Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes komolyabban belefolyno...

Érdemes komolyabban belefolynom a Judo-ba?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 183 cm, 60- kg.


Pár hete kezdtem el judozni, és olyan csoportban vagyok benne, ahol szinte mindenki 8+ éve űzi rendszeresen ezt a sportágat. Kezdő nincs is a csoportban, rajtam kívűl.

Akikkel szoktam menni, 98%-uk kb. 10+ kilóval több mint én, ők általában el is szoktak dobni nyílván, viszont azt mondják, hogy erő van bennem rendesen, valamint azt is mondták már hogy olyan mintha több hónapja judoznék. A velem egy súlycsoportban levőket (60-kg), azokat volt, hogy már eldobtam.


Edzeni rendszeresen szoktam, valamint kalisztenikázok egy ideje.


Kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes lenne elkezdeni komolyabban foglalkozni a judoval, vagy hagyjam a picsába?


A válaszokat előre is köszönöm.



2023. jún. 20. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem tudatjuk, hogy te mit szeretnél. Ha tetszik és boldoggá tesz csináld ha nem, akkor nem. Egyébként ha tényleg akarsz tudsz hízni. A judo hasznos dolgot. Én már újra elkezdtem az álló harcot és nem tartom kizártnak, hogy tanulok majd földharcot is mint pl a judo. Neked is ajánlom, hogy kóstolj bele az álló harcba.
2023. jún. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olimpikon már nem leszel, de attól még ezernyi haszna lehet. Erő, állóképesség, ügyesség, robbanékonyság, biztonságos esés.


Nagyon sokáig főleg téged fognak dobálni, de ha a társaságban jól érzed magad, érzed a hasznát, akkor csináld! Többet ér, mint kispályás focizni 50+-os alkeszekkel...

2023. jún. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Annyi kérdésem lenne még, hogy szerintetek ez a magasság ezzel a testsúllyal mennyire előnyös/hátrányos a judoban?


Valamint, kisebb versenyek szintjéig eltudnék jutni?

2023. jún. 21. 09:39
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Ezzel az alkattal sokkal magasabb vagy, mint a súlycsoportodban a többiek. Amikor majd már a saját stílusodat alakítgatod, akkor ez nyilván fontos adottság lesz, egyelőre tanulj mindent, amit csak tanítanak!


Másmilyen lesz a judod, mint egy 155 centis, 60 kilós embernek, de hát ez benne a szép!


Felnőtt versenyből viszonylag kevés van, viszont a Magyar Grappling Szövetség sok versenyt szervez (ezeken mondjuk sokkal több a bjj, esetleg birkózó, a szabályrendszere is eltér a judotól), esetleg nézz szét arrafelé (már ha a klubnak nincs kifogása ez ellen).

2023. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Menj boxra. Ott nagyon nagy elony a magassag es hozza vekonysag.

Fel ev utan kuldendk versenyre,ha akarod. Ksi-t ajanlom

2023. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Előny magasság, de ütőerő is kell.
2023. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Csináld ha szereted. Megélni, vagy olimpiára jutni nem fogsz vele mondjuk. Tetszhet még a brazil jiu jitsu is amúgy mellé. Bár ezzel a testalkattal thaiboxolni mennék helyedben.
2023. júl. 3. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!