Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet "túlélni" egy...

Hogyan lehet "túlélni" egy dackorszakos, hisztis kisgyerekkel, és egy pici babával a mindennapokat?

Figyelt kérdés
Akinek pont a nagyobbik gyerek dackorszaka kellős közepébe született a második babája, hogyan élte meg azt az időszakot?
2023. aug. 7. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Nehezen, rosszul. A dackorszak a rárakodó testvérféltékenységgek gyilkos.


3 éves és három hónapos. A nagy naponta veri ki a balhét, semmilyen eszköz nincs a kezemben a következetességen és az ignorancián túl. Minden hiszti egy egy szeg a koporsómban, de próbálok túlélni.

2023. aug. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Borzalmas volt.

De most sem jobb 🤣 a kicsi 1.5 éves már benne van a dackorszakban, a nagy 4 éves és még benne van.

Isteni 🤣🤣🤣

2023. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Iszonyatos volt, a fiam akkor lett 3.

Rengeteg hiszti, sírás, mellette a sok betegség mivel tél volt.

A gyerekeim és mi is betegek voltunk.

Karácsony,szilveszter, hormonok.

Hol sürgősségire jártunk, segítség semmi, mivel külföldön élünk.

Végig sírtam az első 2 hónapot,sokszor azt kívántam, bár ne szültem volna másodikat, miközben imádtam a lányomat.

Apa utána sokat volt távol, egyedül voltam napokat.

Volt, hogy a nagyobbik rajta kapott, hogy sírok és hozta nekem az orvosi táskát, hogy meggyógyítson.

Ennek már 8 hónapja, azóta is vannak hisztik, nem szeretem a tesómat időszak, de több a szeretet, napról napra könnyebb lett minden.

Igaz a nagyobb azóta se akar rendesen enni, de már kialakult valami napirend, ami sokat segít.

2023. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem nyugtattál meg kettes. :-D


#1 voltam

2023. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Nekünk tudatos családtervezéssel sikerült ezt megoldani.
2023. aug. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

21 hónap van köztük, és nem sok mindenre emlékszem az első évből.

Egy emlék élénken él, azóta már röhögni is tudok rajta, hogy a középsőt nagy nehezen sikerült egy órás üvöltés után kiütni, aludt 3 órát, majd kipattant a szeme, vett egy levegőt, és tovább üvöltött. :D A kicsi meg persze szolidarított, és ő is elpityeredett. Szerencsémre a 3 évvel idősebb nagy ritka nyugis gyerek a mai napig. :D

De direkt így terveztük, semmiképpen nem akartunk nagy korkülönbséget, ha a dackorszakon túlvan az ember, akkor egy csomó előnye van, hogy ilyen közel vannak. :)

2023. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk a pozitív fegyelmezés csodát művelt mindkét gyerekkel. 2 év 2 hónap van köztük. 🤷🏻‍♀️
2023. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is szeretném tudni! :)

Én csak mondogatom magamban, hogy nekem szól a hiszti, a korral jár és hasonlók, a babánál pedig, hogy 3 hónapos korára állítólag elmúlik (sokat sír, egyszerre bántják a szelek és a bukás :S). Szerencsére sokszor van, hogy át tudjuk passzolni egymásnak a nagyot, ha valamelyikünk már sík ideg. A babánál ez korlátozottabb. Annyi előnyét viszont látom a helyzetnek, hogy sokkal önállóbb már a "nagy": Egyedül eszik, szobatiszta, kis segítséggel vetkőzik, bilizik, megcsinál dolgokat és ha nem hisztizik, egész érthetően beszél...

2023. aug. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Csak azért voltam kíváncsi, mert mennyien mondják, hogy 2, 2.5, 3 vagy 3.5 év van a két gyerek között, és sokszor eltűnődtem már rajta, hogy de basszus, pont akkoriban van benne nyakig a kisgyerek a dackorszakban, hogyan tudnak ilyenkor ennyien tesót vállalni? 🤣🙈

De akkor ezek szerint valahogy túl lehet élni, és idővel könnyebb lesz.

2023. aug. 8. 15:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk 27 hónap van köztük, hát brutal... Amikor bevallaltuk a 2.at,akkor még nem volt semmi gond a naggyal. Ettől függetlenül most sem csinálnám másképp. Én próbálok a pozitív pillanatokbol töltődi, és elfogadom a segítséget, engedtem a tökéletes anya és feleség szerepbol, így nem bolondulok meg :)
2023. aug. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!