából többnyire félelemből vagy fájdalom miatt ordítanak a babák.

2023. szept. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Lehet fogzik, álmos, éhes, beteg, túlstimulált.


Nekem kislányom múlthéten nyomott le akkora showt, mindenki minket nézett 😁 oltásra mentünk nyilván szarul esett neki, lába is fájt tőle (bexero) és persze pont alvás ideje előtt volt az időpont.

Ez van, igyekeztem nyugtatni, de csak alvás után lett újra önmaga.

Persze volt ítélkező tekintet bőven a hazafelé úton ;)

2023. szept. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Jó neked, 3-as, az enyém csak pár másodpercet sírt az oltás után, viszont 3-4 óra múlva már 39+ volt a láza, 3 napig küzdöttünk, a lába úgy fájt, hogy remegett, mikor megpróbált ráállni 😞

Sosem volt még baja oltástól, de ez most kiütötte, eleinte ő is sírt mindenen, aztán ahogy még feljebb ment, már csak feküdt és nézett, szörnyű volt 😩

Azóta is van, hogy néha elégedetlenkedik, de az a sírás teljesen más azért.

Egy évesen szerintem amúgy is korai a dackorszak, biztos, hogy annyi lehetett a kicsi? Az én egy évesem még babakocsiban "sétál" 🙂

2023. szept. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#3as vagyok


Nyugi, este nálunk is ugyanezen tünetek lettek ;)

2023. szept. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3

Oh, hát elhiszem, anyukám mesélte, hogy annak idején engem is nagyon megviselt az oltás, sőt, az unokabátyámmal nagymamám ment, és ő annyira rosszul lett, hogy elájult.

Talán 5 éves lehetett, már nem tudom, de nagyim mondta, hogy borzasztó volt.

2023. szept. 28. 17:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

örülj neki hogy nem zárt téren tört rá, na ott tényleg brutálisak, hiába teszed be a hangszigetelő fülest és hallgatsz metallicát max. hangerőn, egy hangot se hallasz a zenéből a kölykök ordításától XD

amúgy nem az összes ilyen, nálunk pl a némán földre fekvés volt menő vagy hatéves koráig, de ez egy viszonylag szerencsés eset, mertünk vele közösségbe menni meg tömegközlekedni. ha ordítós lett volna, akkor autó és max. játszóhát, amíg kinövi. nem értem azokat akik nyilvános helye n ordíttatják a gyereket.

2023. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7

Én sem értem egyébként, de ebben igazad van.

Valószínűleg, ahogy az #1 is írja, álmos lehetett a kicsi, mert borzasztóan nyűgös volt, csak dőlt ide-oda, kikapta a kezét az anyukája kezéből, úgyhogy sajnáltam őt nagyon. :D

2023. szept. 30. 16:17
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem nyilvános helyen ordíttatják....hanem sajna az élet olyan, hogy néha muszáj kimozdulni, akkor is, ha az a gyerek nincs a toppon.

Főleg ott ahol van másik gyerek us, akit el kell juttatni iskolába, orvoshoz, fejlesztésre stb....

2023. szept. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kinek mit dob a gép, ki mennyire tudja megnevelni a gyereket, etc.

Ismerek ötévest, aki életében alig emelte még fel a hangját, míg a tesójával alig bírnak a szülei az üvöltéstől..

Az én eddigi legdurvább tapasztalatom pár hete volt, nem haladó reptéri sorban állt mögöttem egy anyuka kisgyerekkel, aki úgy visított, amihez foghatót még sosem hallottam. Olyan éle volt (és annyira közel volt a fejemhez), hogy viccen kívül megijedtem az egyik sikolynál, hogy kiszakad a dobhártyám. Szünet nélkül tolta 20+ percig, tényleg elviselhetetlen frekvencián. Végül anyukát megkérték, hogy tartják neki a helyet, csak vigye már arrébb, mert mindenkinek szétszakad a feje.

2023. okt. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!