Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen harcművészetre érdemes...

Milyen harcművészetre érdemes beiratni egy gyereket?

Figyelt kérdés
Ha azt szeretné a szülő, hogy a gyereknek jó fizikuma legyen, szerezzen önbizalmat, és meg tudja védeni magát majd, ha minden kötél szakad.

2023. okt. 14. 01:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
10 így gondoltam
2023. okt. 14. 11:06
 12/18 anonim ***** válasza:
55%

A wing tsun kung fu jó, igen. A krav maga korai még.

A judót személy szerint én nem kedvelem, de másnak bejöhet. A ju-jitsu valamelyest hasonló, de számomra sokkal jobb.

Az én gyerekem karatézni jár, kyokushinra. Még az aikidót is jónak tartom.

Persze a választás függ a lehetőségektől, iskoláktól.

2023. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Thunderfairy ***** válasza:
46%
Az a gond ezzel hogy az edzéseken a pszihikai háttér elmarad. Azt nem nagyon gyakorolják edzésen hogy milyen egy agresziv, komolyabb támadás. Ezért ezt ha másképpen nem is de netes videókon keresztűl is be kell mutatni. Legjobban a küzdősportok a hatékonyak ahól megtanulja a technikákat és védőfelszerelésbe gyakorol ellenáló ellenfél ellen. Ilyenek: Box, Kick box, thay box, savate, az emlitet birkozás és judo. Késharcot se ártana azért hogy egy késelő ellen is legyen némi esélye. A lényeg hogy azt kellene megszokni hogy ellenálló, őt legyőzni akaró ellenfél ellen hogyan harcoljon. VISZONT. Nagyon veszélyes eszközös támadó ellen könnyen kikaphat. 3-4 támadó ellen könyen kikaphat, stb. Az esélyeit tudod növelni egy esetleges szituáció esetén.
2023. okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
27%
Kick-box a legjobb.
2023. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%

#3 szerintem ez abszolút edző függő. Nekem volt egy edzőm (az abszolút kedvencem) aki néha pont erre specializálódott edzéseket tartott, mit kell csinálni különböző helyzetekben, pl késes támadó ellen, arra még mindig emlékszem. De ennek a konkrét kimondása nélkül is hatásos, erről egy egészen friss sztorim van.

Egyik reggel viszonylag gyors tempóban gurultam le a lejtőn rollerrel, egy ponton felhalmozódott egy kis salak, nem fékeztem le eléggé, a kereke elakadt. Elestem, természetesen, de meglepően kicsit, sebem se lett belőle (pedig ahhoz képest tényleg nagyon gyorsan mentem) és ahogyan utólag rekonstruáltam, az esés gyakorlatilag egy előre judo gurulás volt.

Ezek után én abszolút hiszek benne, hogy segíthet az élet különböző pontjain.

2023. okt. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A wing tsun kungfu jó önvédelemre 12?azóta nem olvastam túl jókat róla.
2023. okt. 15. 00:50
 17/18 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Azt hidd el amit olvastál róla. De neten megnézheted Youtube-n hogy verik laposra az eredeti kinaiakat is. Minnek is lett lepontozva itt amit írtam??? Mi volt ami nem volt hasznos benne???
2023. okt. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
17 én felponfoztam. Nem tudom miért lettél lepontozva
2023. okt. 15. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!