Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Személyi edzés és GYM +...

Személyi edzés és GYM + Harcművészet + Jóga, hol és hogy érdemes Szolnokon?

Figyelt kérdés

Szeretnék harcművészetet, edzést és jógát gyakorolni Szolnokon.


A helyzet, hogy kevés anyagot találtam a neten, sok oldalnak még telefonszáma sincs, vagy be se tölt az oldal. Ezért írok nektek. Ha tudtok javaslatokat melyek a legjobb helyek ezekre, ahol családias és kedves a hangulat, akkor annak nagyon örülnék, főleg ha a Pelikánhoz közelebb van, mert sétálva oldanám meg a dolgot.


Harcművészetnek már találtam Wing Tsunt a Pálfyban, az megfelelő, de érdekel más javaslat is.


Kondizni a Bástya Fitnessbe mennék, arról sok jót halltotam és közelemben van, de érdekelne más is.

A jógának nem tudom, ki a jó, vagy mi. Erről érdekelne több javaslat.


A jógát ha megtanultam, s megy magamtól is, akkor otthon folytatnám később. Ezt majd érzem.


Viszont a személyi edzővel kapcsolatban lenne több kérdésem.

Mivel nem szeretnék rá annyit költeni, szeretném minimálisra csökkenteni a kiadást, viszont látom, hogy egy helyes edzéshez szerintem feltétlen szükséges, hogy egy profi megmutassa hogy kell.


Itt is a tervem, hogy megtanulom, s mikor megy, akkor már egyedül csinálom.

Ez mennyi idő alatt szokott történni, mire az embernek megy egyedül általában? Hogy lehet ezt? Ha kibérled, 1 óráig veled lesz? Gondolom, először összeállít egy edzéstervet, utána megmutatja, hogy kell az eszközöket használni. Aztán, használat közben ellenőriz és javít a fogásomon, tartásomon, stb.


Mennyi idő, mire mindegyik gépnél ezt megcsinálja? Nem lehet ezt mondjuk, kibérelni egy héten át minden nap egy órára, hogy átmenjek ezeken részletesen, s aztán magamtól csináljam?


Köszönöm előre is a javaslatokat és gondolatokat, segítséget.


Ha tudtok jó Szolnoki személyi edzőt, aki rendes, figyelmes, kedves, akkor örülnék ha a kontaktját megadnátok privátban, vagy az oldalát, bármit, vagy ha olvassa ezt olyan személy, akkor az is írjon rám. Köszönöm!



2023. júl. 1. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"egy helyes edzéshez szerintem feltétlen szükséges, hogy egy profi megmutassa hogy kell"


Dehogy szükséges. Megnézel pár videót aztán ha van érzéked hozzá ráérzel pár alkalom után. Edzőt csak okj-st fogsz találni, mert a komolyabb edzők csak komoly versenysportolókkal foglalkoznak, vagy olyan óradíjjal, hogy 3-4 alkalomra rámegy a havi fizetésed. Az okj-s edzők papírból bemagoltak dolgokat. De semmit sem tudnak a gyakorlatban. Csak nézz rájuk. Évek óta edzenek a legjobb tudásuk szerint és semmilyen eredményük nincs. Nem izmosak, nem erősek. Egyszerűen semmi. Az okj-s személyi edző az egyetlen emberfajta aki évekig tud úgy kő keményen edzeni, meg helyesen táplálkozni,hogy annak semmi hatása nem lesz a szervezetére. Se erősebb se izmosabb nem lesz. Na egy ilyennek fizetnél havi 50-100 ezret?


Ha a versenysportolókat leszámítjuk akkor azt kell mondjam, hogy a nagyon jó eredményeket elérő hobbi sportolók 99%-ának sosem volt semmilyen edzője...


Lehet úgy ahogy írod egyébként. Egy hétre azaz 7 órára kifizetsz neki 50 ezret kb. és akkor minden gyakorlatodra rámondja, hogy "jó". Mivel ez nem agysebészet. Szerinted egy pohár vizet "szabálytalanul" emelsz a szádhoz amikor iszol? Nem... Akkor egy súlyzót miért emelnél szabálytalanul amikor kb. ugyan az a mozdulat... Biztos van egy ismerősöd, barátod aki edz, vagy edzett és nem abszolút kezdő. Sok pénzt megspórolhatsz ha felkeresed.

2023. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!


Én ezelőtt már kondiztam egy barátommal, aki jól értett hozzá, csak elfelejtettem hogy kell.


De ott sokszor volt nagyon, hogy én rosszul fogtam meg valamit, és az egész gyakorlat már helytelen volt, vagy más is látta, hogy nem jól csinálom, és oda jött és szólt.


Én is gondoltam arra, hogy ahogy csinálom magamnak, figyelem az izmot, érzem, mit terhel meg, és tudnám csinálni.


Hát, tudom, hogy nagyon sokat kell érte fizetni, de nem OKJ-sat gondoltam volna, hanem valami rendeset, de gondolom akkor az meg még drágább.


". Csak nézz rájuk. Évek óta edzenek a legjobb tudásuk szerint és semmilyen eredményük nincs. Nem izmosak, nem erősek. "

Hát, mikor kiválasztok egy edzőt, azért megnézem, hogy milyen az ő kinézete és alkata, meg telefonban kérdezgetnék pár dolgot, meg referenciákat, így próbálnám elkerülni a csalódást.

2023. júl. 1. 13:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha egyszerre ennyi mindenbe belekezdesz, akkor szerintem nem fogod sokáig csinálni egyiket se.


Mindenesetre az első válaszolónak teljesen igaza van a konditeremmel kapcsolatban, arról nem írok többet, ha nem igényled.


A jógával kapcsolatban: nem fogod olyan hamar megtanulni, mint ahogy gondolod. A legegyszerűbb mozdulatoknak is megvannak az apró trükkjei, amiknek elsajátításához kell az instruktor segítsége. Csak videón egyszerűbbnek tűnhet minden.

2023. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Fight club Szolnok az ami jelenleg ott üzemel, én úgy látom. A wing chunt felejtsd el. Fight clubba menj le, és ott fogsz találni kondihoz is edzőt, vagy edzőpartnert, aki segít!



Sok sikert

2023. júl. 3. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!